ÇirkinlikInşaat

Kum-kum karışımı: Özellikleri

PGS 50 bırakmanın yüzde moloz aynı miktarda içerir kısaltma olarak bilinen kum kum karışımı. Son muhteviyat veya çakıl muhtevası, toplam ağırlığın en az% 15'i olmalıdır. Bu malzeme, kireç ezilmesi ile elde edilir, burada, doğal çeşitli atfedilebilir.

genel açıklama

Kum-kum karışımı mükemmel drenaj özellikleri ve nispeten düşük bir maliyeti vardır. Bu iki faktör onarım ve inşaat malzemesi çok popüler olun. Bu yol çalışmaları uygulanmasında katmanları mühürleme için uygundur. Bileşim vazgeçilmez beton uygulanarak ve diğer döşeli alanları. Bu bölüm ve vinç pistlerini olur. Evrensel olarak uygulanabilir bir bileşim, tren, toprak set Dengeleme olarak üretiminde asfalt karışımlarının.

PGS sınıflandırması

Kum-kum karışımı olarak zenginleştirilmiş ya da doğal olabilir, burada birinci doğal zenginleşmesi ile üretilir. Diğer şeylerin yanı sıra, 20 milimetre olan hizipçiliğin ima C2 dahil olmak üzere, malzeme belli bir grup, tahsis etmek mümkündür. Bu kısaltma C4 veya C5, en fazla 80 mm, daha sonra önce bir fraksiyon bileşim söz konusu olduğunda. C6 de ayrıca 0 ila 40 milimetre arasında hizipçiliğin gösterir. Satılık görülen ve 10 milimetre dahil eder, C12, olabilir. Karışımın amacına bağlı olarak aşağıdaki tipte olabilir: tren, toprak set balast ve asfalt karışımlarının imalatı için, bir taban otoyollar ve meydan kaplanması.

çakıl-kum kullanarak

Kum-kum karışımı, uygulamaya bağlı olarak, belirli bir kalite özelliklerine sahiptir. Bu nedenle, çakıl, kum, istenen bir kaplama kuvveti veya baz elde edebilen, otoyollar ve hava limanları için kullanılır. Diğer şeylerin yanı sıra, yol kenarlarının güçlendirmek için kullanılır. Çapraz trafik yoğunluğu değişen parçaları düzenlenmesinde kullanılan toprak set balast için kullanılabilir ve bu da genel amaçlı bir sistem için olan önceki bir ikinci dolgu maddesi olarak ayıran bir kum. Üretiminde teknoloji metaserpantinitlerden ezme gerçekleştirilmiştir. Sonuç olarak elde edilen tanecikler, boyut 25 milimetreyi aşmaması gerekir.

Kırma taş kum karışımı asfalt karışımları için de kullanılabilir (GOST 9128-97, dikkatli bir şekilde imalat sırasında Davranış), ve kayalar kırma sürecinde elde edilen bir malzemedir. bileşim üretilen karışım mineral bileşeni olarak kullanılır. parçacıklar, 1 ila 20 milimetre arasında boyut olarak farklılık gösterebilir.

Ana nitel faydaları

Kırma taş ve C4 kum karışımı genellikle net moloz karşılaştırılır. çeşitli göstergeler için ikinci verim. Bunlar arasında, daha düşük maliyetli, daha üstün sızdırmazlık kalitesi, hem de kullanım için oldukça basit bir yöntem ayırmak için bir ihtiyaç vardır. tarif edilmiş kum, çakıl ve taş bir bileşim olduğundan, karışımlar nihai özellikleri, üç bileşenden özelliklerini etkiler. özellikle önemli olan M1400 olan en yüksek değer olan moloz güçtür. Bu seçenek, yüksek mukavemetli malzemelere ince taş taşır. Izole edilmesi ve hazır bir kum-çakıl karışımı sahip don için mümkün değildir. Onların marka inşaat malzemeleri piyasada satın alınabilir. F300 işaretleme ile en yaygın PGS. Toz ve kil taneciklerinin muhtevası, malzeme satın alırken, bu seçenek olarak alınmalıdır,% 20 ulaşabilir.

Sonuç

Kum-kum karışımı çoğu maddesi listelenen edilmiştir, olumlu özellikleri bir kümesine sahiptir. Eğer anlatılan yapının inşası için kullanmaya karar verirseniz, orijinal fiyatları ile tanışırız gereklidir. metreküp başına yaklaşık 400 ruble, makul bir fiyat çağrılabilir, özel bir evin ileride sahibini göze alamaz - bugün üslerine yapı malzemeleri ortalama maliyeti. Ve öyle - henüz anlatılan malzemenin avantajlarından biri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.