Spor ve SağlıkFutbol

Futbol kulübü "Köln": tarih

"Köln" - bir futbol kulübü, Almanya'da aynı şehirde dayanır kompozisyon olan. Bu 1948 yılı başında ortaya çıktı. Firesides yaklaşık 50.000 seyirci yapabiliyor "Rhein Energie" sahnede harcıyor. Futbol kulübü "Köln" çeşitli spor dallarında komutası altında hareket spor organizasyonu, sadece bir parçası.

görünüm

Köln kentinde 1930-1940-ler bölge şampiyonalarına oynayan birkaç ekipleri vardı. Onlar zayıf eşit hakkında vardı, ama büyük liglerde oynamak mümkün değildi. Köln itibaren bir kulüp kez yine o ciddi bir rekabet karşıya elit bölümü, girmeye onurlandırıldı. Bu nedenle, çok geçmeden bayılmışım.

Köln futbol taraftarları Almanya'daki ünlü kulüpleri ile mücadele edebilen güçlü bir ekip olmasını hayal. 13 Şubat 1948 yetkililer yeni bir ekip, "Köln" oluşturmaya karar verirler. Futbol Kulübü yerel oyuncuların en iyi ve kent liderlerinin destek aldık.

heyetinin başkanı ölümüne kadar görevini bırakmadı Franz Kremer, oldu. O ciddi bir hızlı şampiyonluk vaat saflarına iyi oyuncular denilen güçlü bir ekip, inşa etmeye başladı. O bir ekip yönetmek ortaya çıktı. Çok çabuk, futbol kulübü "Köln", istatistik daha iyi hale geliyor, ben altyapı ve profesyonel düzeyde gerçekleştirme olanağını aldık. Bir yıl sonra Major League Almanya'nın Batı Division oldu.

Logonun görünüşü

Futbolseverler "Köln" amblemi bir keçi flaunts ve "keçi" lakaplı takımın oyuncuları olduğunu biliyoruz. O 1957 yılında başladı. Futbol kulübü "Köln" (Almanya) sezon sonunu kutladı. Katılımcıların biri koç onuruna seçildi canlı keçi, ekibin yönetmeni sundu. Hayvan yönetimi ve oyuncuları çok düşkündü. Yakında kulübün amblemin çıktı. fanlar, bu arada, keçi karşı değildi.

ilk başarıları

50'li yıllarda çoktan "Köln" futbol kulübü ciddiye Batı Almanya 5 kez kazanan olma, ulusal şampiyonada kendisini ilan etti. Böyle başarılar gözden kaçmış gitmiş değil, takım kamuoyu ile aşık oldu ve düzenli olarak ana Alman başlık için mücadele hakkını aldı. Ancak, sadece bir kez elde edebildi. "Nürnberg" final maçında yenildi zaman 1963 yılında oldu.

1963 yılında Almanya'da Bundesliga'da görünür. İlk kazananlar 6 sayı öne yakın rakibi, sadece "keçi" dir. kulüp Birçok oyuncu milli takımının oyunlarda yer aldı. 1967 yılında takım direktörü öldü. Bir yıl sonra, onun anısına onuruna, "Köln" onun şimdiye kadar ilk Ulusal Kupasını kazandı.

70 yıl içinde ekibi "Bavyera" ve Mönchengladbach "Borussia" onun yerine lider konumunda geldi teslim etti. Ancak, "Köln" Çok liderler yakın tutarak sıralamasında bırakmış değildir. Takım Alman Kupası'nı alabilecek iken galip ruhu dönüşü, 1977 yılında meydana geldi.

Bir yıl sonra, kulüp ve ulusal şampiyonları ve Cup unvanı kazanarak altın bir duble yaratıyor. Bu arada, 1978 yılında, Almanya'da en iyi olmak için üçüncü ve son kez başardı. Aynı sezonda takımı Avrupa Kupası yarı finale girmeye başardı.

Ertesi yıl, başarısızlık olay ve kulüp sadece 6 gerçekleşir. Sonuç yaralanmaların bir sürü ilişkilendirilmiştir. 1980 yılında, ülkenin kupa finalinde "Köln" "Fortune" oynar. Bir yıl sonra, kulüp ve tüm 8 pozisyona düşer, ancak UEFA Kupası'nda yarı finale alır. 1983 yılında koç kazanmak uzun zamandır beklenen Alman Kupası'nı yardımcı olur. İki yıl sonra, Almanlar UEFA Kupası finaline çıktı ama "gerçek" yenemedi.

Geçen 92 inci Takımda Avrupa Kupalarında katılmaktadır. Sonra düşüş zayıf fon neden oldu, hangi başladı. sezon 1997-1998 yılında kulüp ve tüm ülkenin ikinci lige gönderdi. Ancak, bir yıl sonra dönmek mümkün olacak.

bugün

2000'lerin başında, takım ligler arasında atlamak için, ama işe yaradı henüz prestijli bir dayanak başladı. rehber "Köln" yönetim ve antrenörler değişimine yol açan tüm skandallar olur. O zamandan beri, ünlü ekibi herhangi prestijli kupayı kazanamadı. Ancak, fanlar "keçi" hala lider pozisyonuna dönün ve onun başarısını tekrarlamak inanıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.