ÇirkinlikBahçıvanlık

Nasıl bir leylak dikmek için: temel kuralları

Kokulu lila çalılar birçok banliyö alanları süslüyor. Birçok gibi leylak parfümü ve çocukluk kokusu gibi. Nasıl onun görünümünü ve aroma hoş, güzel bir çalı oluşturmak üzere, kendi alanında bir leylak dikmek? çeşitlerin bağlı çalı yüksekliklere ve şekiller değişen büyüyebilir. En yaygın leylak çeşitlerinin sıradan bir kez getirildi Balkan Yarımadası'nın. Böyle çeşitleri bakım ve iyi deneyimli şiddetli Rus kışın iddiasız vardır. Ancak, peyzaj için, özel olarak havlu çeşitleri yetiştirilen seçeneğini belirleyip. Eflatun kaliteli bir şekilde inflorescences taç çalı yüksekliği ve yoğunluğu farklıdır.

Nerede leylak dikmek?

Bir leylak dikmek önce, konumu hakkında dikkatlice düşünmek gerekir. Deneyimli bahçıvanlar, böylece meraklı gözlerden alanı kapatan çit boyunca Leylakları dikim. Güzel havuz baktı burçlar suda yansıyan ve bir çift etkiyi yapar. Yemyeşil çiçekli leylak için güneşli arazi ihtiyacı var. penumbrada, güneş gibi, inflorescences sayısı oranda düşmüştü. Toprak nötr uygun ya da hafif alkalin, ancak ekşi değildir. kazılan kuyu (boyut 40x40cm) alt kırık tuğla koymak, böylece çok önemli drenaj, kum ilave avuç süperfosfat kepçe kül humus veya kompost karışımı üstüne döküldü. tükenmiş topraklarda çukur genişliği 100x100 cm olmalıdır ve bütün verimli toprak tamamen değiştirilir.

Nasıl Hazırlanan toprakta bir leylak dikmek?

Bush bu tip yetiştirme ve bakım talep olmadığı gerçeğine rağmen, dikim hala bulutlu bir serin hava üreten değer. ilk don önce sonbaharda, - aşılama için en iyi zaman. Bu aşırı ıslatıcı toprak ya da toprak bitki fidan imkansızdır. Aşağıdaki leylak koymak için nasıl adımları açıklar:

  • Bitki lila önce, boşaltım çukur doldurulur ve ortasına kadar hazırlanmış toprak ile doldurulur;
  • kökler dikkatle düzeltmek ve kalan toprak, bitki üst köklerini kadar kuru olarak, derin, derin dikim kontrendikedir taşımak için çok fazla olmamalıdır dökün, bir delik batırılmış;
  • Toprak hafif 20 cm delik kenarı asansör yoğunlukta olmalıdır;
  • emildiği kadar bekleyin deliğe su 4-5 kova dökün;
  • Bush'un turba eğik saman veya talaş altında zamulchirovat toprak.

Sonbahar Yatak tercihen kök salmak için zamanınız olacak sonbaharda bir çalı olarak bahar kaydetti ve ilk yaz aylarında çiçekli lütfen kışı edilmelidir.

Lilac Tamamlayıcı tedavi

Yukarıda bahsedildiği gibi, lila önemlidir toprağın asitlik. Birçok bahçıvanlar sonunda çiçekleri, renk değiştiren sığ hale fark etmiş. Bu burç uygun kir olmadığı anlamına gelir. lila asidik toprak üzerinde ve kuruyup etmedi. Sen oksitsizleyici veya odun külü yapma bakmak gerekir.

Buna ek olarak, lila ihtiyaçları sulama ve en az çiçeklenme döneminde ve kış gelmeden, gübreleme. tanıtılan çalıların altında gübre veya humus çürümüş.

bitki Sulama çalı 2 kova oranında toprak kurutma gibi olmalıdır. Yaz kuru olsaydı, sonbahar sulama üretmek ekim.

Temiz gevşek toprak, ot içermeyen, hep sulu veya malç - Başarılı büyüme ve leylak güzel sahası anahtarı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.