ÇirkinlikInşaat

Köpüklü PVC: Özellikler. Köpüklü polivinil klorür (PVC) işleme teknikleri

Polivinil klorür (PVC) - yaygın onarım ve inşaat işleri, iç mekanların tasarım işleminde, reklam ürünler çeşitli alanlarda kullanılan bir polimer malzemesi.

başarı öyküsü

termoplastikler alanında PVC malzemeden zengin 30 yıllık geçmişi olan teklik içinde çarpıcıdır. Onun mükemmel özellikler üzerinde, köpüklü PVC gündelik modern yaşamın tüm alanlarında uygulamaların büyük bir çeşitlilik vardır. polivinil klorür üretimi için olan başlangıç maddeleri kömür, petrol ve doğal gaz gibi ham malzemelerdir. vinil klorür ara ürünün polimerizasyon işleminde, karbon dioksit, hidrojen ve klor moleküllerinden oluşan nihai PVC malzemesi oluşur.

üretim alanında çok sayıda gelişmeler, formülasyonlar ve işleme yöntemlerinin geliştirilmesi nedeniyle tek bir moleküler yapı göstermiştir, madde termoplastik diğer türleri arasında özel bir konuma sahiptir.

Köpüklü PVC işletim dayanıklılık, sıcaklık direnci, mekanik stres, işleme yöntemleri ve mükemmel kimyasal direnci çeşitli: çok olumlu özelliklere sahiptir. İyi darbe dayanımı ve dış mekan kullanımı olasılığı çeşitli katkı maddeleri kullanılarak elde edilir. Köpüklü PVC levha - PVC ürünlerinin en yaygın türü.

Rusya'nın ilk PVC plastik üretim şirketi UNEXT markası altında "Birleşmiş Ekstrüzyon" başlattı. modern yüksek teknoloji ekipman kullanımı tüm uluslararası standartlara uygun ürünler üretmek için izin verir. En iyi hammadde ve eşsiz tarifi kullanarak, PVC köpük UNEXT Avrupalı meslektaşlarından farklı değildir.

Plastik levha tipleri

sac malzemenin sunumundan bu yana, PVC plastik çok hızlı bir evrensel olarak kullanılabilen ürünlere dönüştü köpük. özel özellikleri olan PVC levha tiplerinin çeşitli mümkün en çeşitli alanlarda fikirlerin gerçekleştirilmesi için malzeme kullanmak mümkün kılar.

Sert PVC en yaygın plastik levhalar çeşitli türleri vardır:

 • atıl PVC levha köpük - son teknolojileri kullanılarak yapılır. Bunun bir sonucu olarak, iç yapısı, bir homojen ve gözenekli, ve her iki tarafta dış yüzeyi elde edilir - düz ve parlak bir;
 • PVC içermeyen, köpük tabaka - sert plastik bir polivinil klorür hafif ipeksi bir yüzey ve ince gözenekli yapı, özelliği;
 • Kompakt tabaka - iyi bir darbe direnci ve yüksek stabiliteye sahip olan;
 • Kompakt saydam PVC levha - şeffaf plastik mükemmel ışık iletimi ve darbe mukavemeti;
 • dalgalı şeffaf tabaka - özellikle çatı için tasarlanmış, alev geciktirici, özelliği;
 • PVC kompozit tabaka - iç parça svobodnovspenennogo plastikten oluşur ve dış tabaka, bir çift taraflı alüminyum kaplamadır.

binalar, inşaat, reklam ve bilgilendirme kabinleri ereksiyon iç dekorasyon, dükkanlar ve pazar yerleri, mashinostroitelstvo ve başkalarının iç yaratan: Tür çeşitliliği ve plastik PVC levhalar yüksek teknik güvenilirliği farklı uygulamalar için çok yönlü yapmak.

Köpüklü PVC: genel özellikleri

 1. , Tüm çalışma süresi boyunca deforme olmayan bir şişer olduğu ve bunun sonucu olarak bu nedenle bu malzeme, havadan su ve nemi emer. Uzun süre suya konulduğu zaman bile, plastik ve operasyonel özelliklerin görünümünü değiştirmez.
 2. ana avantajlarından biri, PVC levha Basınca dayanıklı olan - bir plastik hava yanma desteklemeyen grubu geciktirici malzeme anlamına gelir.
 3. Köpüklü PVC mükemmel bir ışık haslığı vardır.
 4. Malzeme ısı elemanları, pnömatik ve vakuumformiruyuschih yöntemleri kullanarak karmaşık şekiller oluşturmak için kullanılır.
 5. ev deterjan ve dezenfektanlar, asitler ve bazlar: Plastik en yaygın kimyasal dayanıklıdır.
 6. PVC, ağır metaller içermeyen ve insan sağlığı ve çevre üzerinde olumsuz etkisi yoktur çevre dostu malzemeleri belirtir.
 7. materyal kolayca işlenebilir ve elle işlenmiş geleneksel araçları kullanarak: kesmek için kolay, delinmiş, testereyle, bükülmüş, yapıştırılmış, çivi, vida ve perçinler ile bağlanır.
 8. Plastik yüzeyi kendinden yapışkanlı kaplama ve laminasyon filmi için ideal olarak ekran baskı, serigrafi mürekkepleri ve verniklerin uygulama içindir.

