Haber ve ToplumErkekler konular

Kask "Altın": fotoğraflar, özellikler

Askerler vizörleri ile tüyler, Shako ile şapka ve kapaklar kullanırken çoktan gitti. Ama çeşitli kasklar, hangi geri geçmişten, muharebe zırh dönüştürdü. Bu soyağacı kask eski zamanlarda kökenli rağmen gelişen teknolojiler sayesinde en yüksek düzeyde koruma sağlayabilen yeni modeller çok çeşitli, oluşturabilir. En etkili ilaçlar biri kask "Altın" oldu.

çelik kasklar

Yirminci yüzyıla kadar çelik kask üretimi için kullanıldı. Bu tür fonlar sadece düşük hızda uçan taşlar ve küçük parçalara karşı koruma sağlayabilir. Çelik kask kafa az bir kilogramlık ağırlığa çarpıcı unsuru var vakalarda etkili olmuştur. fragmanı hızı 650 m / s'yi geçmeyen, o bir savaşçı için ciddi bir tehlike temsil etmektedir. İstatistiklere göre, İkinci Dünya Savaşı sırasında böyle şaşırtıcı tesisler en yaygın olduğu olduğunu.

Geliştirilmiş koruma ihtiyacı

nedeniyle her zamankinden daha fazla Sovyet askeri liderlik dünya çapında orduların silah yoğun gelişimine 50 sonlarında, soru asker ve kolluk kuvvetleri korunmasını iyileştirmek için ihtiyaç ortaya çıktı. ordu ve polis, kolluk uluslararası standartlara uygun modernize kask sağlaması gerekiyordu. Bu ilaç olarak 1980 yılında Çelik Araştırma Enstitüsü geliştirilmeye başlandı "Altyn" nin kask, oldu. Zaten Avrupa'da terörle mücadele özel kuvvetler kullanılan iki yıldır karıştığını gelecek kask İsviçre Tig için bir temel olarak.

27 Aralık 1979 Tig Amin'in sarayına saldırı sırasında Afganistan'da savaşçıları Alfa KGB test edildi. İsviçreli kalite kask Sovyet KGB öncülüğünde tarafından takdir edilmiş ve sınırlı parti Tig özellikle KGB'nin ihtiyaçları için satın alındı. Bu ürün üzerinde modellenmiş ve "Altın" kask tasarlanmıştır.

Yeni bir kask başlat

1980 elli uzmanları NII Stali kask modeli Tig Devlet Güvenlik Sovyetler Birliği Komitesi'nin özel kuvvetler Kılavuzu. İşçi teknik performans yabancı modellere aşağı olmamalıdır yerli kask yaratmak için İsviçre modeline talimat verilmiştir. Ayrıca, bir başlangıç materyali olarak KGB görevlileri mühendislere Avusturyalı firma Ulbrichts sırasında toplanan titanyum kasklar imalatı hakkında gerekli tüm bilgileri verildi.

SRİ gelişme

80'li yılların ortalarında By Çelik Enstitüsü üyeleri gelecekteki koruması için titanyum kabuk üretilmiştir. Ayrıca daha fazla "Altyn" donatmak için planlanan zırhlı siperliği, tasarlanmıştır. Çelik Enstitüsü'nde oluşturulan Kask (orijinal ürün), 1984 yılında devlet güvenlik çalışanlarına aktarıldı. Onun nihai montaj KGB'nin uzmanları tarafından zaten yapılmıştır. Onlar da bir kask "Altın" gerekli tüm müzakere radiogarnituroy ile donatılmıştır.

Yani KGB uzmanları kesinleşmiş oldu?

kask modeli, yapıcı Araştırma Enstitüsü, yalnızca titanyum kabuğu olan bir kubbe oldu. ürün tasarımında Aramid durgun yoktu. Titanyum kılıf 0.4 cm'yi aşmaz. Nitelikli güvenlik kask donatılmış aramid aşırı basınç ve düşük titanyum 0.3 cm'lik bir kalınlığa inceltilebilir.

