Tarım

Ne kadar sıklıkla biber sulamaya? yararlı ipuçları

biber (ve diğer sebze) iyi bir mahsul toplamak - bu ilk bakışta göründüğü gibi o kadar kolay değil. Bu sebze yetiştirme süreci birkaç temel adımları içermektedir:

1) istenen tohum çeşitlerinin doğru olarak seçilmesi;

2) fide seyreltilmesi;

3) büyüme ve gelişme için gerekli şartları sağlayarak.

Biber çok kaprisli kültürdür ve sulama bitkinin normal gelişimini ve büyümesini sağlayacak önemli bir özellik olacaktır.

Ne kadar sıklıkla biber sulamaya?

uygun sulama olarak, üç ana kriter vardır:

- norm;

- zamanlama;

- düzenlilik.

nem ihtiyacı yaşına bağlı olarak değişir sebze bitkileri. büyüme ilk aşamasında meyve gerekir o kadar çok su oluşturmak üzere. Doğal olarak, daha sonra bu rakam önemli ölçüde artacaktır. biber en ufak kuraklık dönemi duramaz çünkü bu durumda, sulama, aksi takdirde çiçekler kapalı düşmesine yol ve meyve azalacak, düzenli olmalıdır. Ayrıca hastalığı riskini artırır.

Aynı suya ne sıklıkta sorusuna geçerlidir dolmalık biber, böylece herhangi bir başka marka. kendi yetiştirme dönemi boyunca biber higrofil. Bitki yaklaşık yaklaşık iki aylık bir dönemdir meyve oluşumu, ilk tomurcukları görünümünü başından neme ihtiyacı vardır. onun hayatta kalma bağlıdır ne sıklıkta su biber ve üzerinde. Bu düşük olacak neredeyse yaprak ve verimler eksikliği, düşük artan, fideler zayıflamış olan su stresidir. meyveler deforme ve apeks çürümeye yatkın olabilir.

Başlıca hatalar bahçıvanlar

Başka sebze bitkileri ısı dönemde daha fazla su gerektiren gibi birçok ki biber inanıyorum ama. Bu durumda su damlacıkları yakılması için, yaprakları açar bir büyüteç, rolünü oynar gibi bu kesinlikle yanlıştır. Bu sonuç birçok sulamalar sonra tespit edilebilir. Bu güneş batmaya başladığında sabah veya akşam nemlendirme tesisleri yürütmek için en iyisidir. Su sıcak olmalıdır. her zaman doğru sıcaklığı kalacak şekilde, sadece tanklar veya diğer uygun kaplar içinde onu çevirmek ve güneşte bıraktı. o kök sistemine girmeden önce buharlaşır, çünkü su kültürünün az miktarda nemlendirilmesi kullanılması arzu edilmemektedir.

Ne sıklıkta bir serada biber sulamak gerekir?

Prosedür yapraklar üzerinde almamayı çalışırken, yemeğe yapılmalıdır. İlk sulama tohumlarını ektikten sonra 4-5 gün yapılmalıdır. yavaş yavaş toprağa artan küçük bir hacme başlayarak derinlemesine 20 santimetre nemlendirilmiş. Bitki çiçek açacak önce kendi meyve görünümü ile, her 7 günde bir kez sulanan - up 2-3 kez. Ne kadar sıklıkla sıcak sezonunda biber sulamaya? cevap basittir - mümkün olduğunca sık bunu (yukarıda belirtilen zaman sınırları gözlemlemek) daha iyidir.

Bu bölgedeki hasat miktarı ve kalitesi ne sıklıkta suya biber doğrudan bağlıdır Öncekilerden takip eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.