Sanayi

Kimyasal bitki JSC "Azot", Kemerovo

JSC "Azot" (Kemerovo) - amonyum nitrat, azotlu gübre, üre ve diğer bileşiklerin üretimi için Urallar kimyasal bitki büyük. 2011 yılından bu yana bu VTS ( "Sibirya İş Birliği") olarak tutma yapısının bir parçasıdır.

oluşturma

CPC Novo-Kemerovo kimya tesisi kararının inşaatı 1945 yılında başladı. 40'lı yılların sonunda hazırlanan depolar, ikmal üssü, montaj, tamir ve inşaat alanları, demiryolu ve karayolu yollarını özetlenebilir edilmiştir. Predzavodskoy 2 500 kişiye köy inşa etti. kullanılan emek Gulag mahkumları kalkmalı zaman.

1956/11/05 yıl düzenlenen kurumsal başlatın. Erken 60. yükseltilmiş amonyak üretim tesisi, teknolojik bitkilerin bir dizi santraller, GSO veya diğer yapı tanımlanmıştır. çarçabuk inşa Gelecek "Azot" (Kemerovo).

gelişme

1961 yılından bu yana şirket tam faaliyete başladı. Bir sonraki on yıl içinde, metanol, amonyak, kaprolaktam, sülfenamit, üre, sülfürik asit üretimini çalışan. dinlenme ve eğlence ve yaz kampı "Sputnik" için inşa pansiyon "Berezovo".

defalarca Ekim Devrimi, anma ve SBKP Merkez Komitesi onursal rozetleri sırası En önemli olan devlet ödüllerle, damgasını verimli çalışma ekibinin 70 yıl içinde. 1975 yılında, Novo-Kemerovo Kimya Tesisi "Azot" bitki olarak değiştirildi. Kemerovo kimya endüstrisi için önemli bir üretim merkezi haline gelmiştir. 80 üretiminde nedeniyle büyük kapasiteli birimleri "Amonyak-1, -2, önemli ölçüde artmıştır -3', doğal gaz ile çalışan.

bizim zaman

Sovyetler Birliği "azot" (Kemerovo) yıkılmasından sonra şirketleştirilmektedir oldu. Şirketin önemli üretiminde düşüş ve gelişme yaşandı. Derin kriz çık 1998 önemli bir kredi tahsis Vali Aman Tuleyev, yardım yardımcı olmuştur. Şirketin en büyük Sibirya SIBUR Holding parçası haline gelir.

beş yıllık aradan ihracatını yeniden başlatmasına 2000 yılından bu yana üretim kademeli olarak iyileşir. borç yeniden yapılandırdı. SIBUR Holding modernizasyonu için 2009 2005 itibaren 6 milyar. Ruble yatırım yapmıştır.

geç 2011 yılında "azot" yeni sahibi "Sibirya İş Birliği" olur. Bu üretimin artmaya devam etmiştir. 2015 2012 yılından itibaren bitkinin gelişmesi üzerinde 9 milyar ruble yöneliktir. Sonuç olarak, son birkaç yıldır biz üstün performans göstermiştir.

tanım

kurumsal "Azot" biraz üzerinde 6 000 kişi çalıştırır. 100'den fazla çalışanı ödüllerle onurlandırıldı ve Rusya Federasyonu Kimyager Onur edildi. Fabrikada yaklaşık 100 yapısal birimler, 1000'den fazla sanayi, depo, konut anda.

daha da geliştirilmesi için önemli adımlardan biri sadece daha kırk yıl çoğunlukla çalışan mevcut bir üretim modernizasyonu, ve amonyak tesisi, üre, nitrik asit, gözenekli amonyum nitrat yeni kompleksi, bir yapı değildir. yeni ekipman başlangıçta hammadde az yüksek dünya standartlarını karşılamak tüketecek. Dahası, onun ömrü en az 40 yıl olacak. Program İtalyan ortaklarla işbirliği içinde uygulanmaktadır. yatırımlar sentetik azot gübre alanında Rusya'da en büyük yatırım projesi olan 1.2 milyar. Euro, miktarda olur. , Hazırlık, tasarımı ekipmanın seçimi çalışır.

üretim

Son yıllarda, şirket "Azot" (Kemerovo) çalışmalarının bir rekor ayak ulaşmıştır. 37 yıl sonra ilk kez amonyak üretim tesisi işçilerin başlangıç amonyak yaklaşık 1 milyon ton inşa beri. nitrik asit 800 ton 2015 yılında üretilen - bu da bitkinin tarihinin en iyi başarıdır.

Şirketin 60. yıldönümü için ana hediye amonyum nitrat üretimi için işçiler dükkanı yaptı. Onların başarıları en etkileyici olmuştur - Mineral gübrelerin 1 milyon ton, gerekli tarım gibi ..

ürünler

faaliyet yıllarda bitki "Azot" (Kemerovo) yaklaşık 84 milyon yapmıştır. Ton. ürünlerin ana türü yüzde olarak şunlardır:

  • Amonyak -% 25.5.
  • Amonyum nitrat -% 22.
  • Nitrik asit -% 18.5.
  • Üre -% 15.
  • Kaprolaktam -% 3.5.
  • Diğer ürünler -% 15,5.

Geleneksel kimyasal ürünlere ek olarak, şirket her şeyden önce, ümit verici alanları geliştiriyor - yeni kompleks granül gübre karışık gübreleri: nitrosulfat ve karbosulfat. Deneysel alanlarda kullanımları verimliliğinde önemli bir artış gösterdi. Çok vurgu sıvı gübre üzerindedir.

modernizasyon

Bitki "Azot" yeni teknolojiler ve inovasyon özel önem vermektedir. kurumsal düzenli yükseltmek için gerekli olan her biri dükkan 45 işletmektedir. 500 yenilik ve rasyonalizasyon önerileri 2013-2016 yılında tanıtıldı. 2014 yılında ise çeşitli iyileştirmeler ekonomik etkisi 2015 yılında, 11,7 milyon ruble yaptı -.. 58 milyon Ruble için. 2016 yılında bu rakam 100 milyon. Ruble aştı.

2017 yılında, amonyak bir karışımından hidrojen üretimi için kısa devre ve uygulama basınç salınımlı adsorpsiyon yöntemi için bir proje yönetim geçiş sülfürik asit üretimi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.