işleme yöntemleri

PVC köpük tabakası kolaylıkla işleme ve bağlanma herhangi bir yöntemle maruz bırakılır. Nedeniyle mekanik özelliklerine, plastik karmaşık ve pahalı ekipman gerektirmez. PVC-plakalar ahşap ya da metal ile birlikte çalışırken kullanılan geleneksel araçlarla işlenir.

PVC plastik Cut

Disk ve bant testere ve bir yapboz kullanarak manuel kesim işlerine müsait köpüklü PVC levha. Malzeme ahşap ile çalışmak için tasarlanmış bir el testeresi ile kesilebilir. metal testere nedeniyle dişlerin yakın konumu tıkayabilir. kesim için optimum parametreler:

 • 300 m / dak hız,
 • 30 m / dakika Besleme.

5 ile 10 mm arasında adım dişlere Arka - 10 ° - - eğim açısı, b = 10 - 20 ° α = 5: Uzmanlar Aşağıdaki şekiller diş açısı önerilmektedir.

sıkıcı

Köpüklü PVC metal ile çalışmak üzere tasarlanmış, geleneksel delme matkapları tabi tutulur. Optimal etki, 50 300 devir / dakikalık bir hızda ve 6 m / dak 3,5'ten bir besleme elde edilir. açıları bu değerlerle kullanılması tavsiye:

 • φ = 100-110 ° - tepesindeki açı;
 • β = 30 ° - Kaldırma açısı;
 • α = 0-5 0 - eğim açısı.

değirmencilik

PVC plastik işleme için, standart bir evrensel dikey ve yatay freze makineleri kullanabilirsiniz. yüzey malzemesi, sabitleme kullanımı, plastik veya ahşap ara parçalar hasar görmesini engellemek için. operasyonun optimum modu:

 • Kesme hızı fazla 900 m / dak değildir;
 • 0.6 m / dak - besleme malzemesi 0,3
 • Ön açısı α = 5-20 °;
 • boşluk açısı γ = 10-25 ° C.

levha kenar işlenmesi

PVC köpük tabakası kenarlarının kesilmesi gerekir. Bu amaçlar için, ahşap veya plastik kenarları kesimi için kullanılan uçağı, zımpara kağıdı veya diğer ekipmanlar kullanabilirsiniz. Malzeme uğrarsa kalıcı dinamik yük düzensizlikler arıza veya çatlakların oluşumuna pandantifler olabilir. en fazla 3 mm kadar bir kalınlığa sahip olan PVC levha, sıradan bir bıçak ile kesilebilir.

PVC plastik Damgalama

delme Verimlilik çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • sac kalınlığı - 3 mm tabaka kalınlığı kolayca delinir. özel ekipman ve uygun teknikler kullanıldığında, basit şekiller 4 ila 6 mm, PVC kalınlığından damgalı edilebilir. tabakanın kenarları, böylece hafif bir yuvarlaklık kazandırılmış dikkat edin;
 • Plaka, plaka sıcaklığı - az malzeme ön ısıtma delme kalitesi gelişmiş olduğu;
 • damgalama için donatım - uygun ekipman karton ve diğer köpükler damgalama için;
 • Bıçak açısı - ön delme kalitede 30 ° 'lik bir açı ile bıçak konumudur.

Sıcak bükme

Bu amaçlar için, termoplastikler bükme için herhangi bir standart donanım kullanın. Doğru bükme üniform sıcaklık dağılımı ve önceden tespit edilmiş sabit bir ısıtma bölgesine bağlıdır. Optimum sıcaklık seviyesi - 115 ile 130 ° C Sıcaklık belirtilen maksimum değerden daha büyük ise, orada çatlak oluşumu olasılığı yüksek olan ve PVC hücresel bir yapı böler. kalın tabakaları bükmek bu durumla sık olur. malzemenin yeterli ısıtma durumunda ciddi stres tabi olacaktır ve muhtemelen orijinal durumuna geri döner.

fleksiyon köpükler taraflı zaman ısıtma sadece belirli bir noktaya kadar başarılı olur, böylece bükülme yarıçapı görsel olarak tatmin edici olabilir. Bu durumda, levhanın iç tarafı üzerindeki V-şekilli kesiğe uygulanır. Bir ön serin malzeme kadar sabitleme elde üründür.

