Entelektüel gelişimiHristiyanlık

St John Baptist Kilisesi (Uglich): Tarih, mimari

Kilisesi St. John the Baptist eski Rus Ortodoks kilisesinin - Uglich. XVII yüzyılın antik Rus mimarisinin Bu anıt. O uzak olmayan Yaroslavl bölgesinde büyük Rus nehir Volga mesafede yer almaktadır. Diriliş Kilisesi onun yanında.

Tapınak göründü gibi?

Church of St John Baptist Uglich iki yıl içinde inşa edilmiştir. Çalışma 1689'da başladı. Onlar Nikifor Grigorevich Chepolosov adında Yaroslavl zengin yerel tüccar finanse etti. Babası Roodaka kullarının elinde ölen altı yaşındaki oğlu ithaf.

Zaten St John kilisesinin kuzey koridor XX yüzyılda Uglich Baptist oğlu Chepolosova gömüldü olduğu bir niş bulur.

Sovyet zamanlarda, yerin yakınında bir hidroelektrik santrali Uglichskaya inşa etmek planlanmış. Başlangıçta, kilise çıkarmak istiyoruz. Ancak, sanatsal değeri bile Stalin zamanında, santral projesi yeniden yapılması gerekiyordu o kadar büyüktür karar verildi. Kilisenin iyiliği için onu Volga yukarıda taşındı.

Ivan ölümü

bellekte Ivan Chepolosov, bunlardan 1657 yılında doğdu, Uglich Doğuş İoanna Predtechi Kilisesi çıktı. Tüm doğal güzelliği ve marifet kutladı.

O zengin bir yerel tüccarın oğluydu. Ama sadece altı yıl yaşadı. Zaten bu yaşta, o okumayı öğrendi, ama bir şekilde öğretmene yolda kayboldu. O Ivan boğuldu olduğunu düşünerek, Volga Nehri'nde boşuna aradı.

Daha sonra da satıcıya kızgın Rudak memuru, kulu, babası kaçırıldığını ortaya çıkmıştır. Yakın, Kudüs köyünde, o atı kamçı otstegat için sadece geceleri bırakmadan iki hafta mahzende bebeği düzenledi. İcra memuru ailesi ve babası Roodaka tanımak feragat için onu zorladı. Ama Ivan kabul etmedi. Sonuç olarak, kötü adam 25 yaralar bıçakla çocuğu bıçakladı. Vücut bataklığa bulunmuştur.

Daha sonra İvan Rus Ortodoks Kilisesi'nin aziz olarak görüldü. Eğer hayat inanıyorsanız, bedeni ölümünden sonra bir hafta içinde değişmedi. O çobanlar tarafından bulundu. Kafası kimse alabilir bir bıçak yapışmasını. Ve bir cani, o katili işaret ederek, düştü sanki bir bıçak varken. Rüyamda, Ivan anne ve ömrüm, hırsızı af istedi.

tapınak Mimarisi

St John (yukarıdaki resim) Uglich Baptist Kilisesi beş kubbeli tapınağın klasik bir örneğidir. Bu şapel, Kapı çan kulesi ve yemekhane bulunmaktadır.

kilise (bu binanın zemin kat) bodrum üzerinde yer almaktadır. Herkesin bir çadırda ve sıradışı sundurma şeklinde belli bir mesafeden görünür çan kulesi hatırladı. Büyük olasılıkla, onlar Sovyet döneminde imha bu dini binayı kurtardı.

Rus sanatının bilenler de bu sundurma hatırlanır. 1904 yılında ünlü resminde sanatçı Nikolay Rerih tasvir.

Nasıl kiliseye gidilir?

Bu St John Uglich Baptist kilisesi. Adres: Yaroslavl bölgesi, Uglich, Spasskaya Sokak, Yapı 14.

Kişisel bir araç yoksa tapınağa almak için, otobüs №9 almak gerekir. Bu proleter, Nerimanov ve Yaroslavl sokaklarında geçer. Ben durağında dışarı çıkmak gerekiyor "Nerimanov Sokak."

hizmetlerin Baptist Uglich zamanlama St John Kilisesi'nde büyük Rus Ortodoks kilisesinde planlanan Eşleşmeler. Yerel rahipler, dikkatle hizmetleri, kilise tatil tüm gözlemleyin. 25 Haziran Özellikle onur günü ne zaman, efsaneye göre, altı Ivan Chepolosov öldürüldü.

Ivan emanetler

Ana tapınağın türbe - Uglich Şehit John-bebek güç, bu nedenle Ortodoks geleneğine denir. emanetler ilk ahşap kilise ve daha sonra bir taşın içine yerleştirildi. Çocuğun hiçbir giysi veya vücut ölümünden sonra bile bir süre sonra, acı çekmediğini iddia edilmiştir. Sadece çocuğun küçük parmak kısmını korunmuş değil. Ama daha sonra aynı kilisede toprağa verildi kardeşi kalıntıları gelen, hiçbir şey bıraktı. Bu Ivan kutsallığını destekleyen argümanlar biridir.

XVII yüzyılda yaşamış Jonah Sysoevicha adlı Ortodoks Kilisesi, Piskopos, keşişlerin emanetler Uglich bulunduğu yandaki Diriliş Manastırı aydınlatma kutsadı. Yakında Kutsal Emanetler iyileşmesi ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı. Ama Ortodoks onları uzun süre onur. Büyükşehir altında bir çuval onları yatıyordu karar. nedeni - Eski Müminler ile mücadelenin başlangıcı. Ve Ivan sadece eski kitaplar için vaftiz oldu.

Ivan kamu hikayesi Vasily Nesterov romanından sayende biliniyor "oğlan-şehit. Uglich efsane." Birçok ünlü sanatçı bunlardan biri bile Vasily Surikov oldu bu iş için illüstrasyonlar yaptık.

azizin emanetler tapınağın restorasyonu sırasında, 1970 yılında tekrar ortaya çıkarılmıştır. Adli muayene ölüm sebebi kafasında keskin bir nesne ile yaralandı doğruladı. Resmi olarak, aziz hürmet restore edilmiştir.

Şu anda, emanetler de Uglich bulunan Korsun kilise İoanna Predtechi Kilisesi, aktarıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.