FormasyonÖykü

Satyrs ve perileri - doğanın ilah

Yunanlılar - yorulmaz gezginler, fırsatçılar, korsanlar ve tüccarlar - tükenmez hayal sahipti. Onlar alçak, iki buçuk kilometre yerleşti Olimpos Dağı insanlar sorun olsaydı her zaman mutlu ölümsüz ve görünüş olarak güzel, ama aslında sinsi tanrılar. Yunanlılar çevrili onların kötülük tanrıları maiyeti güzel kızlar - perileri - ve korkutucu Satyr - yarı insan, yarı-hayvan. Satyrs ve perileri yüksek tanrılarla bulutsuz gök expanses yaşamış ve zeminde.

Periler ve satirler - tanrılar o?

Fantezi Eski Yunanlılar sınır tanımıyordu ve Rönesans aydınlanmış zaman Avrupalılar mitleri ve Yunanlıların efsaneleri öğrendik, eski tanrılar, satirler ve perileri tükenmez bir olarak görev ilham kaynağı yazarlar, sanatçılar ve müzisyenler için. Dryads kaynaklar - - yumuşakça Onlar dağların ruhları perileri Oréades, ormanlar ve ağaçlar olduklarını öğrendik. Nereids ve Oceanides - çayır ve vadiler ve yaşadığı limnad napei olarak, ve denizlerde ve okyanuslarda. sonra - birçoğu günü, Yunanlılar ilginç bir efsaneyi geliştirildi ama bu. Peter Paul Rubens iki faunlara dikkate değer portresini oluşturdu.

Onların görünüşü - asma yaprakları ve kabukları, düz, kırmızı içme ve güçlü pençeleri burun çelenk ile dağınık kıvırcık keçeleşmiş saçlar - şarap imal edildiği bir salkım üzüm, - Yunanlıların açıklamaları ile tam uyumludur. Sadece görünür kuyruk. Hiciv özgü yaşam yok: genellikle sarhoş, her zaman şehvetli onun keçi ayakları üzerinde, onlar tanrı Dionysos ve tanrı Pan hizmetine denir dek perileri kovalayan, her yerde sürdü. Bu açıklama sorusuna yanıt vermelidir: "düşük ilah, satirler ve perileri, tanrılar o zaman?" Bunlar Yunanlılar tarafından yerleşmiş ruhları olduğuna bütün çevreyi inanıyoruz. Hiciv sıklıkla basest motifleri ile, perileri kovaladım ama güzel kızlar onlardan uzak çalıştırın.

perilerinin Efsaneleri

mitlerde Satyrs ve perileri hep bir arada değildir. öldürme - perisi tarihi Daphne güzel Phoebus Eros üzerinde, ona bir ok bırakarak sevgi ve perisi Daphne neden güldü anlatıyor. O görünce mükemmel, Phoebus, Daphne aşk için yalvarıyor, onu takip etmeye başladı. Ama nehir tanrısı köpük kızı hızla zulmünden kaçarak ve onun gücü bıraktı hissediyor, babasına yalvardı. O kaçmasını ve soymak onu dünyevi formu yardım etmesini istedi. Ve hemen onu ince rakam, kabuk ile kaplı hale niyazlarında ellerini kaldırdı dalları dönüştü ve onlara yaprakları hışırdıyordu. kız defne ağacına dönüştü. Ne yazık ki o kalktı ile defne arasında Phoebus. dalları bir taç yapmak için o sordum ve ağaç hışırtı bırakır ve anlaşmada Apollon'a taç ikna etti. Periler, ağaç dallarının bakan maiyetiyle kardeş Phoebe, avcı Artemis idi. kızlar kahkaha, köpeklerin havlamasını - Ve eğlenceli durdu ne olur. Ve Artemis avcılık zaman yorgun, daha sonra hep birlikte daire Phoebus cithara sesleri dans eder.

dağlar ve vadiler içinde

efsane hiciv ve periler altında raporlar bir kez daha birleşmiş. Perisi Echo talihsizlik güzel Narcissus seven kimse buluştu vardı. gibi o ona kendimi konuşamıyordu tanrıça Hera onun tek kişinin konuşmasına tepki izin verdi. Ve Nergis Afrodit Echo kendi üzerine düştü ve onun bakarak öldü sevgi yanıt veremedi ettiği için cezalandırılan suda yansıması.

üzüm toplama

Bazen perileri ve satirler barışçıl buluşup onlara toprak verir meyveleri bir araya toplamak. Rubens tarafından boyama böyle bir anı göstermektedir. Ön planda yeşil ve siyah üzüm ve diğer meyve salkımları ile dolu bir hasır sepet tutan güçlü bir satyr olduğunu. Arkasındaki ona yardım büyüleyici peri, duruyor. Bu zamanı - Zaman uyum doğada.

Dionysos ve Pan

Gizemli alay ve acımasız tanrı maiyeti arasında Dionysos satirler, aynı zamanda tanrı Pan sadece görülebilir. Bir perisi Driopa - Babası Hermes, annesi oldu. Ban doğduğunda, annesi, çocuğa sadece bir görünüm veren, o dehşet içinde kaçtı. Bir kabus Hakkında! çocuk sakalı, keçi bacakları ve boynuzları vardı. Ama Hermes çocuğunu memnun oldu ve Olympianları göstermek için aldı. Hepsi sadece eğlenceli bir kahkaha var. aşağı yere Pan ve yaşamak için üzerine durdu. Shady bahçeleri ve dağlar onun sığınağı haline geldi. Onlar sürüyü otlatırken ve flüt çalıyor Yasak. Ona göre perileri gidiş ve dans etrafında sürücü. nazik ve üzüntü dolu onun flüt sesi. Pan sevgisi cevap değil harika perisi Syrinx, aşık olduğu için sazlıklarda bir nehir haline gelmiştir. saz Ban üzüntü flüt-Leylak yapılmış ve bırakmaz çünkü.

hiciv

Onlar Pan benzerler, ama onun cömertliğini yok. şarkı ederken onlar, tembel ahlaksız, sarhoş ve aşkımsın. hiciv Dionysus eşlik olmadığında, daha sonra nimf arayan zaman harcamak. ağaçların gölgeli gölgelik altında oturan flüt çalma, bunlar güzel kızlar dikkatini çekmeye çalışıyoruz. Ama onların kabalık ve küstahlık püskürtmek onları kadınlar. denemek haset herkes satyrs kaçmak için. bacchanalia ve Dionysos zevk verici festivallere katılan maenads birlikte Onlar. o uzakta Girit adasından fırlayınca Efsaneye göre, hiciv, Ariadne kurtarıldı. Bundan sonra Ariadne Dionysos karısıydı. Hiciv - Vahşi evcilleşmemiş doğası.

Yani Yunanlılar doğayı algılanan onun perileri, tanrılar ve ormanlar, tarlalar, dağlar, su ruhları yerleşme, ama tam huzur o kadar değildi ve orada satirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.