BilgisayarlarEkipman

Kendi elleriyle ekran kartlarından tamiri. demir

Grafik hatalı trafo bilgisayarı: - Hiçbir yerde ekran renkli nodüller ve doğal olmayan bantların görüntülenen resmin bütünlüğünü yırtılma, hem de "kübik" blotches üzerine aşılı tüm bunları ve "görsel eserler" tanımına daha yaklaşık bir konuşabilirsiniz. Doğal olarak, bu tür durumlarda ekran kartı onarmak için gereklidir. Bazen, uygulamada gösterdiği gibi, hatta yararlıdır bazen ellerinizle yapmak oldukça zordur, ancak bu mümkün ve. bilgisayar cihazının düzeltici bakım sırasında beri daha önceden bilinmeyen bir kullanıcının çok netleşiyor. Kurtarma grafik tüm inceliklerini anlamak istiyorsanız - bu makaleye göz atın.

yerine tanıtılması

projenin uygulanmasında geçmeden önce: "Video kartlarının tamiri kendi elleriyle," hatanın nedenini anlamamız gerekir. Muhtemelen, sen, sevgili okuyucu için, öyle değil herhangi bir bilgisayar arızası bir bilgisayarın donanım veya yazılım parçası ya atıfta haberler. Bizim durumumuzda, hasarın ilk tip ele alınacaktır. onlar olacak "ileri" kullanıcıların çevrelerinde söylediği gibi Yani, "demir için kazmak." Eh, haydi başlayalım.

Başlangıç: basitten komplekse

Bazı durumlarda, radikal ekranda görüntüyü değiştirme hakkında kullanıcı heyecan kesinlikle nafile. Şaşırdın mı? Yine nispeten basit manipülasyon yalan olabilir (elbette kendi elleriyle,) Videoyu onarmak. son derece dikkatli olun ve başarılı olacaktır!

 • PC adaptörü ayrı türde bir grafik varsa, o zaman "demiryolu sorunu" Toz birikimi sonucu olduğunu muhtemeldir.
 • bilgi işlem aygıtı kapatın ve anakart yuvadan ekran kartı kaldırın.
 • geleneksel bir silgi veya bir alkol çözeltisi ile birlikte ped grafik modülü temizleyin.

gerçekten kolay, Katılıyorum! BIOS ekran kartı takılı görmez, önce bakım bu tip yürütmek ve sadece bir sonraki adımlara geçiş olumlu sonuç yokluğunda gerekir.

Oyun sürprizler: Video kartları Asus'un tamir ve sadece

Belki de çoğu zaman yanlış soğutma sistemini işleyen ilişkili grafik trafo arıza gerçeği ile başlamak akıllıca olacaktır. Nedeniyle son GPU mikroişlemci için, hem de bazı video bileşenleri aşırı sıcaklıklara maruz gibidir. Tabii ki, bu kez çevik adımlarla sıcak zaman "H" başlangıcı ile oyun senaryoyu açılımı neden olduğunu ve bir "sinir simülasyon" olur. aşağıdaki gibi bu tip Doğru zorluk olabilir:

 • PC kasadan grafik kartını çıkarın.
 • toz tabakalar soğuk ve ilgili ızgara çıkarın.
 • Bazı durumlarda, özel silikon ya da dönme geleneksel motor yağı ekseni yağlamak için anlamlıdır.

Yukarıda arzu edilen bir etki gösterdi, gibi bir soğutucu olarak, soğutma elemanı ile değiştirmek yeterli olur.

Entegre grafikler için "Sıcak" çözümler

Fiyatlar bazen pahalı onun sıradan kullanıcı korkutucu püskürtmek grafik ayrık tip trafo bilinmektedir. o oyun video kartıyla söz konusu olduğunda bu özellikle doğrudur. bir hesaplama cihazı satın alan bir kural olarak, bir acemi kullanıcı PC'nizde bir "yerleşik grafik yetenekleri" dayanır.

Ancak, bu tür durumlarda, entegre GPU mikroçip bazı "sıcak" sıkıntılar olabilir. Yukarıda prosedür "soğuk nedeni" ayrık grafik kartı grafik çipine sadece kısmen uygulanabilir geri unutulmamalıdır. ısıyı uzaklaştırmak için bir soğutucu - son soğutma sistemi hiç mekanik eleman sahip olduğu. Bu nedenle, kurtarma algoritması ancak aynı zamanda "bağımsız" grafik modülleri için kullanılabilir, grafik performansı biraz farklı entegre.

Küçük bir şey daha: Garanti rahatsızlıktan hakkında ...

