FormasyonÖykü

Kütüphane Ivana Groznogo ve yönetim kurulu

Belki XVI yüzyıla (ve genel olarak tarihin) en büyüleyici gizemlerinden biri haklı Liberya çağrılabilir - kütüphane Ivana Groznogo. Konumu hala bilinmiyor yanı sıra içeriği tamamlayın. Ama tarih burada yer alan bilgilerin etkiledi antik kitap ve papirüs kaydırır muazzam kayıtları, anlatıyor. yazar ve zamanın filozofların literatüre ek olarak, bir kütüphane Ivana Groznogo, çeşitli kaynaklara göre, anlatmak Kazan Han'ın kitaplar, İslami el yazmaları, paha biçilmez TOMES içeren yeryüzündeki yaşamın kökeni ve insan uygarlığının. Ayrıca kayıp tarihsel eserler Yuliya Tsezarya, güneş çiçeği, Aristophanes, Cicero, Virgil ve diğerleri sayılabilir. Kütüphane dedesi Prens Moskova İvan'ın Ivan IV gittiği ve kral sürekli onunla güncellenir unutulmamalıdır. Tarihten Ivan hâlâ çok eğitimli ve bilge bahsetmedi acımasız ve zalim, ancak az sayıda bir adam olarak korkunç biliyoruz. Muhtemelen bu yüzden onun kütüphane böyle bir ilgidir.

Liberya Tarihçesi

1464 yılında Moskova İvan'ın Grandük eşi ölür, 1472 yılında, o Bizans imparatorları, Sofey Paleolog doğrudan soyundan evli. Onun çeyiz efsanevi Liberya kütüphanesinde İvana Groznogo olarak tarihe girmiştir diye Moskova'ya getirdi Yani. Asıl olarak Bizans imparatorları aitti kime son Constantine XI oldu. yıkılmasından sonra Bizans İmparatorluğu'nun kitap koleksiyonu İtalya kardeşi Konstantin ve Sophia Fomoy Paleologom babası nakledildi.

Nerede İvana Groznogo, kimse bilmiyor kütüphane olabiliyor. Bilim adamları, arkeologlar ve basit arayanlar aramaya devam ettikleri tek varsayımlar vardır. kitaplar ve el yazmaları önbelleklerini bazı sürümlerinde göre Aleksandrov, Vologda, ve Moskova Kremlin olabilir. bir kütüphaneden toplanan antik gizemler, sunulacak önce Belki de uzun yıllar geçecek. Hala Liberya bulursanız, bizim için ve gelecek kuşaklar için gerçekten paha hediye olacak.

kişilik İvana Groznogo

kitapların ünlü kraliyet koleksiyon bahsedersek, Moskova Grandük ve tüm Rusya'nın çok kişi hakkında konuşmamaya imkansızdır.

Korkunç Ivan (1530-1584) en genç hükümdar olarak tarihe geçti. Öldüğü zaman Vasily III gelecekteki Grandük Ivan IV babası sadece 3 yaşındaydı. Ama bebeğin kralın payı düştü talihsizlik, bu sadece başlangıç. babasının boyarlar eline Ivan'ın beş yıl sonra annesi ve güç saltanatını yanı sıra küçük kral velayetini, öldükten sonra. Yani bir zamanlar ben nereye götüreceğini bilmeden Vasily III emretti. iktidarda kez Boyarlar genç kralın eğitime girme hiçbir acelesi vardı. Ivan Ros sefahat ve kanunsuzluk soyluları oluşturmak olduğunu izliyor bir sokak çocuğu gibi, çok erken bir yetişkin olmuş ve böyle genç yaşta çok anlamaya başlamıştır. Belki de bu bazı kralın zalim tavırları nedeni oldu.

era İvana Groznogo - biri en gizemli heyecan verici ve Rusya tarihinin kasvetli. Onun döneminde pek çok reform olmuştur. 1549 yılında tek bir devlet denetimi oluşturulması - sırayla, hakim mandative başkanlık etti; 1556 "besleme" iptal edildi; 1550-1556 iki yıllık içinde. oluşturulan Strelets ordu ve ordu oluşumunu düzenleyen kabul yasalar; 1566 o aşkın 15 yaşında olması gereken ordusuna hizmet izledi hangi "Hizmet Kanunu" kabul etmiştir. Son olarak adı geçen servis için bir ücret olarak boyut ve break savaşçı sayısına göre belirlenir.

Buraya kadar anlatılanlardan, belirgin sonuçlara yapmak zordur. uyumsuz o zamanın kendi açıklamaları bile hikayesi. İmparator zalim tiran mıydı yoksa Karamzin yazdığı gibi, "... Rus Devlet tarafından bir yetim ..." Herkes kendisi için karar verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.