TeknolojininCep telefonları

Nokia Asha 501 telefon: yorumlar, açıklamalar, teknik özellikleri

Nokia telefonlar önce mobil pazarda önemli bir hücreyi işgal etti. Üreticiler farklı fiyat segmentinde modelleri bulunmaktadır. Piyasada ucuz Çinli akıllı telefonlar ile doldurulmaya başlandı Ancak, Finliler hızla kayboldu değerli sürede sonuçlanan bulamadık.

analiz ettikten sonra, işletme Asha akıllı bir çizgi serbest, eski gücünü geri kazanmak için çalışılmıştır. o becerikli "Android" üzerinde çalışan ile rekabet edebilecek olduğumu. En başarılı örneği kullanıcılarına göre bir telefonunu Nokia Asha 501 düşünülebilir, geliştiriciler yeni bir müşteri kategorisini çeken şey başarılı bir tasarım, güncellenmiş arayüz, seçti. Ayrıca maliyet ve cihaz çok memnun. Markanın bilenler bu akıllı telefon hakkında yaptılar. % 100 başarılı deyin, büyük olasılıkla mümkün değildir, ancak kendi fiyat aralığında oldukça rekabetçi.

Tamamlama dış tasarım özellikleri, özellikleri ve diğer anlar: Aşağıdaki konular Nokia Asha 501 inceleme hazırlarken de.

Ambalaj ve Paketleme

Telefon orta büyüklükte geleneksel bir karton kutu içinde paketlenir. Bu marka "nokievskih" açısından süslüdür. Nokia Asha 501 Çift Sim - ön panel akıllı telefon adı vardır. ambalaj üreticisi olarak renk seçenekleri bir dizi tanıttı. fotoğraf, kırmızı, yeşil, mavi, siyah, beyaz ve sarı renklerin gövdesini göstermektedir. Görüntü kendisi muhteşem görünüyor. Kutunun boşluk kırmızı kulaklık fotoğrafın süslenmiş gibi.

Ne bir kullanıcı sunuluyor? Söylemeye gerek yok - Telefonu. Gerekli ekipman çıkarılabilir tip pili, veri iletimi için bir cihaza bağlantı, şarj ve stereo başlangıç seviyesi için bir kablo içerir. Bu tür bir dizi bütçe segmentinin aparatı ile tutarlıdır.

dizayn

Nokia Asha 501 Çift Sim dış tasarımı önceki hat telefonlarından tamamen farklıdır. Bu küçük bir ince kutu gibi daha fazla. 99.2 mm, genişlik - - boyutları kompakt bir yüksekliğe sahip 58 mm, kalınlık, modern standartlarına göre olan, oldukça büyük olduğu düşünülmektedir - 12'den fazla mm'dir. Plastik - sadece 91 ana gövde malzemesi ağırlığında olarak elinde telefon kullanışlı tutmak için. Her zaman olduğu gibi, Fin üretici renk seçenekleri çok sayıda bir ürün yelpazesine sağlamıştır. neredeyse tamamen parmak izi birikmesini önlemek verir Mat yüzey. Zamanla, çizik olmayan plastik, bu aşınma meydana edilmez. Nedeniyle küçük boyutu ve telefon minimize düşme riski kaygan yüzeye. Ayrıca, kullanıcılar akıllı telefon tek elle kontrol edilebilir iddia etmektedirler. Web'de konut malzemenin kalitesi ile uğraşmak olumsuz yorumlar vardır. kullanıcılarına göre, oldukça kırılgan. Ama deney montaj sırasında herhangi bir şikayet neden olmaz. arka kapak onu oluk oluşur basılması oldukça sıkıca oturur.

Ön panel büyük dokunmatik ekranıdır. üstündeki uzay, tipik bir "nokievskom" tarzında bir hoparlör emblazoned logosu süslüdür. Kontrol paneli ekranında altında yer alır. Biri mekanik düğme oluşur. Geliştiriciler geri ödeme fonksiyonu için programlamış.

arka kapak ekranı çerçeveleyen bir çerçeve oluşturan bir şekilde yapılır. Bunun altında SIM kartları ve hafıza kartları için pil yuvası olduğunu. kamera objektifi kaleci üst kısmında yer alır. Aksine bir düğme tıklandığında, kapağı açılır olduğunu.

