BilgisayarlarEkipman

NVIDIA GeForce 8600 GT: Ekran kartı, eleştiri, deneme

NVIDIA'ya Ucuz çözüm - 8600 GT dayalı ekran kartı, oldukça uzun bir süre ülkemizin piyasada bütçe sınıfında konumunu güçlendirdi olduğunu. Ekran kartı iş için ofis çözümleri, multimedya merkezleri ve ev bilgisayarları yapımında talep olması. Özelliği video, inceleme, test ve sahiplerinin yorum cihazın ilginç bir çok şey hakkında bu yazıda size.

bilgisayar pazarının Eğilimler

Son zamanlarda, çok daha pahalı, dünya pazarında, anakart üzerinde video desteği ek olarak, çünkü entegre video sistemi, teknoloji CPU çekirdeğinde uygulanması gerekmektedir. Bütün bu şartlar nakde eşdeğer dönüştürülür, bu entegre video adaptörü için yaklaşık 5000 bin ödemek için gerekli olduğu ortaya çıktı. Doğal olarak, gayretli üyeleri bu tür giderleri tasarruf arzusu var. dayalı video kartlarının Alım NVIDIA GeForce 8600 GT böyle bir çözüm (3000 ruble piyasa fiyatı).

rakip ürünleri AMD aksine, grafik kartı üreticisinin tam desteği vardır, sırasıyla yeni işletim sistemleriyle çalışma garanti edilmektedir. kendi değerlendirmeleri Birçok sahipleri grafik kartı mükemmel Windows'un 10 (64-bit) 'de sürücülerin düzeyinde tanımlanır söylüyorlar. Bu, tüm potansiyel alıcılar için ciddi bir argümandır.

Özellikler 8600 GT yonga seti

Ve okuyucu bilgisayar grafik kartları pazarının ondan önce en zayıf mali temsilcisi son derece yanlış olduğunu düşünüyorsa. Video adaptörü NVIDIA GeForce 8600 GT sadece üreticinin politika, yeni teknolojiler, grafik çekirdeği ve benzeri sıklığının artması yoluyla yeni cips bastırdı. (Hatta düşük ayarlara) bütçe sınıfının gerçeği temsilcisi olarak birçok popüler oyunlar ile baş edebiliyor. Her şeyden önce, bu anahtarı videonun teknik özellikleri şunlardır:

 • G84 grafik işlemcisi 80 nanometre teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve bir çip üzerinde 289 milyon transistöre sahip;
 • İşlemci nominal frekansı 540 MHz;
 • DDR3 bellek 1400 MHz'lik bir frekansa sahip bir 128-bit veri yolu üzerinde çalışır ve tahta 256 vardır ve 512 megabayt (PCB destekler sesini 1 GB artış);
 • birleşik paralel işlemciler - 32 (en modern entegre sistemlerde olduğu gibi);
 • 8600 GT tahtası (bazı üreticiler kendi inisiyatifi bu arayüzü kaldırdık) VIVO dahil analog ve dijital video için tam destek uygulanmaktadır.

Modern teknolojilerin uygulanması

oyunlarda performans okunur bellek bant genişliği ve GPU işi, aynı zamanda "Dzhifors 8600 GT" de donanım içinde gerçekleştirilir tescilli bir dizi teknolojiyi sağlamaz. Ve bir şey gurur duyulacak var:

 • SLI modunda çalışmalarına destek;
 • Maksimum doku boyutu, inç başına 8192h8192 piksel;
 • kübik çevre haritası (CEM) Destek;
 • en fazla 32 bit renk derinliğinde 16xQ için anti-aliasing (FSAA) derecesi;
 • donanım kod çözücüsü MPEG2, H.264, VC1 ve WMV;
 • CUDA, PhysX DXVA, HDTV ve birlikte çalışma gerçekleştirebilmek için destek 4K monitörler (İkinci seçenek, çünkü monitörlerin bazı markalar bağlanma ile ilişkili sorunlardan reklamı değildir).

