Tarım

Nasıl süt bir sürü verebilir ki bir keçi süt

Bugün birçok vatandaş hayvanları, özellikle keçiler edinme kırsal yaşama hareket ediyor. Ve bazı, ülkede bir ev satın hergün yararlı taze süt bayram istiyorum. Bu nedenle, bir keçi, uzakta boşta dan, süt üretimini arttırmak için alınması gereken önlemleri beslemek ve ne kaç kez, günde sütü nasıl sorusu.

Ben kotivshuyusya keçi razdaivat mıdır?

Genç bir keçi sütü bile ilk kaplamadan önce başlaması gerektiğini bir görüş vardır. Ve bazı başlayanlar gözü kapalı bu kuralı takip kozovody.

Aslında, bu doğal değil. mümkün sıklıkla rağmen süt vermek için bu çağda bir keçi yapmak. Doğa, bu yavrular getirecek sonra süt bir hayvana geldiğini sağladı. Bu anlaşılabilir bir durumdur: yavru yiyeceğe ihtiyacı var. O zamana kadar, sığır bütün güçler iç organların büyümesi ve oluşumu gidin. Ve keçi sütü gibi, bu sahipleri "nee" başlıyor, bir genç daha sonra sağlıklı bir birey meydana gelen bu gerekli olmadığını bekliyoruz.

Keçi ve inek sütü farklı

Bu, her damızlık bilmesi gerekir. inek ve keçi Meme şekli farklıdır. kendileri meme Seçkin. üstten alta emzik üzerinde kayan inek sağma parmak. böylece gereksiz Meme, sağım öncesi ve masaj sırasında sadece bunun, süt aşağı Meme geldi.

Ve nasıl bir keçi süt? Oldukça parmaklarının daha yumruklarını kullanır. Yaraladılar meme slayt gerekli değildir. orta, yüzük ve küçük parmak sıkma işleminde dahil etmek giderek onları hareket ettirmeden, sadece o zaman meme Meme tabanı ve yukarıdaki başparmak ve işaret parmağının yüzük sıkmak yeter.

Sonra halka süt inmek için izin, açılır ve işlem tekrarlanır. Bir insanın krem pasta dekorasyon attı ve onu boşaltmak için çalışır tam bir paket ile çalışır sanki görünmelidir.

Bir "run" lambing önce keçi gibi

Hayvan posterity getirirse kadın sukotnuyu sağım ve gebelik süresince devam ilk değil. Dolayısıyla sağlıklı çocuklar gelişmesine engel - yavru emzirme Bir ay önce bu dönemde keçi sütü beri durmalıdır.

Bu yavaş yavaş gereklidir ulaşmak. Bu iki ay sağımlar sayısını Buzağılama önce günde bir kez düşürülür vardır. Sonra o üç günde, günaşırı prosedürü önerilir. O, topaklar meydana olmaz ısı ve ağrı olacağını içeride meme sert almaz emin olmak için önemlidir.

Bir keçi "run" değildir ve kuzulama süt vazgeçmek devam ettiği zaman durumlar vardır. Sonra biz sadece hayvan kuruluk sağma değil, her sağma meme bit bırakarak öneriyoruz. En yeni damla yağ büyük miktarda içerir ve onları gelecek keçi yararına gidelim.

İlk yavrular bekleyen razdaivaniyu keçiler için hazırlık

peşin, kuzulama önce bir ay içinde hazırlamak için başlangıç sağma için aynı Pervorodok. Bu kozovody sukotnuyu dişi süt vermek yapmaya çalışıyorum anlamına gelmez. Sadece sakin bir şekilde insan eli Meme oldukça zordur ulaşıldığında korkuttu bir keçi süt pervorodku olarak meme dokunmadan zevk, hijyenik prosedürler kabul öğretmek gerekir.

Bu nedenle birine tavsiye edilir ve aynı zamanda hafifçe masaj meme temizlemek için bir havlu ile ılık su ile nemlendirilmiş yumuşak söz ile ona yaklaşmak. Olası bu işlem sırasında, hayvana biraz kıyılmış kök sebzeleri, ancak patates verir.

Keçilerin süt verimini artırmak için nasıl

Köklerin konuşan. Onlar keçilerde süt üretimini artırmaya yardımcı yem çok naziksiniz. Özellikle bu anlamda şalgam farklı.

İyi özellikleri ve dal yiyecek vardır. onlar acı süt vermek Fakat kavak dalları, kaçınılmalıdır. otlar özellikle yararlı horoz ibiği (kırmızı köklü domuz otu ve krasnopyatnik), sütleğen, quinoa vardır. Bunlar meme süt artmasına yardımcı olur protein, bir sürü var.

Doyaschimsya hayvanlar sıvı bir çok ihtiyaç olduğu bilinmektedir. Ve keçiler içme suyunun saflığı son derece duyarlıdır. ihtiyacı olduğu miktarlarda temiz bir kapta keçi sıcak su vermek için her gün: Bu nedenle, bu dönemde özellikle dikkatli olmalıdır.

sıklığı, bütünlük ve düzenlilik: süt üretiminin arttırılması için bir başka önemli faktör sağma işleminin kendisi olarak kabul edilir.

Kaç kez günde bir keçi Sağılan var?

Bu ayrı konuşmaktır. Öncelikle, ilk kuzulama sonra bir keçi sütü nasıl kadar zaman ortaya çıkarması gerekir. Deneyimli uzmanlar iyi beş kat sağma olacağını cevap verirler. Ve en kısa keçi ayakları yükselecek gibi olmalıdır Buzağılama sonra ilk sağım geçin.

Keçi rejimine karşı son derece duyarlıdır. Bu nedenle, tek ve aynı zamanda açıkça sağım yapılır. Hatta süt üretiminin kaybı hissetmek kozovod bir saat prosedürü ile zaman hareketli.

sağma ve meme sonra ılık su ile yıkanmalıdır önce vazelin ya da özel merhemler ve masaj ile, kuru, fırça silin.

Bu, bağımsız olarak bitkisel yağ bir miktarı ile bir su banyosu proparit doğal balmumundan bir merhem üretebilir. bileşenlerin sayısı ampirik olarak seçilir ve bu kozovod ne istediğini tutarlılık merhem bağlıdır. Bu merhem süt tadı vermez, küçük çatlaklar ve yaralar iyileşir, cildi yumuşatır.

Bu sütün son damla sdaivat dikkatlice önemlidir. hayvan memesi tamamen boş olur sonra gerekli bırakın. Süt sözde zaten bittikten sonra nedenle, birkaç dakika bekleyin meme masaj deneyin ve biraz daha süt gereklidir. Bu prosedür bile sağma makinesinde durumlarda gerçekleştirilir.

Amacıyla Bu yerde bir yün kesilmelidir düzenli olarak meme saç sağım sırasında onu mastürbasyon, keçi rahatsızlık değil. Her gün, yara ve bunları iltihaplanmış görünümünü kaçırmak etmemek için, senin göğüslerin incelemek gerekir. Böyle bir durumda, hayvan izole ve harcama edildi tedavi: antiseptik ile tedavi, örneğin "Solkoseril" olarak tatsız yara iyileştirici kremler, yağlanmasında kullanılan.

Ama burada tamamen normal gıdaya geçiş yaptı, keçi üç ay bitti bu. Ne kadar geç bir keçi sağımı gerekir? Yaz ise yavaş yavaş, bir hayvan sağım için üç kez transfer edilmelidir. Ve sonbahar ve kış keçi başlangıcı ile iki kez sağım çevirmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.