Görüntülenen iki standart mekanik düğmelerin sağ tarafı ucunda. Öncelikle bir "rocker" şeklinde ikinci telefonunuzu kilitler, ses düzeyini ayarlamak için izin verir ve açma / kapama sırasında sorumludur. Üye onlar, oldukça rahat hafif felç ve basına kolay olduğunu kaydetti. Gerekli tüm iletişim geliştiriciler üst ucuna getirdi. Biz ses donanımları yanı sıra mikro USB konnektörleri ve şarj için standart çıkış bahsediyoruz.

ekran

Özellikleri Nokia Asha 501 bütçe segmentinin tutarlıdır. Üretici TFT matris tipi ile ekran ayarlayın. küçük görüş açıları ve güneş parlamayı oluşumu ile karakterizedir beri bu teknik mükemmel ara, mümkün değildir. Doğruyu söylemek gerekirse, tür tüm ekran aynı parametreler ile karakterize olduğu not edilmelidir.

Telefonun boyutları geliştiriciler 3 inç ekran kullanmak için izin verir. 320 × 240 piksel çözünürlükte bir resim görüntüleme yapabiliyor.

Özellikle kullanıcıların sensör operasyonu belirledi. gadget düşük maliyet için, o mükemmel sonuçlar göstermiştir. onun incelemede, sahipleri, iyi çalışıyor ekran hızla acil cevap gerçeğine üzerine odaklanmıştır.

Özel koruma fonksiyonlar verilmemektedir. Tek şey geliştiriciler kullandık, bu yüzden plastik katman olduğunu. Bu koruma düzeyi düşüktür, bu yüzden ona gerekli değildir büyük umutlar yatıyordu. kullanıcı özel bir film satın almak için ilk günden itibaren teşvik edilmektedir.

güneşli bir günde sokakta neredeyse okunamaz hale gelir ekranda metnin doğrudan ışınları altında olarak, biraz zor olacak telefonunuzla çalışmak.

menü

Yukarıda belirtildiği gibi, bir arayüz tasarımına geliştiriciler fantezi ortaya attı. Birçok kullanıcı gibi Firmware Nokia Asha 501. iki bölge iş için temin edilmiştir. İlk olarak, takvimden, örneğin, bildirimlerini görüntüleyebilirsiniz. onlar ana ekranın dikey listede görüntülenir On. Ayrıca masaüstünde son kullanıcı eylemi görüntülenir. Ve benzeri uygulamalar kullanılabilir, (en fazla 4 adet) fotoğrafları yapılmış ve edilebilir.

telefon ekranında duvar kağıdı değişti. Ancak, önemli dezavantajı arka plan menüsü değiştiremezsiniz olmasıdır.

akıllı tokatlamak kullanılarak kontrol edilebilir. sağa veya sola bir menü gelir gider. Bu simgelerin çok sayıda oluşur. Ünite bekleme moduna girdiğinde, ekran aşağıdaki bilgiler mevcuttur: hizmet göstergeleri (aramaları, mesajları ve diğer bildirimleri) zamanı.

Telefon aramaları ve

Nokia Asha 501 karışık aldı Yorumlar. Kullanıcılar iki SIM kartlarla varlığı ile çok mutluyuz. Ama bir radyo olumlu bir izlenim şımarık. engellenecektir ikinci çağrı sırasında Ne yazık ki, cihaz, sadece bir etkin SIM kart ile çalıştırılabilir. Gelen, giden ve cevapsız çağrıları görüntülemek için, dergiyi açmak gerekiyor. geliştiricilerin kolaylık farklı renklerde onların simgeleri kaydetti için bu, tüm aramaları kaydeder. Belirli bir odayı seçtikten sizin çağrılarda tüm bilgileri sunduğunda, o telefon üzerindeki toplam sayısı ve varış zamanı vardır.

Hem SIM kartlar üzerindeki farklı aramaları ayarlayabileceğini da oldukça uygundur. Ancak, SMS-mesajları kapsamında değildir.

yazışma

Bireysel geribesleme klavye Nokia Asha 501 yer almıştır. Küçük çapraz, ama çok rahat. Hassas sensör ayrıca, zevkli duygulanımlar eklenir. Yazma hatalı çok nadir döner basarak. kolaylık sağlamak için, kullanıcılar dikey ve yatay hem de klavyeyi döndürebilirsiniz. İlk durumda, düğmeler çok daha büyüktür.