ürünlerin mevcut sürümleriyle ekran kartının özelliklerini karşılaştırırken Ancak kullanıcı HDMI ses akışı dijital çıkış sinyali ve çok popüler bir arayüz DisplayPort desteği bulamaz. Ancak, orada HDCP isteğe bağlı bir uygulama, ama çalışmak için özel bir dönüştürücü gereklidir. Bazı yeni üst seviye oyunların başarısızlık nedenidir Dizinlenmiş renk paleti ile ekran kartı 8600 GT ve dokusunu desteklemez.

Küresel pazarda Politikası yapımcısı

genellikle kabul edildiği gibi bütçe niş sunulan GT grafik kartı 8600, ünlü markaların logoları altında sadece olabilir. Önemli ürünler bazen aracıları atlayarak pazara fabrikadan sevk edilir. NVIDIA logosu sahibini garanti için ürününüzü satın gerçekten hiç kimse verilmemiş olmasına onun önünde orijinal kart.

sahiplerinin sayısız İncelemeler bakılırsa, performans - Bu dünya pazarında ekran kartının ana özelliğidir. Ve özgün ürünler fabrika her zaman en uygun fiyat ve iyi kalite var. Biz yakından ürünle karşılamak için sunuyoruz.

NVIDIA'nın orijinal grafiklerle aşinalık

Fabrikadan ürün GT 8600 yongaseti tabanlı ekran kartı, performans özellikleri normal modda verimli çalışması için en dengeli olarak kabul edilir. Her şeyden önce, NVIDIA'nın özel bir soğutma sistemi sağlar cihaz, sessizlik bulunmaktadır. Ancak, medyanın sahiplerine göre, grafik bağdaştırıcı GPU ve bellek veri yolu hızlı zaman serin kalmak için yeteneği vardır.

Sorun PCB arkasındaki güç yönetim sisteminin yerleştirilmesi yatmaktadır. güç devresi kapalı radyatör değil, bu yüzden onlar hala grafik yongası radyatöre ısısını iletirler Sadece bu. Diğer üreticilerin NVIDIA 8600 GT tabanında ürünlerin geri kalanı bakarsak, kullanıcı güç kontrolörleri, video kartın ön onları taşınmış veya pasif radyatör şeklinde kendi soğutma sistemine sahip olduğunu keşfeder.

Artan video performansı

8600 GT çip dağıtılması için NVIDIA'nın orijinal kurullarının sahipleri olarak istenmeyen bir durumdur. Bunun nedenleri çoktur. İlk olarak, üretici standart soğutma sistemini, GPU sıcaklığı önemli bir artış ile daha güçlü bir hava akımı yaratacak yetersizlik ayarlayın. fazla% 3 testleri frekansını artışında sıcaklığında bir artışa yol açar ve ardından Windows sistem yeniden.

Ayrıca tepki süresi sınırı PCB videosu kartı 8600 GT yüklü bellek modülleri üzerindeki şikayetler belirgin overclock esnasında GPU ve anakart otobüsün arasındaki veri aktarım hızını etkileyen 1.6 nanosaniye, Orada bulunmaktadır. Kesinlikle - NVIDIA logosu için bütçe niş en ucuz çözüm açıkça overclock için tasarlanmamıştır.

iyi alternatiftir

Ayrıca fiyat kayıtlarını (2.000 ruble) yener çip 8600 GT, en hızlı ekran kartı, MSI ürünü olarak kabul edilir. Bilinen üretici tamamen değiştirilmiş PCB NVIDIA ürünleri (kırmızı renge bile yeşil renk değişikliği). İlk değişiklikler güç kaynağı sistemine yapılan, bu alanın ısı oluşumunu azaltır kendi teknoloji PWM denetleyicileri ve katı hal kapasitansı kurdu. Değiştirme geçirmiş ve bellek Samsung çipsleri 1.2 nanosaniye bir tepki süresi vardır, ama aynı zamanda yüksek frekanslarda çalışmak mümkün sadece.

