SağlıkTıp

Konjonktivit tedavisinde ne İpuçları

Çoğu hastalıklar tatsız ve ayrıca diğer şeyler arasında, rahatsızlık bir sürü teslim olanlara vardır. ikinci bir başka deyişle konjonktivit ve dahil mukoza iltihabı göz. Onun belirtileri kızarıklık, gözlerde sulanma ve bazen irinli vücut vardır. Hızla bu hastalığın kurtulmak için, konjonktivit nasıl davranacağını bilmek önemlidir.

Hastalığa neden faktörler çoğunlukla virüsler veya bakteriler olduğu unutulmamalıdır. Bu durumda, kendisini çevreleyen ortam bulaşabilir. tedavi etmek çok daha kolaydır çok daha az yaygındır alerjik konjunktivit,.

tedaviye başlamak için , viral konjonktivit, her şeyden önce, bir uzmana görmelisiniz. Bu belirleme hastalık nedeni olan göre, analiz tayin edecektir ve elimine edilmelidir. Pek çok durumda, eş zamanlı olarak alabilir ve immünomodülatör ajanlar, antibakteriyel veya antiviral ilaçlar, gerektirebilir.

Tedaviye ek olarak, kişisel hijyen üzerindeki denetimin artırılması sık ellerinizi yıkayın ve gözlerini dokunmamaya denemek için zorunludur. Hastalık ikinci tarafa yayılabilir. Doktorlar hastaların halka açık yerlerde görünümünü kısaltmak öneririz, bu sadece kendisine enfeksiyonu yaymak için değil, fakat "yabancı" bakterileri almak için değil gereklidir.

uzun ya da hafif bir şekilde konjunktivite geçmesi muhtemel komplikasyonlar, tedavi çok daha zor ve uzun sürelidir. Yoksunluk belirtileri böylece alıcı ilaçlar tamamen saygı duyulmalıdır bir doktor tavsiyesi ile gösterilen tam bir iyileşme anlamına gelmez.

Yakın gelecekte nedense bir uzmana imkansız olduğu durumlarda, soru evde konjonktivit tedavisinde ne doğar. Sen yıkama kullanabilir ve göze sıkıştırır yapabilirsiniz. bileşenler, papatya (anti-enflamatuar ve dezenfekte edici etki) gibi otlar alınır gibi, adaçayı, kadife çiçeği, ısırgan otu, ve diğerleri (tahrişe ve kızarıklığa hafifletir). (Hiçbir katkı maddesi olmadan) halk siyah çayın çay yaprakları olarak kabul konjunktivit, tedavi etmek daha popüler yolu. Çay su çay yaprakları göz durulanır ve bundan sonra, belirli bir süre, aşılar kaynama dökülür. Bu yöntem, çocuk ve hayvanların tedavisinde kullanılır.

Sen iyi seyreltilmiş (1:10) kaynamış su ile Aloe Vera suyu kullanarak, göz damlaları hazırlamak için tercih edebilirsiniz. O mukus dezenfekte ve şişme yüzyıl rahatlatır.

Yıkama ve kompresler hastalığın erken evrelerinde genellikle, yardım etmek, sadece ilk belirtiler ortaya çıktığında. Bu yardımcı olmazsa, o zaman ilaç ilaçlar reçete ve konjonktivit tedavisinde daha konuşacaktır bir doktoru görmek için emin olmalıdır.

Bunlar arasında, interferon için damlalar formunda olabilir gözler, Tetrasiklin merhem veya sülfasetamid. İşte bu ilaçların tüm çocuklarda kullanılabilir değil olduğunu hatırlamakta yarar var. Böyle nymphomax veya Tavegil® olarak alerjik konjonktivit atandı antihistaminikler, In.

hastalıkların önlenmesi için bağışıklık sistemini uyaran bir multivitamin kompleksleri ve uyuşturucu önerilir. Bu alerji bir tezahürü ise, bir tepki sebep olan bir madde ile temas en aza indirmek için gereklidir.

kullanılabilir (ilaç uygulaması ile aynı anda), etkilenen göz yıkama yöntemleri arasında kaynatılmış su içinde rastvrennoy tuzu (cam üzerinde çay kaşığı) ile yıkanmıştır. Önemli olan hastalığın kronik formu elde etmemeye tedavinin başlangıç imkansız olduğunu gecikme hatırlamak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.