Özel anahtar dilini geçiş için kullanılamaz. Bu fonksiyon, bir boşlukla programlanmıştır. Klavyenin iki tip talebi üzerine, şunları seçebilirsiniz: Her anahtar gibi birkaç karakteri görüntüler qwerty-klavye düzeni ve standardını.

Biz kullanıcılar ve hızlı mod metin girmek için izin verir T9 seçeneğiyle, memnun. Gerekirse, kontrol ve yazım edebilirsiniz. giriş hızı bir itirazı yükseltir. Standart bir SMS-mesajı multimedya dosyalarını eklemek için, otomatik olarak MMS dönüştürülür.

Basit bir sihirbaz e-posta istemcisi yapılandırmak yardımcı olur. bandı güncellemek için listeyi aşağı çekmek için gereklidir. Listede iletisi yazarın adını, alındığı tarih ve ekli metin görebiliyorsanız.

ile uğraşırken "Yandex.Mail" kullanıcılar eksiklikleri gördük. Sorun harflerin içeriği doğru görüntülenmiyor olmasıdır.

kamera

Nokia Asha 501 kamera oldukça iyi eleştiriler aldı. Basit Photomodule, bu 3.2 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Uygulama menüsünü girmek zorunda kalacaktır etkinleştirmek için böylece konut Özerk düğmesi, verilmemektedir. : dikey ve yatay vizör telefonun konumuna bağlı olarak değişir. Kontroller, sırasıyla, bir yan veya alt vardır.

10 saniye - kamera ayarlarında zamanlayıcı seçeneği, maksimum süre kullanmak mümkündür. Ayrıca, kullanıcılar beyaz dengesi, standart efekt kullanımını ayarlayabilirsiniz. Çerçeve deklanşör sesi çekim sırasında duyulur. maksimum fotoğraf çözünürlüğü - 2048 x 1536 px minimum - 640 x 480 piksel. Film kaydetmek mümkündür.

Kullanıcı olarak yorum kamera fiyat aralığı cihazla uyumlu olduğunu söylüyorlar. Ne yazık ki, metnin resimler otofokus verilmezse gibi, görüntü flu, imkansızdır.

uygulamaların

Onlar önerilen yazılım değerlendirme konusunda ne diyorsunuz? Nokia Asha 501 orijinal ekipman standart uygulamaları ile donatılmıştır. Takvimde haftanın ve ayın günü bilgileri görebilirsiniz. Geçerli tarih turuncu renkte vurgulanır. Olağandışı gerçekler hafta Pazar günü başladığı çağrılabilir. Gerekirse, herhangi bir hatırlatıcı eklenebilir. Dönem başlangıç ve son kullanıcı tarafından belirtilir.

kolaylık sağlamak için, telefon ses kayıt cihazı ile donatılmıştır. bir dosyanın kayıt uzunluğu bir saattir. harici bir sürücüye veya telefon hafızasına bilgi kaydedin.

Bu geliştiriciler tarafını ve hesap kaçmadı. kullanışlı büyük sayılar üzerinde çalışın. düzenli olarak İnternet kullanacak olanlar, özel sekmede bant genişliği tüketimini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı şirket çevrimiçi mağazasından Nokia Asha 501 için diğer uygulamaları yükleyebilir.

Nokia mağaza

Telefon her telefonda yüklü edilebilir bir program geliştirmek için bir hızlı erişim sağlar. Onları indirmek için Nokia Store'a gitmek gerekir. Bir kullanıcı hesabı oluşturmak için var istenecektir. arabirimini anlamak için oldukça basit. uygulamaların aralığı liste halinde görülebilir. Ayrıca, ekran en popüler olanları görüntüler. Üye Gadget 50 oyunları hakkında takılabilir gerçeği ile memnun ve onlar ücretsiz olarak mevcuttur. Bu Nokia telefonları Fin sahipleri için bir avantaj sayılır.