İsviçre modeli iç koruyucu madde tarafından oluşturulan biraz daha farklı bir şekle sahiptir, ancak kalite Tig'e daha az güvenilir değildir. yurtdışında örnek Sovyet kask farklı tip ve konum radiogarnitury itibaren. "Altın" modelin bazı interkom ile donatılmış edilmemiştir.

KGB görevlileri aşağıdaki parametrelere göre farklılık kask, çeşitli sürümlerini oluşturuldu:

 • düğmeler için koruyucu kutuları konum;
 • konnektörleri;
 • podtuleyki tipi;
 • büyüklüğü zırhlı cam bir güneşliğe için siperlik.

Sovyet uzmanları da oluşturulan bir kumaş örtü sürümü ile kaskın bir versiyonudur. İsviçre Tig'le karşılaştırıldığında daha büyük kask "Altyn" ortaya çıktı.

tanım

koruyucu bir maddenin üretimi için darbeye dayanıklı cam elyaf ve titanyum uygulanır.

 • titanyum kask kabuk kalınlığında erken modellerinde 0.4 cm idi.
 • yıl 1984-1990 sırasında üretilen örnekler, titanyum tabaka 0.3 cm düşürüldü ve bir kask yapı aramid durgun ve radiogarnitura ilave edildi.
 • "Altın" sağlam kubbe oluşuyordu. Bu ürün tasarımında dikişler.
 • Ürün kauçuk döşeme ile teçhiz edilmiştir.
 • Kask ağırlığı 3.5 ile 4.0 kg arasında değişmektedir.
 • Model polikarbonat camdan yapılmış özel bir siperlik ile teçhiz edilmiştir.
 • Olgu bazı sürümleri için sağlanmıştır.
 • Kask "Altın" o kafa boyutunu ayarlamak için kolay olan benzersiz bir süspansiyon sistemi oluşturdu.
 • Bazı sürümler interkom ile donatılmıştır.

Kim koruyucu ajan kullanılır?

Sovyetler Birliği döneminde "Altın" Afganistan ve Çeçenistan'da askeri çatışmalar sırasında "Alfa" ve "VYMPEL" askerler tarafından kullanılan KGB (grup "A", "B" ve "C"), tarafından kullanılmıştır. 2014 yılına kadar savaşçıları ekipmanın özel birlikler mutlaka bir kask "Altın" içerir.

Zırhlı baretler Özellikleri

"Altın" bombası, kabukları ve mayınların mermi, bıçak, fragmanlardan başını korumak edebiliyor. Kubbe ürünleri koruma, zırhlı çelik siperlik 2. sınıfa atıfta - 1'ine. kask "Altın" Sağlar başka özelliği - düşme veya darbe sonucu olası bir sarsıntı avcı önlemek için. Fotoğraf zırhlı kask makalede sundu.

Alternatif kask modeli

kask oluşturulması üzerinde Sovyet kontrolün yıllarda KGB aldı. Yani güvenlik görevlileri "Altyn" nihai montaj gerçekleştirdi. SSCB'nin dağılmasından sonra, durum değişmedi: baton Rusya Federal Güvenlik Servisi geçti. Bu durum başından sonuna kadar kaskın geliştiricilere tam kontrol haklarını almaya çalışan Çelik Bilimsel-Araştırma Enstitüsü mühendisleri ile tamamen memnun değil.

FSB kontrolünde kurtulun tamamen kask "Altyn" çoğaltılır zırhlı koruma KB-3, yeni bir model oluşturarak başarılı oldu. Yeni kaskın dezavantajları savaşçı arasındaki iletişimi sağlamak için gerekli olmaması radiogarnitury olup. Buna ek olarak, kılavuzlar yeni modeller perçinli yerine "Altyn" in cıvatalı edildi aldı. Ancak, KB-3 "Altyn" çok yüksek kalitede kopyasını oldu ve tamamen Enstitüsü sadece üyeler 2014 1990 a yöneldi. Bugün, bu modellerin seri üretim kesilir.

