KanunDevlet ve hukuk

Medeni hukukta Tarihler

hukuk "zaman" kavramı iki anlamda kullanılmaktadır. İlk durumda iken ikinci kez bir andır - Belli bir dönem. Her iki durumda da sivil hakların terimler yakından belli sonuçlarıyla ilişkilidir.

Zaman aralıkları veya anlar, düzene ilişkilerine katkıda ilişkinin istikrar ve tanımını oluşturur. medeni hukuk yardım Tarihler sözleşmeler için saygı etkileşim içinde katılımcılar arasında disiplin kurmak. Buna ek olarak, ilgi ve konuların haklarının zamanında korunmasını sağlamak.

nedeniyle onlar dolacak olması nedeniyle olay kategorisiyle ilgili yasal gerçekler, arasında sivil hukuk Tarihler gerçekten gibi ne olursa olsun insan irade, (gel), ve bir bütün olarak bir süre.

Gelen medeni hukuk süresi ve segmentlerin anı ile ilgili özel ve genel kurallar bir dizi içerir. sivil kodları düzenlenir bütün ilişkiler için geçerli genel hükümler. Özel kurallar belirlenmiş sürelere ilişki için de geçerlidir.

Anlar ve zaman aralıkları farklı üsleri göre sınıflandırılabilir. Yani, hesaba ayırt terimleri kurmak varlıkları alarak:

  1. Yönetmelikler.
  2. Antlaşması.
  3. Mahkemesi.

hukuk Sözleşme terimler anlaşmayı kurar. Mahkeme - Genel yargı, tahkim ve tahkim mahkemesinin sağlanan çözümler yargı.

Buna karşılık, zaman aralıklarında tüm düzenleyici ve anlar zorunlu ve ihtiyari ayrılır. zorunluluk olarak, örneğin şunları aşımını medeni hukuk, patent, telif hakkı ve diğer şeyler. Aksi sözleşme taraflarca belirlenen zaman dispositive zaman anların tadını ve.

Orada hukuk normları ayarlanabilir hangi ve maksimum vadede göre de vardır, ancak yüklü ve diğer şartlar edilebilir içinde. Örneğin, bir vekaletname üç yıldan fazla kalmadığını geçerlidir. Bu durumda, asıl belirlenen azami bir içindeki herhangi dönemi belirtebilirsiniz.

Buna ek olarak, zaman aralıkları ve momentler amacına uygun ayrılmaktadır. Böylece, serbest bırakma tarihleri:

- vatandaşlarının haklarına sebep;

- görevlerin yerine getirilmesi;

- vatandaşların haklarının uygulanması;

- hakların korunması.

İlk durumda, örneğin, kapasite için, ilgilidir.

İkinci durumda biz antlaşmanın hükümleri uyarınca zamanlama hakkında konuşur. onlarla Uyum kimin adına onlar sağlanmaktadır, zorunlu üzerine taraflar içindir. Anlaşmaya Taraf değişiklik tarihleri rızaya hakkına sahiptir. Zaman aralıkları ve saatleri hukukun üstünlüğü çerçevesinde ayarlanabilir unutulmamalıdır. Bunlar örneğin, yardımcı hizmetlerin ödenmesi için son tarihler arasında, bulunur. Anlaşma belli bir tarih belirlenmemiştir ise zorunluluk "teknik olarak mümkün dönem" veya on-demand, "hemen", "zamanında" yerine getirilmesi olduğunu.

Üçüncü durumda, bir kişinin kendine haklarını veya yasa çevirmek için bir dizi eylem yapma yükümlülüğünden talep söylüyorlar. Bu kategori (örneğin, varisleri sübjektif özellikleri geçerlilik sürelerini içerir miras kabulü). Bu tarihler sonra durana ve yasa kendisi.

hırslı ve dönemler için aynı kategorideki sevk edilmelidir. Örneğin, taşıma düzenlemelerine göre müşteri ile ilgili gereksinimleri başvurabilirsiniz malların taşıma sözleşmesinden ilgili hükümleri belirtilen süre içinde.

koruma hukuk terimi ile sınırlama dönemleri dahil edilmelidir. Bunlar Medeni Kanunu hükümleri sağladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.