tarayıcı

Eh (Opera kullanıcı tarafından ayarlanır) Nokia Asha 501 yerli tarayıcı kanıtlanmış. Telefon mükemmel bir mobil sürüm olarak Siteleri yanı sıra tam teşekküllü açılır. bir kısıtlama olabilir tek şey - trafik miktarı. Bu telefonda ekran çok küçük olduğu için maalesef kendi incelemelerde kullanıcıların, rahatsızlık hakkında söylenecek. Ekranda çift tıklayarak görüntüyü büyütün. Aynı yöntem uzaklaştırmak için kullanılır. ziyaret edilen sitelerin geçmişi tarayıcısında saklanır. Yer işaretleri listesi oluşturabilirsiniz. Yüklenen tüm dosyalar ayrı bir klasöre birleştirilir ve listeyi görüntülenir.

Dosya tarayıcı

Aynı zamanda mükemmel iş ve dosya tarayıcısı dikkati çekiyor. Yerli telefon hafızasına sadece 67 MB olduğundan, çalışmaları tamamlamak için harici bir depolama aygıtı yüklemeniz gerekir. Üye 32 GB hafıza kartı ile büyük bir telefon neyin hakkında konuşmak. dosya tarayıcısını kullanmanız gerekecektir harici bir sürücüye telefondan dosya taşımak için. uygulaması, klasörler oluşturabilir ve bunları yeniden adlandırmak için izin verir. Aynı zamanda boyut, isim, boyuta göre sıralanabilir.

İletişim ve yapılandırma

Bu modeli üretti bile kullanıcıların üçüncü nesil ağların hayal olamazdı. Bu cihaz sadece 2G ile çalışır, bu nedenle içindir. sahiplerinin Bazı yorumlar telefona mesaj alamaz zamanla, o zaman orijinal sıfırlamak için iyi olduğunu yazdı. Nasıl yapmalı? # 7780 # - Sadece Nokia Asha 501 güvenlik kodunu girin.

Mikro USB bağlantı noktası, Bluetooth üçüncü versiyon: iletişim arayüzleri mevcuttur. Veriler herhangi bir gecikme olmaksızın, hızlı bir oranda iletilir. Telefon 3.5 mm fişle donatılmıştır herhangi kulaklık ile çalışır. cihazı kablosuz Wi-Fi modülü sağlar. Bu cihaz, kullanıcıların internet hizmetleri için ödeme yapmak önemli para tasarrufu sağlar. sahipleri hayal kırıklığına tek şey, telefon bir erişim noktası olarak çalışamaz gerçeği bu.

Nokia Asha 501: pil ömrü özellikleri

En güçlü batarya bu akıllı kullanılmıştır Değil. Bu bir lityum iyon tipi, 1200 miliamper saatin toplam kapasitesidir. Biz üretici tarafından belirtilen özelliklere düşünüyorsanız, bekleme modunda, telefon 56 saate kadar çalışan bir müzik çalar cihazı görevinde. 1.000'den fazla saat çalışabilir. konuşmaların hayranları için 17 saat yeterli daha fazladır.

Ama bir yorumda, kullanıcılar pratikte Nokia yaklaşık üç ya da dört gün istihdam demek. Her şey yüküne bağlı olacaktır. Sahibi genellikle oyun oynamak ve Wi-Fi üzerinden internete bağlanıyorsanız, hayatın özerklik önemli ölçüde azalır.

Sonuç

bu model kullanıcıların tartışılmaz avantajları çok bulduk. Her şeyden önce, yüksek sesle hoparlör bulunuyor. Ve bu çıkış ve bir konuşma gibidir. en gürültülü ortamlarda dahi rahat olacak kişiyle iletişim kurun. 4000 ruble fiyata Smartphone Nokia Asha 501. birçok cihazda, Çinli ve Koreli üreticileri ile rekabet edebilecek imalat zamanında (2013). Bu, çok hızlı bir şekilde orta öğretim düzeyinde büyük bir sensör, özerklik çalışır, ancak bu bütçe segment için oldukça iyi bir göstergedir. Ayrıca avantaj ve iyi ışık yüksek kaliteli görüntüler yapar içindedir kamera, ifade eder. Şimdi eksikliklerinden bahsetmek gereklidir. Bunlar küçük ekran boyutuna, radyo ve yazılımın sınırlı sayıda bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.