Ev ve AileGebelik

Hamilelik sırasında Yumurtalık kisti: tedavi etmek gereklidir

çeşitli kökenlerden kistleri üreme çağındaki kadınlarda görülen nadir değildir. Böyle bir tanı temel olarak 12 ila 50 yaşındaki hastalardır. Özellikle gebelik sırasında bir yumurtalık kisti tatsız keşfetti eğer. Böyle bir durumun tehlikeli olduğu nasıl anlamaya çalışmak ve bu durumda algılıyorum.

Kist - yumurtalığın vücutta iyi huylu bir tümör oluşumu. bir sıvı ile doldurulmuş boşluklar, kist büyümesi ya da boyut olarak büzülebilir. Hastalığın elverişsiz altında elbette kistler boşluğu oluşabilir. Bu peritonit ortaya doludur ve her zaman ameliyat gerektirir.

foliküler kistleri, corpus luteum kisti (işlevsel) parovarialnye, dermoid kistler ayırt eder. tümörlerin çeşitli endometrioma veya endometrial kist olarak kabul edilebilir.

Foliküler ve endometrial - Hamilelik sırasında kadınların çoğu zaman kist iki çeşit ile karşı karşıyayız. Hamilelik sırasında yumurtalık kist türüne bağlı olarak farklı tedavi stratejileri gerektirir.

Kendi başına, endometrioid kist anlayışına engel değildir. Bununla birlikte, görünüş endometriyoz, kadın vücudunun diğer bölgelerinde endometriyal membran yani çimlenme belirli odaklar kaynaklanmaktadır. Bu hastalık, cihaz hasar ve karın boşluğuna dölleme hazır çıkışını önlemek yumurtalık folliküler yapışkan süreci de eşlik etmektedir. yumurtalık kistleri Bu tür karın ağrısı, ağrılı ağır dönemlere ve aybaşı-arası kanama kaynağı olur.

Endometriyoid yumurtalık kisti gebelik sırasında kadın sorunlarını getiremezsin. hızlı veya büküm bir kist bacaklar var - kist çok büyük boy, büyüme olur sadece laparoskopi ile yürütülen Cerrahi müdahale, atanır. Bir kist ameliyatı kaldırmak için genel anestezi ve çocuk için riskler altında gerçekleştirilir. Ne olursa olsun kistleri başlangıç boyutunun hastalık elbette sürekli kontrol altında tutulmalı. Kılıflar zaman endometrioid over kisti ve gebelik birbirini etkilemez.

tüm yumurtalık kistleri yaklaşık% 70'i foliküler bulunmaktadır. Folikül kistleri ve gebelik - bir fenomen, birbirini dışlayan değil. Bu kistlerin nedenleri genellikle bozuklukları ve pelvik organları enflamatuvar hastalıkların endokrin edilir. Anovulatorik döngüsü, olgun zaman baskın folikül yumurtayı serbest ve yumurtalık kalır gelmez, eğitim bu tür gelişimini başlatır. O kendini gösterebilir değil ve rutin muayene veya dişi üreme sisteminin başka hastalıkların teşhisinde sırasında sık sık görülür. Hamilelik sırasında foliküler yumurtalık kisti bulduysanız bekleyen yönetim uygun. Tümör çapı 8 cm ulaşır ve patlamaya tehdit etmediğini kadar, ona dokunmamıştır bile. balonunun yarısında o terfi özellikle hormonal hamile kadının beri kendini eritir.

Bazen - değil daha vakaların% 5 daha - "korpus luteum kisti" tanısı bir kadın Çoğu zaman üreme yaşı, özellikle hamile kadınların kadınlarda bulunan kistlerin bu türü. Yumurtlamadan sonra, boşluk olan yumurta bırakma değil, azaltıcı ve sıvı ile doldurulur. Genellikle Korpus luteum kisti adet döngüsünün düzensizliğe neden olur ve âdet gecikmesi gebelik belirtisi ile karıştırılabilir. Böyle sanrı genellikle bu hastalığa eşlik bulantı ve göğüslerde hassasiyet katkıda bulunur. kist Aylık ultrason izleme gerekirse, tedavi seçmenize yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.