Spor ve SağlıkSavaş Sanatları

Sovyet ve Rus atlet Ivan Yarygin: biyografi

Yarygin Ivan S. - ünlü bir atlet, serbest stil temsil edilen Sovyet güreşçi. Spor haberlerinde ve yarı Ortamında vücut için olduğu gibi "Rus bogatyrom" olarak adlandırılan ve onun disiplin mücadelesi ve birçok başarıların yolunu edilir. İvan Yarygin, büyüme, ağırlık hangisi is oldukça etkileyici (tarafından ağırlık - 100'den fazla kg, boy - etrafında 190 cm), elde edilen bu çok içinde onun hayat. Tu-160 bir dizi bile modern Rus süpersonik uçak bombardıman adlı bu avcı şerefine. Ve Uluslararası Amatör Güreş Federasyonu olan köklü bir özel etkinlik için Andı Yarygin. ilk defa bir yarışmada ayrıca Abakan düzenlenen edildi ve - Krasnoyarsk bölgesindeki.

Yarygin Ivan Sergeyeviç: biyografi

Bazı kaynaklarda atlet Mew köyünde, Krasnoyarsk doğdu göstermektedir. Aslında o Kemerovo bölgesinde olduğu Ust-Kamzas köyünde doğdu ve Siza ailesi bir süre sonra taşındı. Yine Arigin o Siza onun küçük vatan inandığını itiraf etti.

Krasnoyarsk bölgesinde konaklama genç savaşçı oluşumunda onun asil nedenini yaptı. Ünlü koç, daha sonra daha sonra en iyi Sovyetler Birliği'nin koç ve Rusya olarak tanındı - Liseden sonra rehberlik Dmitriya Georgievicha Mindiashvili altında eğitime katılmaya başlamıştır. Bugün Mindiashvili iki ansiklopediler ve öğretim yardımcıları bir dizi içeren yazılı kitapların önemli sayıda sahiptir. Genç Arigin şüphesiz en iyi öğrenci birini görünen bu önemli rolü oynamıştır.

Ancak, Krasnoyarsk bölgesinde bir gelecek şampiyon uzun yaşamadı. Okuldan sonra o Abakan, okumaya gittim Hakasya sermaye. O çalışılmış en zamanki şoför gibi bir gayretli Sovyet gençler. Ancak, spor bırakın ve 1968 yılında Gençlik ilk Şampiyonası'nı Rusya ve Sovyetler Birliği kazandı vermedi. Sonra bu süre yapan, SSCB şampiyonluğu için yoğun eğitim başladı Vladimir Gusev, ve Alexander Ohapkina. Eğitim boşuna değildi - ve SSCB - 1970 Yarygin RSFSC şampiyonu ve sonra oldu. Hercules nihayet kanıtladı.

Olimpiyat Oyunları'nda Hercules

Tabii ki, genç atlet sadece zafer, ama yenilgi tanıdık gelmişti. 1971 yılında Kiev güreşçi Vladimir Gulyutkinu kaybetti. Ancak, onu rahatsız etmedi. Ertesi yıl o büyük rekoru kurdu Olimpiyat Oyunlarında Münih'te oynanan: sadece 7 dakika 20 saniye içinde tüm rakiplerini koydu. Böyle hız güreş o günlerde henüz bilmiyordu. Bu Olimpiyatları'nda, o altın madalya kazandı ve onun hizmet kaydında yalnız değildi. Kariyer büyüme Ivan Yarygin çok hızlı oldu. Zaten Montreal Olimpiyatları'nda 1976 yılında, o ikinci altın madalya kazandı. böylece saygı Sovyet kahraman bu ona Olimpiyat Oyunları'nın kapanış SSCB takımının bayrağını taşıyan onurunu verdi.

Daha sonra Yarigina zaferler ve Tahran'da Dünya Şampiyonası, Avrupa ve SSCB şampiyonlukları idi.

Yarygin - olağanüstü koç

1993 yılından bu yana Yarygin Ivan Sergeyeviç Rusya güreş Federasyonu bir koç ve kafa olarak çalıştı. Bu görev onun gerçekleştirdiği dek onun ölüm (1997). eserinde bu dönem - çok daha karmaşık ve şiddetli ile aynı mücadele. Yeni Rus durumda mücadelesini ve diğer güç spor fon durdu ve Yarygin mucizevi bir şekilde favori sporu desteklemek için kendi para almak almıştı.

Ivan Yarygin koçluk faaliyetleri halıda kendi performansları ile birleştirerek, geçmişte gerçekleştirdi. Kendi müridi oldu yine Ukrayna savaşçı, - O bir sonraki Oyunları için Ilya Mate kaybettiğini meraklı. Daha sonra Yarygin sonraki Olimpiyatları'nda konuşmaya davet zaman, atlet beklenmedik bu hak Mate kaybetti. "Eh, tabii ki, Olimpiyatların üçlü kazanan olmak - o Yarygin dedi - ama daha da önemlisi her şey yeni başlıyor sahip genç yeteneklere yol yapmak." Bütün bu "Rus kahraman" oldu - sadece güçlü değil, aynı zamanda son derece nazik ve cömert.

Arigin sadece mücadelede ilerleme kaydetmeye başlarken İyi tutum ve gençlik, hatta rakipler bile tecelli. Koçlar bir saygısızlık olarak neredeyse algılanan eylemler Yarigina yüzden, soğukkanlı, ketum favori, onun küçük sporculara kabul etmedi onların görmeye alışık: o isteyerek arkadaşlarının yaptığı beceri sırları paylaşıldı, onları eğitimli ellerinden geleni hileler gösterdi. Mentorlar onu tutmaya çalışıyorduk, ama Yarygin inatçıydı: erkek öğrenelim.