Geçen rol tescilli bir soğutma sistemi üreticisi tarafından oynanan Değil. Oldukça etkili bir ısıtılmış elemanlar kartı ısıyı geniş bir fan ile bakır ısı emici kapasitesine sahiptir. Bu üretici oldukça ilginç radyatör montaj sistemini hayata geçirdi dikkati çekiyor. Izgara soğutma sistemine vida ile sözleşmeli baskılı devre kartı, gerisinde yer alan enine şeklindeki bir cihazı kullanarak GPU'ya sıkıştırın.

en güçlü temsilcisini Test

Birçok sahipleri NVIDIA dayalı MSI ekran kartının normal çalışma içinde 8600 GT çip sentetik testlerde ve oyunlarda iyi sonuçlar göstermektedir söylüyorlar. 1280x1024 dpi ekran çözünürlüğünde ayarlarını düşürmek için bütçe sınıfının temsilcisi Quake 4 oyunlar, Duty 2, FEAR, STALKER Call tanburları, Dünya tanklar ve diğer birçok benzer sınıfın. Evet, kesinlikle çizim kalitesi 8600 GT performansında bir düşüşe yol açacaktır artırmak, ama biz hala bütçe sınıf temsilcisi, analog entegre çözümlerin bahsediyoruz.

MSI temsilcisi yeteneğine sahiptir overclock potansiyeli, unutmayın. Grafik çekirdeği 650 MHz (% 20 artış) aralığında yeterli hareket ederken bellek, 1660 MHz (% 19 artış) bir frekansta istikrarlı bir performans gösterir.

bütçe sınıfında Turboversii

Soğutma sisteminde türbin ile Platform her zaman bütçe sınıfında açıkçası performanslı grafik kartları açısından verimli olmuştur ama. Aynı üretici MSI yüklü soğutucu Twin Turbo ile overclock sistemini pazara çalıştı. Sonuçlar değerli üretici elde: 700 MHz - grafik çekirdek frekansını 1600 MHz - çalışma belleği. Ancak, kendi değerlendirmeleri sahiplerinin diğer tüm 8600 GT overclock mümkün olmadığını söylüyorlar.

Grafik çekirdeği yakın gelecekte ekran kartının başarısızlık kullanıcıya ima monitör eserler (renkli küpler), gösterilmeye başladığı limit vardır. türbin sonra, overclock ile ekran kartının kapasitesinde bir artış sağlamak mümkün değildir Ve bir kez herhangi bir su soğutma sistemi olarak kabul edilemez hakkında. Bu gerçek bir kez daha cihaz düşük seviye niş terk etmesine izin vermez. Bu cihazın performansını iyileştirmek için, kendi incelemelerde pek çok uzman genellikle para harcamak değil önerilir. Eğer fazladan mali varsa, daha yüksek performanslı ekran kartı sınıf için para biriktirmek için daha iyidir.

diğer piyasa temsilcileri Teklifler

8600 GT yongaseti tabanlı ürünler birbirleriyle rekabet birçok tanınmış üreticileri tarafından temsil edilir, onların ürün, uygun fiyatlı, sessiz ve oyun uygulamaları için iyi bir teknik performans ile yapmaya çalıştı. Bununla birlikte, piyasada hızlanması tüm üyeleri için tamamen bir devre levhası üzerine güç besleme sisteminin değiştirebilir ve NVIDIA özel soğutucu verimsiz soğutma sistemini değiştirmek zorunda. teklif ve pasif soğutma sistemiyle vardır. Böyle kararlar hızlanma tabi değildir ve ofis ürünleri gibi piyasada konumlandırılmış. Gigabyte ASUS, Gainward, Zotac, Palit ve diğer birçok eşit tanınmış şirketler: kendi değerlendirmeleri çip 8600 GT kullanıcılara dayanmaktadır iyi grafik kartları arasında aşağıdaki markalar söylüyorlar.

Sonuç olarak

anket de görülebileceği üzere, video kartları erken, kapalı yazmak için 8600 GT çip (512 MB) dayalı pazarın% 90, mevcut entegre platformların en (GMA 4000 tüm çözümlerin) hala onların özellikleri üstün çünkü. Evet, hızlanma etkinliğine ilişkin sorunlar vardır, ama biz bütçe sınıfının temsilcisi bahsediyoruz gereksinimleri belirtilen oldukça mütevazı: talepkar olmayan oyun kaynakları için satın alma, görüntü ekranı ve destek için minimum kullanıcı maliyetleri. 8600 GT chip copes dayanarak bu hedefler grafik kartı ile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.