Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

Gianni Rodari masalı "mavi ok Yolculuğu": ana karakterlerin bir özeti, yorumlar

Bu inceleme konusu olan bir özet olan, Masal "mavi ok Yolculuğu" - popüler İtalyan yazar J. Rodari en ünlü eserlerinden biridir .. Bu eser 1964 yılında yazılı ve hemen sevgiyi çocukları değil, aynı zamanda yetişkin izleyiciler sadece kazanıldı. onun gerekçesiyle teslim kukla çizgi üzerinden Sovyet ekranlarında, üzerinde Yirmi yıl. 1996 yılında, bir masal hikayesi dayalı İtalyan animasyon film, serbest bırakıldı.

Hikayenin arsa

Belki de en dokunaklı yazı Rodari "mavi ok Yolculuğu" dir. işin Kısa içeriği küçük özellikler kahramanları ile başlamalıdır. fakir bir ailenin yaşayan Francesco küçük çocuk. dükkan sahibi - - Bir üst ve bir kaç yıl önce oğlunu satın bir at için zaten peri borçlu olduğundan Annesi, tatil için çocuğunuzun oyuncak satın almak parası yok. Bu peri - kendi malları için yüksek ücret alır yaşlı bir kadın, biraz kavgacı,.

Francesco penceresine her gün acımayla onu aşılanmış oyuncaklar hayran ve ona kendilerini vermeye karar gelir. Onlar sadece onun dükkanı hırsızlar tarafından soyuldu karar verir metresi, gelmeden önce kaçması. Birlikte onun kulu Teresa, nazik ve sempatik kadınla, o peşinde yola çıkıyor. Ancak, oyuncaklar onun kurtuluşu için hepsini yoksun çocukların bir listesini verir rehin Teresa aldı.

maceralar Francesco

Öğrencilerin Rodari çalışmalarına bir bakış elde sağlayan bir özet, bunlardan Tale "mavi ok Yolculuk", birkaç subplots vardır. İkinci bir ana karakter ile gerçekleşti olaylara ayrılmıştır. O soymak için bir oyuncak dükkanı zorla suçlular tarafından yakalanır. Bunun yerine, oğlan alarm verir. Ancak, sonunda oğlan kendimi bir oyuncak ve olaya tanık bir gece bekçisi sadece yardım almak için çalışıyor derken polis, zan altında düştüğünde, kahraman kaydeder. şükran, peri mağaza görevlisine çocuğu alır.

düğme

cansız nesneler, ince, hafif melankolik mizah, yetişkinler hem de çocuklar için ilginç arsa, canlanma: eserinde oyuncak açıklamasını devam etmek için gerekli olan bir özeti olan "mavi ok Yolculuk" olarak, yazarın özelliklerini yansıtır. Üründe öncülerinden adlı butona paçavra köpektir. o Francesco sadık kalmıştır ve belki onların özveri gerçek canlı köpek oldu doğrusu çünkü, çünkü Masallardaki en sempatik karakterlerden biridir. O çocuğu bulur ve onun en sadık arkadaşı olur.

Roberto

Dünya literatüründe en popüler çocuk yazarlarından biri Gianni Rodari olduğunu. "Mavi bir ok Yolculuk" -, iyimser ruhu rağmen henüz yazar üzücü biridir Masal. iş, oğlan, Roberto, dokunmadan ikinci kahraman Tarihi ve aynı zamanda üzgün. Ayrıca tatil için Çocuğunuza bir oyuncak vermek mümkün değildir demiryolu, basit bir çalışma - O, Francesco gibi, fakir bir ailenin babasını yaşıyor.

tren kurtuluş

Dokunaklı ve biraz üzgün masalları ünlü Gianni Rodari. iki bölüme ayrılabilir bir eser - "mavi ok Yolculuğu". Birinci Francesco, ikinci tarihine ayrılmıştır - Rodrigo. eylem eserler ortaya çıkanlar O gece, güçlü bir kar yağışı var ve geçen tren enkaza tehdit ediyor. Fakat Roberto felaketten onu kurtarır ve bilincini kaybeder. O geldiğinde, o harika bir oyuncak yanındaki bulur ve düşündüğü - babasına hediye. Ancak, o oğluna bir hediye verdi ve belki de o kurtulacaktır zengin efendisi, ona gelmişti söyledi olmadığını söyledi. Böylece, bir oyuncak araba "Mavi Ok" adlı yeni sahibi geldi.

oyuncak Özellikleri

Tale "mavi ok Yolculuk", hangi ana karakterler - çoğunlukla oyuncaklar var, çocuk işi o çok ve yetişkinleri öğretir çocuklarına karşı duyarlılıklarını ve dikkat teşvik olarak oldukça değildir. yazarın oyuncaklardan Özellikle renkli karakterler. Sarı Ayı - İlk oyuncağın ayrı ve mahzende çocuğu bıraktı karar gelenekselleşmiş bir plyasovschik. Kaptan - komik bir karakter: o sakal dokleena etmedi, o sürekli homurdanan, fakat gerçekten iyi huylu ve duyarlı. Her konuda potansiyel düşman karşı gördüğü askeri birlik, genel komutanı olan çok trajik kader: oyuncak tren seyahat ederken o karda ölür.

Görüşler ve değerlendirmeler

değerlendirmeleri olumlu ve bugün okuyucuları tarafından sevilen edildiği, "mavi ok Journey" çalışın. Birçok kullanıcı yazar herkes için ilginç bir masal değil, yazmayı başardı bildirdi. her şeyden önce Okuyucular onun karakterler böyle belirsiz yapılmış olmasına dikkat edin. Örneğin, ilk başta bir peri yoksul çocukların oyuncaklara vermek, ama yine de, sonunda, iyi ve adil bir kadın olarak çıkıyor gelmez huysuz ve cimri bir kadın görünüyor: o Francesco verilmiştir ve kaderini düzenlenmiştir.

Yani "mavi ok Yolculuk" tarafından öğretilen? Bu arzunun performansı Kötüye karşı iyinin zaferi, hikayesi ve her çocuğun mutluluğu hak ettiğini. Bu fikir bir kırmızı çizgi bütün hikaye geçiyor ve derin anlam içeriğinin tamamını yapar. Ürün ebeveynler hem de yetişkinler için uygundur nedeni budur. Dikkate değer bu denemesinde tüm ebeveynler çocuklarını sever ve onlara bakan olması. Tale "mavi ok Yolculuk", doğruluğu ve samimiyet farklılık ana karakterler - Bu öncelikle bir aile ürünüdür.

yoksulluk, çocuk ölümleri, kötü çalışma koşulları, eşit olmayan: Birçok okuyucu o fantastik şekli yine ustaca olmasından yazarına iade edildiğini, özellikle keskin ve çağdaş toplumun sorunlarını yanan gösterdi. relished Herkes bir komplo olduğu büyülü bir atmosfer var.

oyuncakların canlanma - çok özgün ders değil, ama yazar fikrine bile zaten tanıdık yeniden kulağa öyle derin bir anlam oluyor her şeyi vermek başardı. Bazı okuyucular mutlaka bu genel olarak tüm yazarın çalışmalarının ana özelliği olduğuna işaret edecektir. Ve masal "mavi ok Yolculuk" istisna değildi. Aksine, o edebi tarzı temel ilkeleri muhtemelen görme okuyucu ve ana karakterler arasında bu şaşırtıcı bir şekilde görmek çocuk olduğu gerçeği, onun tam ifadesini buldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.