SağlıkMüstahzarlar

Ilaç "Efizol": kullanım talimatları, gerçek karşılıkları

Bir ilaç "Efizol" ne kadar? makalenin sonunda mevcut bu ilacın fiyatı. Ayrıca, onlar da böyle devam sahiptir ve, hangi özellikleri kontrendikasyon varsa. D., bu ilaç atanabilir hangi amaç için bilgi sağlar

Ambalaj, şekli ve bileşimin

Ne haliyle "Efizol" ilaç yapılır? Kılavuz ilaç yeniden emilebilir tabletler şeklinde salınır bildirdi. Bu aktif maddeler dequaline klorür ve askorbik asittir. Aynı zamanda, tıbbi madde sakarin sodyum, pektin, glükoz monohidrat, sükroz, kakao tozu, vanilin, magnezyum stearat ve laktoz monohidrat formunda destek elemanlarını ihtiva eder.

Bir karton kutu içine alınır ilaç "Efizol" talimat al, 20 tabletlik blister ambalajlarda olabilir.

İlacın Özellikleri

"Efizol" (tabletler) ilaç nedir? Bu Rehber, antiseptik, antibakteriyel ve antifungal aktiviteye sahiptir karmaşık ilaç olduğunu belirtmektedir.

Uzmanlara göre, aktif tıbbi enfeksiyon ve inflamatuar boğaz ve ağız hastalığı tedavisi için kullanılabilir.

İlaç "Efizol", yorum Gram-pozitif mikroorganizmalara karşı bakterisidal aktivitesini hem de gram-negatif bakterileri uygulamak mümkün pozitiftir. Ayrıca, ilaç aktif antibakteriyel ajanların daha çok sayıda etkilerine karşı dirençli olan suşlara ile mücadele.

Uygulamada görüldüğü gibi, ilaç alkalin pH seviyesinde maksimum terapötik etkinliğini göstermektedir olarak.

İlacın özellikleri

ilaç "Efizol" içkin özellikleri nelerdir? Talimat ilacın yüksek verimlilik olduğunu yapısı itibariyle belirtiyor.

 • Dekualinyum klorür. Bu bileşen, topik antiseptikler adlandırılır. Bu Kinolinin grubuna aittir ve bakteri ve mantar üremesini durduran özelliklere sahiptir. Bu maddenin etkisi, ağız boşluğu ve yutak karışık enfeksiyonların neden zararlı mikroorganizmalarla mücadele etmek için yöneliktir.

Deneyimli uzman göre dequaline klorür, Gram-negatif bakteri ve antibakteriyel bir etki sergileyebilir Gram pozitif bakterilerin antibiyotik maddelere karşı yüksek direnç gösteren hem de patojen ve piyojenik suşları.

Ayrıca, bu bileşen olumsuz mantar cinsi Candida, Trichophyton ve sporcunun belirli türde etkiler. mikobakteri gelince, onlar ile ilgili olarak etkisiz klorür dequaline.

eritildikten ve depolimerizasyon olarak glikoliz ve inaktivasyonu ile proteinlerin ve enzimlerin patojenlerin denatürasyonu ile ilişkili maddenin antibakteriyel etki sitoliz ve hücre zarı bakteri ribozom düzeyinde protein sentezi ihlal dehidrojenazların.

(Gram-pozitif bakterilere karşı daha etkili) katyonik yüzey aktif etki ile bağlantılı Dequaline klorür bakteriyostatik etkisi.

 • Askorbik asit. C vitamini eksuda, alerjik ve enflamatuar reaksiyonların sınırlamak, aynı zamanda kılcal kan damarlarının duvarları geliştirir, retiküloendotelyal antibakteriyel antitoxins sentezini uyarır aktive hücre zarlarının geçirgenliği azaltır, hücrelerin içinde oksidasyon ve indirgeme işlemleri üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Hangi koşullar altında ilaç direnci "Efizol" nin ajanları gösterebilir? Kılavuz bu etki sadece ilaç (20 günden fazla) uzun süreli kullanımı sırasında geliştirilen bildirir.

Uzmanlar bu ilacın eylem hızlı yolu penisilin, streptomisin ve sülfonamid duyarlı değildir mikroorganizmaların direncini geliştirmek söylüyorlar.

Endikasyonları

Ne zaman reçete yazanlar "Efizol"? Bu ilacın kullanımı yararlı olduğu gibi ağız boşluğu ve boğaz gibi iltihabik ve enfeksiyonlu lezyonlar, lokal antiseptik tedavisi:

 • glosit;
 • kataral stomatit ;
 • larenjitin;
 • aftöz stomatit,
 • ağız boşluğu ve yutak kandidiyazis;
 • bademcik iltihabı;
 • kataral dişeti iltihabı;
 • fibrotik jinjivit;
 • ülseratif gingivit;
 • farenjit.

