SeyahatYol tarifi

Novorossiysk, Shirokaya Balka: istirahat

Abrauskom yarımadasında yolu geniş kirişler denir. Doğal sınır alanlardan bazıları çevreden izole edilir denilen bilinmektedir.

Mezhgore veya geçit (ya da ışın) ve 2.5 kilometrelik bir uzunluk tesisi karma ahşap yetişen yarımada köşe akut, Amzay ve havalandırma, geri kalanı ayrılır plaj çakıl, gider. Bu nedenle, sistem Novorossiysk ve çevresinden, mikroklima ayrı, kendi vardır.

Genç ve güzel tatil

hatırlatan Bu doğa alanı Kırım güney kıyısında aynı anda ve Akdeniz. kentsel köy bakımlı Geniş ışın, güzel plaj ve şaşırtıcı flora ve fauna, Novorossiysk kenti bir sanatoryum kompleksidir. Adige çevrilen köye Myskhako, 4 km cennet "denize uzanan burun" ve Novorossiysk, öyle ki bir belediyenin kahraman kentine 10 km demektir mı. tatil, motel, otel ve tabii ki, tüm beraberindeki altyapıyı dahil 43 nesneler, - Geniş ışın oldukça büyük resort eğitimdir çünkü Alan, akraba çağrılabilir. Yerel halkın "vahşiler" dinlenmeye gelen insanların kolay eğlence için evlerini uyarlar.

coğrafi bilgi

Üç plaj ( "Lukomorye", "sörf" ve 1,5 kilometrelik çıplak) 3 kilometre uzanan ortak bir şekilde bağlanır. Adanın - güneyden, Wizard - kuzey-batı: Its sınırları dağların yamaçları vardır. Geniş ışın - vadi o isim ve köy ve tatil alanını verdiği, Novorossiysk sahilden yükselir. gerçekten dar Mezhgore, ama modern haritalarda bunun altındaki "boşluk" denir 1 metre ziyade dere genişliği sözde nehir, çalışır. Bu Chuhabl denir. Öyle yüksek dağı çevreleyen vadi geniş ışınının - Havalandırma (438,4 m). Nehir birçok dere boşaltılır ve hepsi bir arada 20 metrekare oluk toplam alanı oluştururlar. km.

Benzersiz görülecek

Toprak yapısı, uzun süre korunur ağaçların köklerine, yani yamaçları nem parlak yeşil ile kaplı olacak şekildedir. örneğin, - dünyanın herhangi bir yerinde artık ağaç var çünkü Aslında, geçit onun bitki örtüsü, ilgi olduğunu Vitex kutsal, o iffetli ağaç ve diğerleri olduğunu. En önemlisi, geniş ışın güzel equable iklim - yaz değil sıcak değil, soğuk kış (wallflowers çiçek) 'dir. Yani ılıman iklim hiçbir eşsiz bir konfor sağlar var - 27 - Temmuz ayında hava sıcaklığı 28 derece ve sudur.

Bütün bunlar burada oluşumuna yol açan karmaşık "geniş ışın", dinlenme ve Novorossiisk federal tatil banliyö toplu konut yapımı tedaviyi sanatoryumda. Sıcak berrak denizi, çakıllı plajları, ormanlarla kaplı dağlar - tüm bu Karadeniz kıyılarının birçok yerde doğasında vardır. yolun mikroklima - yani 1908'den bu yana (ilgili kayıt dahil) ünlü burası eşsiz iklimsel tesisi, kılan.

Biraz tarih

Arkeologlar vadinin kıyısında bulduğu Yunan yerleşim izleri, tarihi bilgiyi teyit o IV M.Ö. VI yy'ın sonundan bu yerlere. e. Sindika devletin parçasıydı ve sonra, 480 yıl MÖ. E, -. Boğaz krallığında. Yani, tabanın "Dağ Bahar" (arazi toprak sahibi Kuleshevich aitti iken) de 1898 yılında Mithridates (Hermitage saklanır) Büyük, Bosporan Kraliçe Dynamis torunu bronz büst bulunmuştur. Daha sonra arazi elden ele geçirilen; İşte izleri vardır Ceneviz kalesi. Bu topraklarda savaş sırasında Malaya Zemlya ağır savaşlar vardı.

uygar rekreasyon yolunda ilk adımlar

Zaten 1969 yılından bu yana, ilk iklim sağlık tatil köyleri, geniş ışın, dinlenme ve tedavi gerçek öncüleri değerlendirildiği, tatil ve sağlık kurumları gelişi ile aktif olarak inşa edilecek başlar. Ve son yıllarda, burada başka yerde, inşaat yoğun - dolgu, güncelleme dönüştürülmüş veya tatil altyapısının yeni tesisler inşa edildi. Sonuç olarak, o Novorossiysk, Shirokaya Balka ve bütün mahalle yavaş yavaş ziyarete çok değerli yerlere dönüşür, diğer ülkelerin Karadeniz rekreasyon alanlarına aşağı hiçbir şekilde.