Eğer yürütülen kendini tamir karar verirseniz nVidia ekran kartı (ATI-ürünler uygular), sonra sadece sağ olay uygundur nasıl yansıtmak için? durumunda garanti üreticisi (zaman çerçevesi açısından) alaka kaybetmemiş, satın ürünün servis merkezlerinden biri olan hizmetlerini kullanmak için makul. Onların yeteneklerine eminiz ve performans GPU CPU dönmek için başka bir fırsat yoksa, aşağıdaki öneriler pratikte uygulanır.

termal macun değiştirme

(- radyatör IC) Soğutma sisteminin etkileşimli eleman arasında ısı transferini artırmak için, grafik işlemcisi çip uygulandığında özel bir madde, ilgili. Başka üreticiden karmaşık onarım Asus ekran kartları veya grafik trafo yürütülmesi, uzman termal macunu yerini alacak. Ancak, maddenin uygulama süreci kendiniz görün, oldukça basittir:

 • Dikkatle ekran kartı ile soğutucu kaldırın.
 • Temizlik bezi grafik işlemcisi-çip ve radyatörün bitişik yan yüzeyinden sertleştirilmiş malzeme kalıntılarını temizlemek.
 • Her iki düzlem üzerinde termal yağ ince ve düzgün bir tabaka uygulanır.
 • bir ters grafik modülü montaj olun.

el GPU modülleri geri yükleme hakkında birkaç söz

Laptop tamir ekran kartı kesinlikle aynıdır. Sabit bilgisayarlarla olduğu gibi, dizüstü performanslı grafik bağdaştırıcısı aynı algoritmaya geri yüklenir. Ancak, laptop bazı yapısal özellikleri nedeniyle, erişim ekran kartı belirli modellerde çok zor bir görev olabilir. Ama "darda" in, yani servis merkezi iş profesyonelleri için özel yardım aramak akıllıca olacak bir acemi için, sonra iki ekran kartlarının bakım yapmak gerektiğini göz önüne aldığımızda. arkasından iki ya da üç vidayı sökerek Başka bir şey, kullanıcı tam soğutma sistemine erişim ve grafik kartını alabilirsiniz. Ancak bu durumda, başarıyla izinsiz onarımı gerçekleştirmek için her olasılığı vardır.

en "sıcak" sorunu düzelt: ısınma GPU

prensipte aşırı sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra elleri ile ekran kartlarından tamiri, mümkün. ve fanatik inanç - - demir ve fırın geri yüklemek için teknik cihazın bir nevi olarak kullanılabilir emin internet kullanıcılarının BGA-topları "yüzen" Ama tek bir ağızdan "uyumsuz" deneycilerden, tavsiyelerini güvenmiyorum.

Lehimleme İstasyonu - Ben dedikleri gibi GPU CPU lehim noktalarından biri, yola, sonra acısız iletişim sadece özel ekipmanlar yardımıyla mümkündür geri size temin ederim. Ancak, bazen hayat kurtarıcı alternatif sıradan Melt olmaktır (endüstriyel kurutucu). Ancak bu durumda, sen Mikroelektronik nüansları bazıları hakkında bilmek gerekir ...

Peki, nasıl evde böyle onarım videoyu yürütmek için?

 • Sıcak hava (gerçekten! True) Gösterge enjeksiyon sıcaklığı ve hep düzenlenir ile donatılmış olmalıdır.
 • bir görüntü kartı (serin, mandallar ve kilitleme elemanları) Tüm plastik sökün.
 • önceden GPU çip boyutuna karşılık gelen bir pencere kesilmiş folyo küçük bir parça, hazırlayın. (Bir noktada ısınma de) ekran kartının bölgenin geri kalanı adı geçen termal koruma malzemesi ile kapatılmalıdır.
 • yüksek yüzey sıcaklıklarına düz olup korkar Güvenli kartı.
 • 150 ° C Melt Açığa ve 3-5 dakika dairesel bir hareket içinde tüm grafik modülü düzlemi ısıtın.
 • Daha sonra kurutucuya topuzu olduğu dönüş 300 ° C
 • Koruyucu folyo deseni (GPU-chip haricinde ekran bağdaştırıcısının tüm ayrıntılarını içeren kapak), grafik yongasını ısınmak için iki dakikalık bir süre için bir dairesel hareket kullanma.

sonuna kadar soğutuldu ve tek modül görsel efektler çalışmasını kontrol kadar bekleyin. Çoğu durumda, bir video yenilenmiş (ısıl işlem) yeterince uzun. Bu arada, şişirilmiş veya delinmiş kapasitörler için grafik kartı görmek unutmayın - yerine kesinlikle gerek ...

Özetlersek

Şimdi sen videonuzu geri biliyorum. Tamir için fiyatları eğer başarıyla bakım yürütülen ve artık korkutmak olamaz. Dürüst olmak gerekirse de, özel bir atölyede (on ruble binlerce maliyet, örneğin) çoğu durumda pahalı bir grafik kartı düzeltmek için hala akıllıca söyleyecektir. vasıfsız ellerde yana, bu yüzden bile Termo sonucun kullanımı ile olumlu kurtarma girişimleri tarafından alınan yönde kesinlikle oldukça tahmin edilemez. Eh, ekran kartı tamir etmeye karar verirseniz - iyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.