FormasyonDiller

Ses artikülasyon: kelimeler nasıl doğduğunu?

Birkaç gerçeği düşünmek böyle bir soru. Otomatik ses üretim süreci böylece genellikle kişi doğası hakkında hiçbir soru. Ancak, ses üretimi - en karmaşık mekanizması. onun elemanlarından birinin aktivitesinin ihlali kesinlikle konuşmanın kalitesini etkileyecektir. Bir ses oynatmak için, konuşma organlarının bir "iş paketi" gerçekleştirin. özgü hareketleri ve ses cihazının devlet organlarının dizisi mafsal olarak adlandırılır. Bu durumda, ses mafsal - Bu ses oluşumu olup, burada oyun işlemidir konuşma aparat.

doğru ses mafsal berrak, meydana güzel bir konuşma, sesli ve bir kombinasyonundan oluşur ünsüz. Sesin özelliklerine açmadan önce, tabii ki, dilini sinir sistemini, işitme, görme organları tutar vokal aparatı, organizasyonu ile anlaşma ve olmalıdır. Konuşma organlarının - Biz doğrudan seslerin telaffuz ile bağlı olan yapısının sadece bir bölümünü düşünün.

Ağızda dişler, sert ve yumuşak damak, dil ve dil vardır. Oral farenks ve larenks için izler. Bu arada, larenks düzenlenmiş , ses telleri glottis oluşturan gerilim. tiner ve sert bağlar - bir adamın sesi daha yüksek. larinks sırasında sonra trakea, bronşlar ve akciğerler olduğunu.

Açıkçası, birimlerini katılan sayısı ile seslerin artikülasyon - karmaşık ve çok boyutlu. ses üretimi sürecinde konuşma organlarının her biri, belirli bir konuma sahiptir ve bu hükümler kombinasyonu gerçek yol açar benzersiz bir mekanizma teşkil ettiği ekstre bir ya da diğer bir ses. Bazı vücut "kötü niyetle" onun işlevi ise - kesinlikle artikülasyon etkiler.

Birçok bazı sesler verildi ne kadar zor hatırlıyorum. "P" Yanlış ses artikülasyon en sık karşılaşılan bir durumdur. yoğun titreşime - şey sesin yeniden-üretim sürecinde dilin ön kısmı zor bir görevi gerçekleştirmek zorunda olmasıdır. "Tembel" dil egzersizleri bir dizi uygun tonda verilmelidir. Görev başarıyla özel konuşma terapisi seansları üzerinde çözüldü, ancak, hiç kimse özel bir rehber ve Tutor açmaya durur. Eğitim sesli kutusunun eklemlenme önce olmak egzersizleri "ısınmak" olmalıdır. Kendi kendine eğitim için mükemmel bir araç bir grafik görüntüdeki seslerin artikülasyon olacaktır. Resimler konuşma aparatının istenilen pozisyon organları anlamaya yardımcı olacaktır.

Bu seslerin artikülasyon kesinlikle doğru nefes verme üzerine inşa ettiği dikkati çekiyor. Hava akımı mafsal organları aracılığıyla, belirli bir konum işgal belirli bir titreşim oluşturma geçer ve ses oluşturur.

seslerin yanlış kaydedin zaman konuşma cihazının organların yanlış konumu ile ilişkili değildir. Engelli işitme veya görme aynı zamanda ses reprodüksiyonu etkiler. Bu arada, çoğu kez insan doğasının kötü artikülasyon özelliklerini neden olur. Evet, utangaçlık ya kibir eklemlenme arızaya neden olabilir!

Ve yine, kendi başlarına "teşhisini" koymak için gerekli değildir ve bir uzmana danışın daha iyidir. Vokal aparat profesyonel ve dikkatli kullanım gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.