Özellikle değerli bu yerlerde kadife sezon, hatta Ekim ayında, ay su sıcaklığı 19 derecenin üzerinde olduğu için. ve kültürel eğlence sevenler için, ve sessizlik ve dalgın dinlenme hayranları için - burada her zevke uygun bir tatil bulabilirsiniz çünkü geniş bir kiriş olarak her zaman kalabalık. 2002 sonrasında inşa ve Aziz Aleksis'in şapel kutsandı.

kirişin geniş tabanı

Yukarıda belirtildiği gibi, büyük bir sanatoryum dizide Novorossiysk geniş ışın özel bir yeri işgal eder. kendi topraklarında veritabanları ve tatil evleri 40'dan fazla farklı vardır. En sık atıf ve "Chernomor" include tartışılan, "Metroklub", "Martı", "Okyanus" ve "Orman Masal". tesisi ve rekreasyon merkezinde burada bulunan "Geniş Işın" temel "Surf" diye veritabanının kendisi aracılığıyla dışında almaz sahile, ait olduğu gerçeği ile ünlüdür. Yaklaşık 40 metre yüksekliğinde bir uçurumun altında bulunan ve 203 adımları ve iki dinlenme alanları vardır kumsala uzanan merdiven. Bunun gibi biri, birisi - hiç (orada ve yüzme havuzları temelinde) ve onun nezih yaşı. Onu her zaman büyük bakmak arkasında Ama temel "surf" ile plaj özellikle deniz fosforlu, su geniş genişlik 20 metre genişliğinde ve 800 uzunluğundadır.

kent plajı

"Eğri sahil", özellikle çocuk etkinlikleri için uyarlanmıştır - bölüm Myskhako köyünden bu plaja öncesinde bir şehir. Aynı zamanda aynı ad ve kampıdır. Plaj harika, tam donanımlı, kendi engin topraklarında (uzunluk - 30 metre - bir kilometre, genişliğinden daha fazla) sayıda su konumlar vardır sahil boyunca. Bir otoparkta dahil her şeyi sağlar çadır ve yemek yerler vardır. o yeni antik Roma tarzında bembeyaz şehir mesire inşa edilir ve böylece üzerinde, her zamanki gibi, barlar, restoranlar, mağazalar, çeşitli salonlar ve modern, Karadeniz tesisi ziyaret olması gereklidir hepsi her şey var yukarıda Ve öyle.

oluşturmaya başlayın

"Martı" - Yerel sahil, rekreasyon doğrudan inşa ilk. Köyün Myskhako boyunca burada gitti Novorossiysk Avtokombinata işçileri - Geniş ışın sonra, 1969 yılında, ilk misafirlerini karşıladı. Güçlükler burada döşeli yol inşa etmek ortak belediye çabalarıyla 1975 yılında yapılan bu güzel yere giriş ve tesisi tanınmaya başlamıştır.

demokratik çare

bir tatlı su gölü Abrau, bu bölgedeki en büyük - Apart alanın her şeyden avantajlardan başka çok cazip bir özelliği yoktur. Ama bütün bunlar, geniş bir ışın içinde düzenli olarak yapılmaktadır turlar, birini yapın bulunabilir - onun hakkında Efsaneler elbette her yeri istila sevgi (kızın adı Abrau) ile ilişkili, mükemmel ve. Biraz eski ve modası geçmiş binalar olduğundan onlar 2002 yılında bir sel tarafından silindi çünkü bu tesis, bir gençlik olarak kabul edilir. Yeni bina dikkate alındığında ise zaman, başarıları ve zorluklar özellikle gençleri takdir eder. Özel sektörde Konut, birçok veritabanlarında gibi, sen aracı olmadan sipariş edebilirsiniz ve bu fiyatların oldukça erişilebilir ve demokratik hale getirir. Resort geniş ışın 2014 en çok ziyaret edilen yerlerden biri olarak bir araya geldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.