Bu arada, kahramanca olağanüstü gücü, o "pratikte" uygulanan hemen hemen hiç. Bu den yapılmış mümkün sayesinde Gerçek şu ki bir toplum zevk Arigin saygı; iyi insanlar ona saygı ve çok iyi değil korkuyordu. Sporcu anlaşılan çevrelemek için onun silah bırakmaya yetti: Birisi çok provokatif eylemi oldu. o da elleri ve çözünmüş Sadece bir kez - dövdüler iki kabadayılarca küçük bir oğlan korumak için. Holiganlar kuvvetli adamlar vardı, ancak birkaç vuruş kötü adamlar "sakin ol" için Yarygin yeterliydi.

atlet genellikle çok, dost canlısı ve hatta bazı köylü rustik oldu. 90'lı yıllarda, o casinoda oynamaya karar ve para büyük bir miktar ve o aldı ve komşularına dağıttı ertesi gün kazandı söylenir.

Ivan Yarygin: biyografi, ilişkiler ile aile

Gelecek dünyaca ünlü güreşçisi doğduğu tipik bir Sovyet, tek kudreti bile diyelim ki, "eski Rus" kırsal aile. Toplamda, ailesi on çocuğu vardı. Onları beslemek için, anne ve babası kolayca kırsal ve yaşlı çocuk bağlamak için, çok çalışmak zorunda kaldı. Rus (ve hatta Sovyet) köylüler olmasına rağmen - prensipte, insanlar güçlü ve uzun boylu, Ivan özellikle ailede durdu - o çok uzun boylu kaslı ve güçlüydü. hayatının kaderi sıradan kolektif çiftçi foreshadowed ama erken yaşlardan itibaren Ivan spor çok düşkündü. Önce sevdim Herşeyden, tabii ki, futbol ve için bastırma ilk başta düşünmüyordum. Benim baba ve anne değildir işlemden geçirilmiş çok iyi bu ders, çünkü onun oğluydu zaman gitmek çalışma içinde alan ancak Ivan filmindeki: en kısa sürede koşu uzaklıkta ile onların eşleri de diğer tarla - futbol, hangi sıklıkta hizmet ettiğin gibi kaleci.

hoşuna Yarigina!

Ben futbol Yarygin ve Abakan oynadı. Yerel futbol taraftarları bile profesyonel kaleci olarak göreve öngördü. Abakan mezbaha müdürü bile onun kaleci, işletmenin takımı koymak amaçlanmıştır. Ancak, Vladimir Chark, güreş okulu müdürü, basitçe mücadele etmek için kurulmuş ve açıkçası edildi diktatör, benekli "yerinde değildi." Charkov Yarygin gelip güreş dersleri ziyaret etmek en az bir kez onu sunmak için mümkün olan her şeyi yaptılar. Yarygin kabul etti ... ve yakında tamamen yeni hobi verilen favori futbol attı.

Ancak, cam bir kahraman "get" isteyen tek değildi. O ve ayrıca Yarygin onların spor için yaratılmış olduğu düşünülmektedir basketbol bölümünde, antrenörleri gibi. Ancak, yeni bulduğu şampiyon durdurulamaz oldu.

Poddubny - Bu hikâyede, Ivan Yarygin çok Ivan başka bir büyük dövüşçü gibi göründü. O da bir köylü (veya daha doğrusu - Kazak) geldi aile ve ayrıca alanlarda bir çiftlik işçi olarak çalışmak zorunda kaldı. Do not Talep böyle bir kaderi, Poddubny gitti etmek Sivastopol ve işlenmiş olarak longshoreman ve daha sonra denenmiş elinde güreş arena. İşte iki efsanevi savaşçıları arasında paralellikler var sonu yok.

Bir kahraman ölümü

Yarygin Ivan Sergeyeviç, makalede görebilirsiniz fotoğraflar, aniden ve trajik bir biçimde öldü ... Eğer bu insanlara izlenimi baktığımızda onlar bir kazanan hatta en ölümle kulpları gelmek ve bunun dışında gelmek beceremezler. Fakat Ivan Yarygin şanssız: o trajik oldukça genç yaşta ölen: 1997 yılında sadece 48 yaşındaydı. Afet Neftekumsk yakın, Stavropol bölgesinde karayolu Mahaçkala-Kislovodsk onu geçti.

Ünlü "Rus kahraman" olarak kendisini çok uygulamak istedim planları, hala bir sürü oldu. Özellikle, onun için "büyük küçük vatan" bir tür haline geldi, hem de Mew yerleşim Krasnoyarsk, kenti ekledi. Krasnoyarsk sporun gelişimi, o yabancı onlarca ülkeden sporcular gelip serbest güreş müsabakaları, sonuçlanan iş ve çaba adamış.

Dmitry Mindiashvili ilk koçu Ivan Yarygin hala oluşumunda onun öğrenci kurtuldu. 1997 Krasnoyarsk ilk turnuvasında, Rus takımı birinci oldu ve o en iyi hediye oldu "çoğu Rus savaşçılar."

Orada isimli bir efsane olduğunu iddia edilen ölüm bir araba kazası Yarygin tahmin falcı. Sen, ancak, yaklaşık olarak aynı kazadan önce birkaç ay neredeyse oğlunu öldürdü olamaz, inanamıyorum. Bir şey benzer oldu kısa bir süre önce yaptığı ölüm Yarigina ve diğer üyeler arasında onun ailesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.