Nasıl evde bir kask yapılır?

müdahalesi sevenler için, aşamalı olarak işi eğer zor olmaz kendi elleriyle kask "Altyn" yapar;

 • İlk olarak, "Altyn" için temel oluşturacak olan kask seçmek gerekir. Sen açık tip eski Sovyet modeli kullanabilirsiniz. Yapılan değerlendirmeye göre ideal "Salute".
 • kask kaldır tüm içeriğini satın aldı. Yalnızca dış kabuğunu terk etmek gerekir. Ayrıca, bırakın ve köpükten astar olabilir.
 • ince taneli zımpara kağıdı vasıtasıyla kask lake yüzeyinden silin. Boya fabrikası o önceden astarlanmış plastik yüzeyde konur olarak, bunu dokunmamaya tavsiye edilir. Gelecekte, bunun üzerine yeni boya yapışma ek farklı yumuşatıcılar satın almak zorunda olmayacak geliştirmek için daha düz ve usta yukarı kalacak. vernik çıkarmadan kullanmak için bir araç numara 400. kaba zımpara kağıdı kullanmak daha iyidir zaman plastiği çizebilir çünkü tavsiye edilmez.
 • Kumlu yüzey. Bir kask üzerinde boya için herhangi bir çizik olmamalıdır. İşte onlar var, o iyice kumlu olması arzu edilir. boya yüzeyi herhangi bir kusurları yoksa, yatmak ve bu durumda uzun süre kalmak iyi olacaktır.
 • Boyama için, akrilik, emaye boya veya modelini kullanabilirsiniz. uygulaması öncesi yüzey yağı alınmış olmalıdır. Ürün birkaç kat boyanmalıdır. Önceki kuru kuyunun yeni bir katman uygulanmadan önce ve parmakların sopa olmamalıdır. Bir saç kurutma makinesi ile olabilir kurutma işlemini hızlandırır. işlemi sırasında, kask çizgiler meydana vermedi emin olmalısınız.
 • akrilik cila ile Kask kapağı. Kuruduktan sonra, yüzey çok parlak olacak, ihtimal dışı değildir. Sen zımpara kağıdı küçük bir segment ile bu sorunu giderebilirsiniz. Sonuç olarak, gelecekteki bir kask sağduyulu mat bir görünüm alacaktır. Gelecekteki kask kapakları donatmak planlanmaktadır eğer Kaplama prosedürü, kullanılamaz.

Son adım, tutkal kenar ve süspansiyon sistemi sağlamaktır. Bu remeshkovoy veya deri olabilir. Görüntü şapka "Altın" internette bulunabilir. ustadan zaten o yaratmak istiyor hangi sürümü bağlıdır.

Bugün bu broneshlem kullanıyor musunuz?

1980'lerde, birçok askeri çatışmalarda "Altyn" etkin uygulama onur "Şapka Kralı" yer götürmesini sağladı. Bu koruyucu madde genellikle fotoğraflarda, filmlerde görülebilir. Bu kaskın üzerinde bilgisayar oyunlarının kahramanları kıyafetler oluşturuldu. Personel yönetimi "A" ve Sovyetler Birliği'nin Devlet Güvenlik Komitesi "B" Bu titanyum zırh tarafından takdir edilmiştir.

Bu modelin Zırhlı baretler seri üretime sona erdikten sonra dahi, "Altın" alaka kaybetmemiştir. Bugün, Rus güç yapılarının çalışanları tarafından kullanılan ve eski Özel Kuvvetler asker iyi hukuk yollarından biri olarak "Altyn" den söz edilir.

umutları

Bugün yoğun teknoloji ışık ve güçlü polimerin zırhlı kask yeni modeller oluşturmanıza olanak sağlar gelişmekte. Bu ekipmanın çarpıcı bir örnek "Keever" dir. ile karşılaştırıldığında "Altın" yeni koruyucu ajan daha özgürlük savaşçısı sağlar ve yorgunluğu azaltır. "Keever" Açık de Aydınlatma ekipmanı ayarlanabilir.

koruyucu ekipman geleceği - polimer kasklar için askeri uzmanlarına göre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.