ÇirkinlikKendin yap

İçme arılar için kase - öğrenmek ve kendilerini usta

Herhangi arıcı arıcı arı için uygun metabolizmayı ve normal varlığını sürdürmekte önemli bir rol zamanında ve düzenli oynadığını bilen içme rejimi. bal üreticileri - Arılar sulama Her zaman bu yorulmaz işçilerin yaşamı için bu kadar gerekli sıcak ve temiz su bulabilirsiniz böyle bir cihaz vardır.

mümkün mü?

Acemi arıcılar-fanlar bilmiyorum ve bazen belki de bu içenlere edinimi ve inşaat için ek maliyetler girmiş olurlar istemiyoruz. onlar içme arıların hayati ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli düşünün apiary doğal rezervuarları yakınında bulunan. Bazen su aramak çizgili ve daha da uzun mesafeler uçabilir fark edilir. Ancak gelecekte çünkü sırasıyla arı çiftlikleri kaybına neden olur arıların, söz konusu olabilir suyla vücuda nüfuz etmesini sağlamak uçuşlar için aşırı enerji maliyetlerinden arı ailesinin bütünlüğünü korumak için izin vermez bu kesinlikle tezahür önemli dezavantajı, bir.

Hatta arılar, nihayet kullanışlı literatürün okunması sonrasında inşa edilmiş ve deneyimli arıcıların tavsiyesi dinlemek için kase içme, ilk kez size yardımcı olası değildir. Aynı güzergah üzerinde sulama önce uçtu Arı, zar zor yeni bir yere alışmaya. uzmanların deneyimlerine göre, bazen yapmak pratikte mümkün olmadığı ve sonra arıcılar yine muhtemelen başarısız olacaktır.

Sen bilmek gerekir

Sen içenlere arıları eğitmek için nasıl sorabilir? İşte kulak gereken bazı kurallar vardır.

  • Birincisi, edinimi çekmek veya içenlerin inşaat sıcak günlerin başlangıcı öncesinde olmalıdır, yeni sezonun gelmesiyle birlikte arılar hemen bu yenilik istihdam bulundu.
  • İkincisi, su yeterince ısınmış böylece, güneşli tarafında arı içenlerin daha iyi yerleştirin ve arı kolonilerinin uçuş ana yönü ile kesiştiği.
  • Üçüncü olarak, içme cihazı petek genişletilmesi gerektiğini ve ayrıca az miktarda su kendisini tatlandırmak yaklaşık hızlı elde edilmesi etkili sonuçlar elde etmek.

çeşitleri içenlerin

genel kullanım ve birey: randevu içenlerin aşağıdaki türlerde By. ahşap, metal, cam ve sıradan plastik ve plastik gibi malzemeler imal etmek için kullanımı ile ilgilidir. uzmanlık olarak saklar ilginç bir tasarıma sahip hazır tasarımlar içenlere satın almak oldukça ucuz olabilir. Dikkat alıcılar arılar için seramik içme kase layık mı. Musluk suyu damlası bir koni şeklinde yapılmış, tepsiye beslenir. oluğun akıntıyla aktığı sarmal biçimde, yapılır.

Ev yapımı içenlerin

Yine de, en uygun hepsi ayaklarımızın altında tam anlamıyla "rulo" onun yaratılması için gerekli demektir, özellikle de kendi su şişesi toplamaya çalışalım. hayal gücüne bir uçuş ve bütçeniz için önemli ölçüde tasarruf yanında - kendi elleriyle tiryakisi arıları tasarlanmıştır. Şimdi hazırsın. başlamak için, karar vermelisiniz: Arılar için sulama kase, bu nasıl olacak?

Örneğin, dokunun kesilmesi ile paslanmaz çelik metal kabın yapıldığı basit bir aygıt vardır. küçük olukları kesmek eğimli tahta, uyum ve üzerlerinden su uygulamak yeterlidir. Bu damla sayıda çekecek yayılır arıların sürüleri.

İşte oldukça kolay ve etkili su şişesi nasıl oluşturulacağını başka açık bir örneğidir. Geleneksel cam kavanozda, su dökün. tepsiye yerleştirerek ederken, birkaç delik delinmiş ve ters çevirin kapaklı, taktı. Cam kavanozlar güneşten ısıtmalı olacak, su arılar için önemli olan, sürekli sıcak. Bu tasarım herhangi bir mali maliyetler gerektirmeyen aslında diğer içenlere üzerinden bu avantajı. Kolayca her kovanda yanında yer, ama tabii ki, zamanında su dökün ve konteyner ve palet sterilize gereklidir edilebilir.

Supapsız tiryakisi uzaktan apiary

Ama apiary ne kadar uzakta evinizden bulunan ve sürekli onu izlemek mümkün değildir olur? Bu durumda, su daimi problemi elde sen valfsiz içenlerin oluşturulmasını çözmeye yardımcı olacaktır. Fikir aşağıdaki gibidir.

Onun boru aşağı let büyük bir kapta, su ile doldurulur. Su boruları, kurdeşen boyunca koydu, ona bağlanması gereklidir. Tüpün her iki ucunda, bir vidalı kapaklı küçük ek boru kaynak yapılmaktadır. su ile doldurma sistem hava cepleri oluşturmamıştır Yani, bunların kapağın yoğunluğunu izlemek için gereklidir. Böylece, su farklı yüksekliklerde yerleştirilmiş olsa bile, her arı eve getirilebilir.

Ne en iyisi

Arılar için su şişesi nasıl yapılır, şimdi biliyorsun. Evet, satın alma seçeneği olmayabilir. buna, alışveriş ödeme ve satın alma almaya gelmek kolay olduğunu görünmesine rağmen. Ama hayır, biz kolay bir şekilde bakmak ve kolayca kendi elleriyle yapılabilir bir şey üzerinde para harcamak olmaz.

bildiğimiz gibi, her durumda sonuç önemlidir, arılar için ev yapımı içme kase deposunda kadar güzel değil edelim, ama. zeki ve çalışkan arılar bakmakta deneyim kazanma, hatta daha sıradışı ve etkin su şişesi yaratacak, kendiniz apiary için uygun bir varyant tasarımı bulmak ve akıllı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.