FormasyonÖykü

"Kurumlar" Çocuk. Genel özellikleri ve oluşum tarihçesi

Roma hukuku her zaman olmuştur ve hala dünyanın hukuk temelidir etmiştir. Antik Roma Bilim adamları insanların beşeri bilimler gelişimine çok değerli katkılar sağlamışlardır. hala keşifler dünyaca tanınmış en saygıdeğer üniversitelerde binlerce yıl boyunca araştırdı olacağını, üç tepeler (Palatine Tepesi, Quirinal ve Capitol) arasında küçük bir yerleşim vahşiler Anlaşılan, onlar değildi. Antik Romalılar icadı Roma hukuku aradı. yasanın bu tarihi alanı keşfetmek sürecinde ayrıntılı incelemeyi gerektiren bu konularda bir çok şey var. Bugüne kadar, avukatlar Roma hukuku sistemini tanımlamak, hem de sağ sanayi kaynakları hakkında bilgi bulmak mümkün. Bu kaynaklardan biri kurumlarını denir avukatlar için talimatlar verilmiştir.

Roma özel hukuk doruk

I-III yüzyıllarda Roma özel hukuk onun evrim zirveye ulaşmıştı. "klasik" olarak devlet ve hukuk seçkin tarihçilerin Bu dönem. Şu anda, Roma avukatları sadece nüfusun farklı katmanlar arasında bazı sivil ilişkileri yasallaştırmak çalışmıyoruz, bunlar, teorilerini oluştururken, desenleri dışarı alınır Roma hukuk gelişiminde yeni eğilimleri icat. Roma hukukunun klasik dönem yani bu bilim, çeşitli alt sektörlerin ortaya çıkmasına yol açtı:

  • Kamu Hukuku.
  • Özel hukuk.
  • Sağ Quirites.
  • halkların hakkı.
  • Pretorskoe haklı.

bu alt sektörlerde farklı birleştirmek için yasal kurallar Roma hayatın çeşitli alanlarındaki ilişkilerini düzenleyen. Doğru Ama eğer, aynı zamanda avukatlar vardı. İşte soru ortaya çıkıyor: Onlar ortaya çıktı ve kim (ya da ne) onlar ne kadar hazırlıklı? Bunun cevabı aşağıda verilmiştir genel açıklama hangi Guy, bir kurumudur.

kurumlar oluşturdu neler

Biz Roma avukat Gaius kurumları hakkında konuşmak önce, genel bu kurumlarda ne olduğunu anlamak gerekir. terimi genç hukukçuları eğitim sürecinde kullanılan tek koleksiyona dahil edilmiştir kural ve düzenlemelere bir dizi ifade eder (eski Roma'da avukatların ayrım olmadığı edildi, bunların her diğer bir deyişle, pratik etkinliği olmuştur, teorisyenler neredeyse varolmayan). In Roma İmparatorluğu, ben yy orada köle ve özgür bir halk arasında güçlü çelişkiyi var. İsyan yerde her zaman aldı. Yasal sorun ortaya çıktığında önce Dolayısıyla: kendi alanında egemen sınıfların çıkarlarını tatmin etmek için mülkiyet hakları özgür bir toplumun ortasında hassas denge kırma olmasa da, köleler üzerinde. Onlar ücretsiz nüfusun saflarında iç savaşın başlangıcı izin veremezdim. Birçok tanınmış avukat Onların pratik iş kaydedilmiş ve oldukça basit, küçük bir rehber, yayınlandı.

"Kurumlar" Çocuk. Genel özellikler

o zaman hukuk dünyasında bir yenilik - Hemen, rezervasyon yaptırmak "Kurumlar" Guy o gerekmektedir. Koleksiyon gerekli tüm niteliklere, yani kısalık, açıklık, çokdilli kapsar, adli uygulama, fuar doğruluk, net ve saf Latince, tarihsel bir bilgi bolluğu örnekleri vardır. Başka bir deyişle, Gaevoi "Kurumlar" Roma hukuku okuyan avukatlar için temel ders kitabı haline geldi. Corpus juris civilis - "Kurumlar" Guy, ünlü Justinianus kodlama parçası haline geldi aşağıdaki tanınmış ders kitabı için temel olarak görev yaptı.

"Kurum" değeri

Bu kaynak okuyan sürecinde bir "Kurumlar" Guy ne faydaları anlamak için gereklidir. Antik Roma toplumun hukuki biliminin genel özellikleri - bu her hukukçuların akılda bulunması gerekir bilgidir. Bu bilgi yararlı bir temeli olan için oluşturulmuş olmasıdır "Roma hukuku ders kitabı." "Kurumlar" gelişme erken aşamalarında Roma hukuku gösteren kurallar korunmuş içinde öyle. Adam tekrar bir araya doimpersky dönemde var olan kurallar getirdi. Tabii ki, böyle bir miras çok ilginç bir bulgudur.

"Kurum" Kaynakları

Yasal fenomen hiçbiri hatta "Kurumlar" Guy, birden ortaya görünmüyor. Guy Bu öğretici oluşturmaya karar önce bu fenomenin kaynaklar uzun yıllardır var. "Kurumlar" çok şey var, ama en önemlisi, yani kaynaklar seçebilirsiniz:

  • Yasalar XII tablolar - Temel bir bütün olarak tüm Roma hukukuna kaynağıdır.

  • Anayasa konsoloslar.
  • Fermanları ve hakimler için kararnameler.
  • yürütülmesi hakkında Tablolar sivil dava, avukatların pratik faaliyetleri.

Yukarıda verilen genel bir açıklama olduğu "Kurumlar" Guy, kendi iç yapıya sahiptir. hukukçular için Talimat notları ile hukukun ayrı bir kural olarak kabul edilir, her biri dört kitap oluşur.

Sonuç

Bu yazıda neler "Kurumlar" Guy sorusunu açıklığa kavuşturmak için çalıştık. Genel özellikleri ve yapısı daha doğru ve eksiksiz iletmek için mümkün olduğunca Roma özel hukuku bu korunmuş anıtlar hakkında sevmeye makalesinde açıklanmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.