Sanayi

Performans buldozerler. buldozer performans hesaplanması

Ne zaman siperler, gelişimi buldozer ekipman setini uygulamak için uygun çukurlar ve tümsekler, boyuna veya enine kızağın ortalama uzaklığı 100 metreyi aşmaması halinde. özel ekipman en uygun modeli seçmek için, farklı çekiş sınıfı ile buldozerler ve iş ekipmanlarının farklı türlerinin performansını karşılaştırmak gerekir.

En umut verici üzerinde arabalar parça hareket ettirici. Tekniği az pnömatik talebini taşımak için. Ne zaman hesaplama performansı Earthmovers dikkate araziyi, iş ve diğer faktörlere doğasını almalıdır.

buldozerler hakkında temel bilgiler

Buldozer - bıçağını (kanatları ve yüzü düz kalkan), çerçeveyi ve direksiyon mekanizması - bir tarayıcı veya çıkarılabilir kapak ile kauçuk yorgun traktörün temelinde geliştirilen toprağın geliştirilmesi ve ulaşım, katman için Earthmovers çalışma ekipmanını menteşeli. Teknik dönmeyebilir ve döner bıçağa tatbik edilir. İlk durumda, çalışma ekipmanı sadece makinenin önünde toprak dizileri hareket etmesine izin veren boylamasına eksenine dik yer almaktadır. Bu öğeler kaba planlama çalışmaları için izin verir 60 derecelik bir açıyla yere doğru hareket edebiliyoruz beri buldozerlerle Performans, çok daha yüksek angledozerler.

bıçak kontrol mekanizması, bir ip ve hidrolik blok olabilir. yönetim performansının ikinci tip, o bıçağı toprağa gömmek zorlamak için izin verir çünkü.

Traction makine sınıfı

Şantiyede kazı% 40'a varan yürütülen buldozerler yardımıyla. Bunlar 100 ila 150 metre arasında, boyuna ve çapraz VOZKO ortalama mesafe en etkili olanlardır. makinelerin ekipman anda özel çöplük 200 metreye kadar kumlu topraklar artar Taşıma tipi etkili menzili faraş. toprak buldozer ileri itebilir olan kuvvet - performansını etkileyen ana parametre çekme sınıfıdır. makinelerin teknik özellikleri toprak hacmi dizisi performansını hareket etkilemektedir. Bu seçenek çerçevesinde, bütün buldozerler üç gruba ayrılır:

 1. 60'dan az kN'dur hafif çekme gücü. Onlar hazırlanması, tarımsal ve yardımcı işler sırasında kullanılır.
 2. 100-150 kN çekme kuvveti ile, ortalama. ön gevşeme ile toprak 1-3 grupların gelişmesi için kullanılır.
 3. Ağır, çekme gücü 250 kN aşmaktadır. Bunlar yoğun ve katı kaya geliştirilmesinde kullanılmaktadır.

Buldozerler diğer hafriyat makinaları ile kombinasyon halinde kullanılır. Bunlar kendinden tahrikli ve çekme tipi kazıyıcı için bir itici olarak kullanılabilir. Tipik olarak, buldozer ekipman bir dizi tokmağı ve ripper içerir.

performansını etkileyen faktörler

buldozerler performansı Sayma, hesaba yeryüzünün geliştirilen dizinin fiziksel ve mekanik özellikleri, hem de yerel koşullara almak gereklidir. Toprağın ana fiziko-mekanik özellikleri şunlardır:

 • parçacık boyutu dağılımı - toprak parçacıklarının ağırlıkla boyut oranı;
 • yoğunluğu - hacminin birim toprak kütlesi;
 • gözeneklilik - taneleri arasında boşluk sayısı, ağırlık bazında bir yüzde olarak ifade edilmiştir;
 • plastisite - nem aralığı, astar plastik özelliklere sahip olan ve bir sıvı halde hareket etmez;
 • şişme - ıslatıcı hacim olarak artırmak için toprak dizi yeteneği;
 • iç sürtünme açısı - toprak parçacıklarının kırılma direncine.

buldozerler performansını etkileyen yerel koşullar, kabartma doğasını ve şantiye teknolojik özelliklere sahiptir. Kızak performansı yanal hızının minimum dizi yassı ve düz bir kesiminde dağlık bölgelerde daha yüksektir.

buldozerler performansının hesaplanması

Buldozer Performans yapılan işin türüne bağlıdır. Bu toprak hareketli veya planlama iş olabilir. 2 m / h - İlk durumda performans ikinci, m3 / saat olarak ifade edilir. hafriyat işlerinde daha yakından bir bakış.

