Haber ve ToplumKültür

Estetik - bu harika? Kelime "estetik"

"Estetik" nedir? Bu kelime genellikle manevi tatmini getiren şey güzel tahminlere olarak sınıflandırılır. Biz daha detaylı ifadesini düşünün.

güzel bilimi

Bildiğiniz gibi, estetik güzel isimlerinden bilimi. Bu araştırma alanı doğada güzellik ve insan dünyasının nesneleri inceler. Yunan dilinden ifade edersek bu kelime çevremizdeki dünyadan o nesne veya olayın algılanması ile "Makul bir duygu" sopryazhimoe anlamına gelir.

Bu durumda, estetik - bu bilim tesisine ilişkilidir. semantik anlam gelince, dünyanın duyusal algı, içinde güzelliğin tanımı ile ilişkilidir.

bu yoruma çok anlatım ilk geçen yüzyılın ortalarından Alman filozoflarının eserlerinde kullanılmıştır.

kategori estetiği

estetik kategorilerin oldukça vardır. sınıflandırmaların birine göre böylece trajik ve komik, çirkin ve güzel ve gibi kategoriler vardır.

Başka bir sınıflandırmaya göre, estetik bir değer, objenin, doğa duygu bir kategorisi bulunmaktadır.

Son olarak, estetik bir kişiliğe diye bir şey yoktur.

Bu şekilde estetik zevkini geliştirmiş bir kişi, hayatta güzel objeler yaşamaya yeteneği anlamına yılında estetik değerlerin sanat hiyerarşisinin yanı sıra arzu içinde bilginin güzellik alanında çalışmak.

Ayrıca estetik - o da sanat alanında ilgilidir. Bu nedenle, estetik, sanat ve kültür felsefesi ile ilişkili olan bir bilim bütün şube var. Bu talimatlar bugün oldukça popülerdir.

Rusçada hangi bir estetik göre, felsefenin bir algı var - Dünya, onun tecrübe ve anlayış farkındalık duygusu merkezinde bir tür.

Yol estetik bilgi

Bugüne kadar, estetik bilginin pek çok farklı alanları vardır.

Örneğin, güzellik ontolojik anlama sorununu ele sanatın felsefesi, güzellik İdeal benzeri antik estetik, Orta Çağ estetiği özünü tanımlayan yüzyıllar boyunca değişti ve nasıl inceleyen estetik tarihçesi vardır vardır.

İnsan kişi güzelliğin deneyimleri taahhüt edildiği yasalarını anlamaya çalışan estetik psikolojisi, böyle bir yönü geliştirildi.

Böylece, estetik - bu bilim ilgilidir. Bu konu ve nesne, vb hem ideal olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.