FormasyonDiller

İngilizce dilinde cümlenin Ayrılmış

Ayrılık henüz yeterince çalışılmamıştır, ancak ana özelliklerini vurgulamak için çalışacaktır.

İngilizce dilinde cümlenin Ayrılmış Rusça biraz farklıdır. Halperin ayrı Rus dilinde öne tonlama veya bazı ek anlamı hiçbir ivme kabul olduğuna işaret ederek, bu ayrımı vurgular. Bu ortaç veya olabilecek ortaç Rus dili, yapımı için, ve diğer tipik cümlenin ikincil parça. Akademisyen Vinogradov cümle anlamsal birlik ayrı çağırdı.

İngilizcede durum sözdizimsel yapıların bazı özellikleri ile ilişkili olduğu, biraz farklıdır. İngilizce cümleler net bir desen üzerine inşa edilmiştir. Segregasyonları olağandışı konum bilgilerini alır ve kurulu bir sözdizimi ihlal kelimeler ve deyimler vardır. İngilizce dilinde Öneri, üyeleri arasında yakın bir ilişki istikrarlı ile karakterizedir, bu nedenle bu ilişkileri ihlal izolasyon Rus dilinde daha tespit etmek çok daha kolay.

İngilizce dil ayrımı ters çok yakın, yani için kelimelerin sırasını tersine bir cümlede. Bu bağlamda, öğrenciler genellikle ayrılık ve inversiyon karıştırırlar.

O ayrı o özelliğidir cümle tam bir düşünce çeşit iletmek. En teklifler semantik yük sadece biraz değişebilir ama olacak olan Onlar da, daha düşük olabilir. Ancak, bunların izolasyon, bütünlüğü ve tamlığı rağmen, bunlar bir teklifte açmak için değişikliklerin minimum ana kaynağına bağlanır ve olamaz edilir. Onların anlamını değiştirmeyi, tamamlayıcı zenginleştiren ve birkaç orijinal önerisine tabidir.

söylenenlerin aksine - bazen tek bir kelime izolasyon değil, ama gerçekten bir öneri olarak yazılabilir tamamlandı ifadedir. dedi Ancak, bu "operasyon" çok ince gerginlik ve ifade gücü kaybına neden olacak, dahası, anlam açısından çok yönlü kaybedebilir ve lineer ve düz olacak sunuyor.

izolasyon problemi - Bazı bilgileri vurgulamak vurgulamak. Biz konuşmada tonlama yardımıyla bunu başarmak. Yazılı olarak - izolasyonların vasıtasıyla dahil. Bu cümlenin ayrı parçalar çok sık literatürde bulunan bir tesadüf değil. şiirsel - Genellikle, canlı, yaratıcı, parlak sesi. Bu, diğer tekliflerin üyeleri arasındaki alışılmış ilişkilerin ihlali yoluyla elde edilir. teklifi yırtılma gibi Ayırma.

İngilizce dilinde diğer devrimler vardır ki, tekliflerin ayrı üyelerine çok benzer ilk bakışta. Örneğin, eliptik dolaşımı veya inversiyon Vasıflık türü için.

Sonuç olarak, İngilizce dilinde bir cümlenin ayrı parçalar hala keşfedilmeyi bekliyor. İngilizce ve Rusça, çok az bu tasarımın karşılaştırmalı özellikleri adamış Rus bilimsel çalışmalar,.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.