SağlıkGörme

Oftalmoloji: Göz vitreus imha

Camsı göz küresinin boşluğu doldurur ve merceğin arkasında bulunan şeffaf bir jeldir. bir zar ile çevrelenmiştir dışında içinde kanallar (yollar) ayrılmıştır. Kırışmasına ya jelin ayrılmasını orada incelme ise, o zaman DST gözlerin bahsediyor.

Bu nedir?

vitreus çeşitli şekil, boyut veya bulanıklığın ortaya dejeneratif prosesleri göstermektedir. En sık teşhis patolojiler burada ortamın özellikleri değiştirilir.

Normalde, şeffaf, ama özel iplik içeren - fibriller. yaşa bağlı değişimler olarak, veya bazı hastalıklar nedeniyle, onlar vizyon bir bozulmaya yol açan, daha az elastik hale gelir ve kırılabilir. Aynı zamanda Şamandıra göz geliştirir. (Bunlar, uygun olduğunda tedavi yavaşlatabilir) tür ihlalleri tedavi zor olduğu not edilmelidir, ve yaşlılarda yıkıcı değişiklikler hemen tedavi edilmez.

etiyoloji

Tipik olarak, çok farklı olabilir Şamandıra göz nedenleri, göz, sigara kullanımı, uyuşturucu kullanımı, ya da ayrı ayrı ilaçların mekanik hasar bir sonucudur. Fon doğal yaşlanma süreci ile bağlantılı patolojik değişiklikler vardır. Buna ek olarak, kısa görüşlülük varlığı, görme organları uzamış ve sık strese maruz kaldığında, sinir şoklar da Şamandıra göz gelişebilir.

Eğer etiyolojik faktörler belirtirseniz, bahsetmemiz distrofi veya iltihap retinasında, fiziksel yorgunluk, koroid retinopati lezyonlar, göz küresinin metabolik değişiklikler de olduğunu.

Keskin yıkıcı değişiklikler görme tam ve geri dönüşümsüz kaybı var olduğu retina dekolmanı, habercisi olabilir hatırlamak önemlidir, bu nedenle Oftalmoloji zamanında danışma zorunludur.

vitreus yıkıcı değişikliklerin Özellikleri

bunun çözünmesine geliştirirken, daha sonra, bir kural olarak, patolojik değişiklikler, merkezi alanda gözlenmiştir. vitreus Periphery değişmez. Bir çok durumda, boşluk parçacıklar ve elyaflar ürünler pıhtılaşma ile doldurulmuş olan oluşturulmaktadır. Ayrıca, sıvılaştırılmış bir ortam içinde serbestçe yüzen veya görünüm keskin bir patolojik değişikliklere neden gözün alt bağlanmış bantları veya filmler olabilir.

en şiddetli tezahürü göz vitreus vücudun imha - onun büzülme olduğunu. Bu gerilim vitreoretinal bileşiklerle birlikte olduğu photopsias, retinal yırtılma, vitröz vücutta kanamaların görünümünü ciddi lider içinde.

Daha kolay tür yıkıcı değişiklikler mikroskopik slayt üzerinde algılamak için unutulmamalıdır. Soruşturmanın klinik yöntemlerle sorunların tanılanması çok zordur ve tıbbi tecrübe gerektirir.

klinik belirtiler

beyaz duvarlar, kar ve gökyüzü - şamandıra geliştirirken, bozuklukların belirtileri monokrom alanı düşünüldüğünde daha belirgin hale yüzen elemanları, her türlü gözü önünde görünüm sayılabilir. Hastalar ayrıca bulanık kutlayabilirim. Bu gözün optik sistemi içinden geçerken, bağlı hafif değişiklikleri kırılma doğar ve kalitesini düşürür retina üzerinde damla gölge ile ilişkilidir, ve daha ciddi göz hasarı göstergesi olabilir. Bir doktor erişimde gecikmeler görme kaybını tamamlamak yol açabilir.

vitreus çekirdeklerin Battered fibrilleri anlamlı görünürlüğünü bozar ve göz hareketleri ile hareket hasta, lekeler, konuları veya filmleri gibi görünüyor.

Bir göz doktoruna tedavi için en yaygın nedenlerinden biri de kurtulmak imkansızdır hangi gözleri önünde "uçan sinekler" görünümü hakkında bir şikayeti olduğunu belirtmek gerekir. İlgili anketler gösteriyor sonra Floater.

"Altın yağmur" Bir belirti

Bazen doktor, göz doktoruna gitmek hastalar, göz hareketleri altında altın kıvılcımlar şikayetçi. Onlar nereden geldi?

çeşitli organlarda (örneğin, böbrek, karaciğer ve endokrin bezleri) fonksiyonel hastalıklar, metabolik süreçlerin bozulmasına yol açabilir ve değişiklikler kolloid vücut sıvılarını ve mineral bileşimi neden olur. Bu aynı zamanda patolojik değişiklikler ve yerel süreçlerini geliştirmek çökelme ve pıhtılaşma olan camsı gövdesi için de geçerlidir ve aynı zamanda boyutları küçük kristallerin birikmesi vardır - 0.05 mm 'den daha azdır.