Bu ilaç boğaz, ağız üzerinde ameliyat öncesinde bulaşıcı komplikasyonların önlenmesi için endikedir söylemek ve postoperatif dönemde olamaz.

Kontrendikasyonlar

Ben hapları emilebilir "Efizol" çocukları verebilir misiniz? Talimatlara göre, uyuşturucu 4 yaş altındaki çocuklar için tavsiye edilmez. Ayrıca bu ilacın birincil ve ikincil maddelere aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendikedir. Bundan başka, bu askorbik asit, alerjik reaksiyonlar olan hastalara verilmemelidir.

Dozajlar ve bunların kullanım yöntemleri

İlaç "Efizol" Hamilelik kullanılıyor fakat doktorunuza danıştıktan sonra yapılabilir.

talimatlara uygun olarak, ilaç, tabletin tamamen çözünme gerçekleşene kadar ağzına tutulmalıdır. Yarım saat içinde yiyecek almak ya da su içmek için değil tavsiye edilir sonra.

4-10 yaş arası çocuklar için İlaç "Efizol" yarım tabletinizi her 180 dakikada almak gerekir. gün beş tablet fazla kullanmasına izin.

10 yılda Yetişkinler ve ergenler bu ilaç tüm tablet için her 3 saatte reçete edilir. gününde en fazla on tablet alabilir.

tedavi, aracının süresi 5-7 gündür.

yan etkiler

Bu mide bulantısı, boğazda yanma hissi veya tahrişe ve ağız kuruluğu ve alerjik reaksiyonlar yaşayabilirsiniz "Efizol" ilacı hastaya kullanarak arka planda son derece nadirdir.

dysbiosis ağız boşluğu geliştirme ilacın uzun süreli kullanımı.

belirli tavsiyeler

kullanım "Efizol" ilaç öncesi ekli talimatları incelemek emin olun. Bu ilacın hiçbir analjezik etkiye sahip olduğunu söyler.

Emilebilir tabletler boğazda şiddetli ağrı eşlik eder enflamatuar süreçlerde de kullanılmamalıdır.

Herhangi bir yan etki fark ederseniz hemen "Efizola" alarak durdurmak gerekir.

büyük ölçüde kan şekeri değerlerini etkiler çünkü çok dikkatli, diyabetli kişilere bu ilaç alınmalıdır.

Hamileler ve emziren anneler kullanılmak üzere onaylanmış bir ilaç olarak kabul. Bu durumda dört yıla kadar çocuklarda pediatrik popülasyonda kullanılmaz.

Tabletler "Efizol" insan karmaşıklığı ve psikomotor reaksiyonlarının hızı yönetimine üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

ilaç etkileşimleri

talimatlara göre, hiperkalemi tedavisi için ajanlarla tıp "Efizol" birleştirmek tavsiye edilmez (örneğin, "Kaeksalatom). Aksi takdirde ciddi cilt lezyonları ve sindirim sistemi mukozasında büyük bir riski vardır.

uyuşturucu ve bunun benzerleri maliyeti

Ne kadar hap "Efizol" emilebilir nelerdir? Bu tıp fiyatı çok yüksek değildir. 140-160 ruble olabilecek bir eczaneden satın alın.

aşağıdaki gibi bu araç analogları şunlardır: "Adzhisept", "Vokasept", "Givalex", "Dekatilen", "Ingaflyu", "Kameton", "Lizak", vs "Orasept" ...

ilacın Yorumlar

İlaç "Efizol" - oldukça antiseptik popüler, emme için tasarlanmıştır. Hastalar ilacı hızlı ve etkili bir şekilde, ağız boşluğu ve yutak, iltihabik ve enfeksiyonlu hastalıkların tedavi olduğunu iddia ederler.

Bu ilacın en önemli avantajı, uygun bir fiyata herhangi bir ilaç mağazasında satın alınabilir olmasıdır. Ne yazık ki, tüm hastalar bu ilaç dört yaşından küçük çocuklara verilmemelidir gerçeğiyle teşvik edilmektedir.

"Efizol" emilebilir tabletlerin diğer avantajı yatışının süresi sadece 5-7 gün olmasıdır. Bu kez boğaz ve ağız bulaşıcı hastalıklara eşlik tatsız semptomların kurtulmak için yeterlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.