Yapıştırma PVC levhalar

PVC köpük rulo yapıştırma maddesinin çeşitli türden çok uygundur. Bu birbirine yaprak yapıştırıcı için gerekli olan, biz çözülmesi için bir yapıştırıcı kullanılabilir soğuk kaynak ya da reaktif (ikinci) tutkal. tutkal aşağıdaki türleri için uygun olmayan, gözenekli ve emici olmayan malzemenin birleştirilmesi için:

 • pimi çözündürülmesi - 1 m 2 150 g bir oranda her iki yüzeye uygulanır;
 • İki bileşenli poliüretan - tek kaplı yüzeyi.

PVC ve gözenekli emici malzemelerin yapıştırılması sulu dispersiyon, bir yapıştırıcı ya da iki-bileşenli poliüretan ile gerçekleşir.

Havayla temas ve kimyasallar, elastik yapıştırıcı eklem direnç: Uzmanlar hesap yapışma etkinliğini etkileyebilecek faktörleri dikkate alarak, her vaka için testler yapılması önerilir.

PVC köpük Kaynak

PVC levhalar sıcak hava vasıtasıyla birleştirilebilir. Kaynak işlemi sırasında belirli kriterlere uymak zorundadır: hazırlanmasını ve kaynak doğru sıcaklık kullanımı. Eğer dikkat etmelidir ana şey - Yerel ısınmayı kaçınırken üniform ısıtma sağlamak için. Eğer köpüklü PVC işlenmesi için bir 70 seviyesine önceden ısıtılabilir standart kaynak çubuk kullanabilir - 80 ° C

Anahtar işletim parametreleri:

 • Kenar PVC levha 60 ° pahlanmalıdır dikişler;
 • optimum kaynak sıcaklığı 280-290 ° C;
 • işlem sırasında yüksek hızlı kaynak memesi (3.5 m / dk) kullanmak gereklidir.

termoform

Köpüklü PVC çekilir ya da belirli bir sıcaklığa kadar ısıtıldıktan sonra bükülebilir. Bununla birlikte, malzeme, hava içinde yerleştirilmiş yarım hacim içeren bir iki-fazlı sistem, olmasından, belirli sınırlamalar dikkate alınmalıdır. Önerilen ısıtma eşit ve aynı yanlı tabaka işleme. elastik hale sonra kalıplanmış bir madde olmalıdır. termal etki PVC levha koruyucu film çıkarılmalıdır önce.

Baskı ve Kaplama

Yapısı gereği, PVC köpük yüzey ekran baskı uygulayarak ve vernikleme için idealdir. Bu amaçla, uygun bir özel vinil-akrilik boyalar. bir vernik yüzeyi baskı ve tabaka uygulanmadan önce alkol ile silinerek yağdan arındırılır.

köpük PVC Kapsamı

Nedeniyle kapı ve pencere sektöründe kullanılan uzun yıllar boyunca yüksek performanslı akustik, ısı yalıtımı ve nem direnci, PVC profilinin, Balkon ve şahniş bitirme olarak hizmet vermektedir. polivinil klorür şeffaf ve oluklu levha çatı ve cam ikame olarak kullanılmaktadır.

bunların güvenilirliği, dayanıklılığı, kolay bakım için diğer malzemelerden farklı PVC profil.

işleme ve üretim teknolojilerinin yöntemlerinin sürekli geliştirilmesi PVC ürünlerinin yeni uygulamalar açmak üreticileri sağlar. Mat PVC köpük banyoda, bir anti-patinaj zemin kaplamaları olarak kullanılır. Yumuşak bir dokuya sahiptir ve nemi absorbe etmez.

ortamlarda kullanım için çok uygundur PVC levha köpürtülür. Bu malzemenin fiyatı termoplastik diğer türlerine göre çok daha düşüktür. Bu reklam için ve bir ekran gibi uygundur. Plastik tabaka ayrışma ve UV ışınlarına karşı iyi bir direnç ile karakterize edilir.

rekabetçi bir avantaja sahiptir fiyat olan Köpüklü PVC, yaygın reklam, inşaat ve sanayide kullanılmaktadır. Eğer herhangi bir tasarım ve renk çözümleri gerçekleştirmek hangi ile Bu hafif ve dayanıklı malzeme.

yapı malzemelerinin Üreticileri PVC geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Bunların hepsi çeşitli renkler, kalın tabakalar, özellik taşır. Tek bir tabaka boyutlu fiyat 2x3 m 1500 4500 RUB milyon (üretici ya da diğer özelliklerine bağlı olarak) arasında değişir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.