Bu yataklar synchisis scinlillans denir. Bunlar, esas olarak kolesterol veya tirozin oluşur sayıda sıvılaştırılmış vitreus vücutta birikir ve göz hareketleri imha nadir görülen bir formudur "altın yağmur", bir semptomu önceden belirler parlaklık, ışıltı ve başlar ile sarkaç tıbbi müdahale için hastanın neden salınmak yardımcı olur.

tanılama

vitreus gözün İmha teknik olarak basit manipülasyon tespit - oftalmoskopı. ipliksi yıkıcı değişikliklerde dikey yarıklar veya farklı şekillerdeki şekline sahip optik olarak boş oyuğu, tespit edilir. Belirli bir değişiklik olmadan vitreusunda sınırın ön plaka, ama hemen arkasında gri-beyaz liflerini görebilirsiniz. Bunlar dizeleri şeklinde farklı kalınlık ve sarkma olabilir.

patolojik proses ilerlemesi halinde, sözü edilen boşluklar tek bir kavite oluşturmak üzere birleşir. Bu camsı yapı tahrip eşlik eder. Tüm oftalmoskopi fibrilleri parçacığı fragmanları görülebilir. bulanıklık retinanın yakınında bulunuyorsa, (hatta büyük boyutlarda) görmek oldukça zordur.

Ben bu değişikliklerin en sık yaşlılarda bulunur söylemek ve aynı zamanda yüksek miyop veya dahili göz membranların dejeneratif lezyonlar teşhis edilir hastalarda gerekir.

farmakolojik tedavi

yüksek düzeyde tıp (dahil oftalmoloji,), vitreus fibrillerin imha uyardı ya da zaten tahrip kaybolması katkıda olurdu bugüne kadar etkin bir anlamı yoktur rağmen. imha reçete ilaçların çoğu sadece patolojik değişikliklerin ilerlemesini önler. Bu nedenle kimin üreticilerin ürünleri DST tedavi edebilir iddia ilaçların, dikkatli olmalısınız.

Tipik olarak, topik% 2 damlatma uygulanan potasyum iyodür ya da parabulbarly enjekte edilir,% 3 madde "Emoksipin". Oral uygulama için, örneğin, emilebilir preparatlar atanır, "Vobenzim" ya da "Traumel C". Ayrıca, hastalar vitamini tedavisinin bir ders almaları tavsiye edilir. Bu durumda, tedavi DST gözü askorbik asit ve B grubu vitaminleri içermelidir

- Gerekirse fizyoterapi uygulanabilir elektroforez Lydasum ve ultrason terapisi.

lazer tedavisi

Bugüne kadar, YS de uçuşan cisimlerin yok edilmesi için en etkili giderek daha popüler lazer manipülasyon, haline gelmiştir. Böyle bir tedavi minimal invaziv, ancak yüksek beceri ve doktorun profesyonellik gerektirir. Bu vizyon etkilemez küçük parçacıklar halinde yıkmak vitreus vücuda lazer opak parçaları, imha sağlamaktadır.

Lazer müdahalesi vitreus vitreolizis denir. Bu bir kesme vitreorogovichnyh adezyonlar içerebilir. Eğer öğrenci ve göz içi lens uygunsuz yerleştirme deformasyona neden camsı cisim, yerel fıtığı geliştiriyorsanız PT ilgili bölümünün eksizyonu yapılır. Bu durumda, bir YAG lazeri kullanıyoruz. darbe enerjisi (1.5 ila 8.0 mJ) bireysel bir şekilde alınmış. operasyonun başarısı boyutları viskozite ve vitreus şeffaflığı ve pus bağlıdır.

ameliyat tedavisi

cerrahi bir yöntem göz camsı imha tedavi vitrektomi adı. Bu tedavi vitreotoma (kesme aracı) ve endo-aydınlatıcının oluşan bir vitrektomi sistemi ile yürütülen CT, kısmen ya da tamamen ortadan kaldırılmasını kapsar.

Bazı durumlarda, vitrektomi kullanılır? Bir kural olarak, açık yaralanmalar, bulanıklık, hem de kanama ve retinopati vitreus hasar gerçekleştirilir.

işlem süresi 30 ila 90 dakika arasındadır. Kalibrasyon aşaması ve patolojinin türüne bağlı olarak, bir veya birden fazla aşamada olabilir, lokal veya genel anestezi altında yapılır.

vitrözü yerine yapay polimerler ve dengeli tuz çözeltileri uygulanır. Pek çok durumda, sıvı perfluoroorganic maddeler, gazları ya da silikon yağı alarak. vitröz herhangi bir yerine, uygun viskozite ve refraktif güce sahip, mümkün olduğu kadar saydam olmalıdır. Bu aynı zamanda, emilme yenik veya toksik enflamatuar veya alerjik reaksiyona neden olmak zorunda değildir.

Bu işlem sonrası hastalarda, bir doktoru tarafından gözlem için tavsiye edilir, fiziksel ve görsel yükleri, ani sıcaklık değişiklikleri sınırlar. Aksi takdirde enflamatuar komplikasyonlar riski hemoraji, katarakt, yüksek göz içi basıncı, retinal veya damar tıkanıklığını tekrarladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.