Ev ve AileBayram

Sevgililer Günü Legend - insan ruhunun gücü hakkında hikayesi, sevmeyi bilen

Sevgililer Günü - aşıkların azizi - 14 Şubat günü kutlanır. Bu gün ise sadece karşı cinsten seven çiftler tebrik veya. Ayrıca 14 Şubat'ta - Sevgililer günü partisi ve Valentine.

Farklı ülkeler farklı şekillerde bayramını kutluyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya'da, tebrikler arkadaşları vardır ve Albion insanlar onur sadece insanlar değil, aynı zamanda hayvanları şunlardır: kediler, köpekler, papağanlar ve kobaylar. takı - Japonca birbirlerine çikolata ve Fransız verir.

Sevgililer Günü'nde o birbirlerine Valentine (kalp şeklinde tebrik kartları), kalp fırında hamur vermek buluşmayı onaylar ve romantik bir akşam düzenlemek için, onun sevgi nesnesine odaklanmaya karar verdi.

Roma rahip ve hekim Valentin - diğer tatillerde olduğu gibi, Sevgililer Günü Kahramanı kendi hikayesini vardır. olaylar birkaç yüzyıl önce gerçekleşti beri, bugün hayatta kalan efsaneler kurgu olduğunu belirlemek zordur ve - gerçek. Bir şey kesin: Sevgililer efsanesi olağanüstü sunar metanet İncil'de yazıldığı gibi Komşunu nasıl sevdiğimi sıradan bir insanı.

şehit

Valentine Hıristiyan inancını professing, Antik Roma rahiplerinin biriydi. İmparator putperest ibadet tanrılar Merkür ve Zeus. O günlerde Hıristiyanlar, taciz ve işkenceye maruz.

Bir bekçi Valentina yakaladı ve imparatora götürdü. Vali inançlarını değiştirmeye İsa inandırır yapmak Kutsal Baba ikna etmeye çalıştı. Ama Sevgililer Günü, bu güne kadar hayatta bir efsane taviz vermedi - Tanrı'ya dua ve tövbe İmparator sundu.

Tyrant Asterius ve ileri gelen Valentin testi geçmek önerdi rahip isteğine kulağını kapattı. Asteria kör kızıydı ve o kız vizyon geri istendi. hararetli dualar bebek sayesinde ışığı gördü ve memurun ailesi, bir mucize inanmak, Hıristiyanlığı kabul etmiştir.

neler olduğunu öğrenmek, imparator hapis bütün Hıristiyanların yönünde talimat ve Valentina sopalarla ve idam ile yendi. Rahip cesaretle bütün testleri aldı ve celladın eli altında öldü. Yani tatil Sevgililer Günü böyle bir efsane, ama tek değil.

rahip

Valentine hakkında başka efsane rahip imparatorun isteğine karşı nasıl gittiğini anlatıyor. Roma İmparatorluğu zamanında Claudius II yönetir. Tiran biraz onların eşyalarını sınırlarını genişletmek için aranan toprakları ele almıştı. Ama askerler, lejyonerler onlar mücadelede nokta görmüyorum, çünkü savaşmaya isteksiz.

Claudius II asker birçoğu ailelerini ve çocuk sahibi çünkü silaha sarılmaya reddetti karar verdi. Sonra İmparatorluğu'nda bir kanun evlenmek yasaklayan geçirildi. Tabii ki, Roma halkı bu yasaya karşı çıktı.

Mantıksız kararname direndi ve Valentin. O gizlice tutuklandı ve hapse atıldı hangi severler, taç. Orada rahip Jailer kızı aşık, ama beri bekarlık yemini, onun duygularını açığa vurmak değil. Bekleniyor yürütme Valentine sevgilisine bir mektup yazdı ve mesaj çiğdem çiçeği yerleştirildi. geleneğin bir versiyonunda, kızdı kör, ama sevginin gücü ve inanç onun görmesini sağladı. Ertesi gün mektup gönderdikten sonra - 14 Şubat - Sevgililer idam edildi.

Asklepios

Valentine bir rahip değil, aynı zamanda bir doktor sadece oldu. Tedavi sırasında, hastalara acı sebebiyet vermemek çalıştı. Ağrı, çim rol şarap yaralar yıkandı ve acı ilaçlar sütün ve bal ile seyreltilmiştir.

Bir kez kapı Valentina tak. gardiyan Orada durdu Roma imparatoru. Kızı kör doğdu ve bekçi onu iyileşmek için doktora istendi. Rahip onu görme geri imkansız olduğunu biliyordu, ama yine de otlar ve merhem yazdı. Daha sonra, Sevgililer dini inançları için tutuklandı ve ölüm cezasına çarptırıldı. Ölümünün arifesinde, Valentine kıza aşk mektubu yazdım ki okuduktan sonra, o ışığı gördüm.

Aziz Valentine efsanesi bu çok önceki benzer öyküleri, ama hiçbir şey şaşırtıcı. O yıllarda, rahip bir doktora ve bir bilim adamı, bir psikolog ve bir öğretmeni ve hatta gayri resmi yargıç olabilir.

Çocukların arkadaş

Bir başka efsaneye Roma gençlik Valentin imparatorluğun genç vatandaşlarını sevilen söyler ve onlarla vakit geçirmekten hoşlanır. Genç adam putperest tanrılara tapmaya neden bir Hıristiyan idi. Bunun için o hapsedildi.

Çocuklar benim büyük özledim arkadaşım, hangi Valentine yoktu sevgi beyanları ile ona mektuplar getirdi, pencere odasına geldi. gözaltında ve ölüme mahkum edildi maalesef genç adam, onun küçük arkadaşlarıyla olamazdı oynuyor. Aziz Valentine Efsanesi - Çocukların arkadaş - Daha az diğer masalları daha bilinir.

Sevgililer canonization

Reckoning Valentine 494 M.Ö., Ortodoks ve Katolik Hıristiyan kilisesinin ayrılması öncesinde canonized edildi. e. girişimiyle Papa Gelasius. Aziz erkekler ve kızlar günlük yaşamda daha rahat daha vardı putperest doğurganlık festivali (14 Şubat), gününde dayanıyordu okuyun. Valentin Dorostolsky Şehit, Şehit Valentine Interamnsky ve Valentin Rimsky: Bugün, kilisenin panteonun bu adı taşıyan üç azizler vardır.

Eğer her gün gerektiğinden din adamları Sevgililer Günü görüntü ile ilişkisi fikrini hoşgeldin etmedi aşkı vermek. farklı şekillerde her zaman söyler efsane olan Aziz Valentine, inançlarından dolayı uğradığı şehit olarak saygı.

Ortodoks Kilisesi 12 Ağustos'ta Sevgililer Günü'nü kutluyor. sadık bu gün içinde ve diğer günlerde İsa Moskova'da Kurtarıcı kilisesinde aziz emanetler tapınılıyor için fırsat var. Sevgililer Günü bir efsane büyük bir şehit anısına gibi tüm insanların kalplerinde olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.