Çalışma performansı, birim zaman başına hareket geliştirmek mümkün ve otobüsler yer dizi hacmi, yani bir saat ile tespit edilir. buldozer performans Hesaplama aşağıdaki formül ile yürütülür gerçek mümkün olduğunca yakın bir performans hesaplamak için, düzeltme faktörleri tanıtıldı:

 • y k - eğim toprak platformların etkisi. 1.35 ila 2.25% 5-15 değeri artar gradyanları üzerinde çalışması sırasında; 0.4 0.67 ila düşürülür artış oranı toprağın geliştirilmesi;
 • için k - makinesi (k = 0.8-0.9 içinde) kullanıldığında dikkate alır değeri;
 • n, k - prizma (k, n = 0.85-1.05) çizim geometrik hacim oranı doldurulması.

hesaplamak için performansı da prizma (V c) çekme miktarı ve makine işletme çevriminin uzunluğu (Tn) farkında olmalıdır.

Çizim prizma hesaplanması

Makinenin bir karakteristik özelliği buldozer kepçe olarak adlandırılan bir çekme biçiminde zemin hareket gerçektir. Prizmaların hacmi, aşağıdaki formül ile hesaplanır Burada, V ve H - toprak gevşeme derecesi - uzunluğu ve bıçak yüksekliğinin sırasıyla k, n katsayısı toprak kayıp, hareketi esnasında hesaba 0,85-1,05 k s eşittir.

devir süresi

bu bir toprak tabakası geliştirmek için traktör buldozer geçirir, yani zaman hizmet döngüsünü hesaplamak için, uzunlamasına veya çapraz VOZKO tüm uzunluğu birkaç parça halinde bölünmüş gerçekleştirmek için gereklidir. aşağıdaki formül ile hesaplanan Şeffaf süresi Burada, l s, l, n ve L o = l p + l, n - Bu sitelerin mümkün olan en yüksek hızı - ön kaplama dizisi ve geri çekme reklam ve v, p, h, n ve V O hareketli kesme bölümlerinin uzunluğu. t n katsayısı dikkate sürücü işlemi sırasında vites harcadığı zaman alır. Genellikle 15-20 saniyedir.

iş desen Wedge en Performans buldozer

V devre toprak setinin kullanımı hidrolik bıçak kontrol mekanizması ile donatılmıştır, bu makineler ile mümkündür. Bu, örneğin, bir buldozer "Shantui SD32". Prensip kazı bir ayırt edici özelliği, kesme kuvveti giderek artan prizma çizim ile azaltılır gerçektir. kesim h max ve toprak dizinin maksimum derinliğe kadar toprağa bıçak batırarak amaçlayan makinelerin bütün güçlerin başında. biz toprağa ilerlerken çünkü bunların direnç hareket artar, buldozer birikir. daha fazla çalışma için sürücü uygulanan çekme kuvvetinin arttırılması ya da kesme derinliği azaltmalıdır.

Zemin fiş kalınlığı

Çoğu zaman ikinci somut başvurdular, ancak bu durumda arazi yan destekleri (kötü ve buldozer "Shantui") olarak "kayıp". Bu kayıpları telafi etmek için, araba tüm yol trafik formüle göre hesaplanır "fiş", kesilmiş olmalıdır Burada, k n - Toprak kesme oluştuğu bölümün uzunluğunu - dolayı nakil sırasında toprak kaybının düzeltme, makine, Ln operasyonel özellikleri alınır ave prizma çekme oranı, k. Dolayısıyla, gelişmiş bir alana prizma kısmının çekme oranı olarak tanımlanır.

bıçak performans türüne etkisi

zeminin özelliklerinin yanı sıra buldozer önce görevlere bağlı olarak döker belli türlerini kullanmak edilmesi uygundur. Bu eserlerin ömrünü kısaltabilir, hem de makine verimliliğini artıracaktır.

Değiştirilebilir bıçak dahil olmak üzere herhangi makinesi ile donatılmıştır dozer "Komatsu" Japonya'da. iş ekipmanının ana türleri arasında sağlamaktır:

 • Toprak, humus verimli tabakaların kaldırılması için kullanılan düzeltme alt türleri;
 • Kömür ve ağaç parçaları taşımak için türleri - mineral yararlanılmasının kullanılan, bir yarım küre biçiminde ve gidroperiskop sahiptir;
 • "Turba" varyant azaltılmış bir yüksekliği, ancak artan bir uzunluğa sahiptir ve zenginleştirme / alan x için kullanılan;
 • sahanın hazırlanması için bıçaklar - dişleri ile donatılmıştır fırça kesiciler ve ağaç kütüğü, V-şeklinde mevcuttur ve ağaçlar ve çalılar alanını temizlemek için özel olarak tasarlanmıştır.

(Farklı çalışma ekipmanı ayarlama imkanı açısından) en gelişmiş bir Japon buldozer "Komatsu" dir. Tüm modeller onlara işlevsellik yüksek derecede verir ve şantiye için evrensel makineler üretir döker herhangi biri tarafından sağlanan özel ekipmanlar ile donatılmış olabilir.

Buldozer performans hesaplama kazı maliyetini azaltmak için yapılmalıdır. Bu sonuçlara dayanarak, Özel amaçlı en uygun seçim üretim süresi önlemeye ve çok para kaydedebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.