Sanat ve EğlenceSanat

Dünyanın en ünlü sanatçı - değil mi?

19. yüzyılın en ünlü sanatçıları artık pek çok ünlü tutulur gerçek başyapıtlarından oluşturmak için dünya çapında müzeler. Onların resimlerinde kendi ihtişam içinde çarpıcıdır, biz onlara hayran edebiliyoruz şanstır. Ve kaç zamanın sanatçı, biliyor musunuz?

Kazimir Malevich

Bu adam birçok ünlü tablolar yazmıştır. İlk kez onun resimlerinde o 28 yaşındaydı sermayenin Sanatçılar Derneği sergide gösterildi. Ayrıca Kandinsky ve diğerlerinin çalışmalarında Orada gösterilmiştir. Maleviç - dünyanın değil en ünlü sanatçılar, ancak ünü Rusya genelinde çınladı. toplum "Elmas Bıçak" üyesi olmak, o Kübistlerin milli grubunun başında durdu. O 34 yaşında iken Birincisi, soyut geometrik formlar ile karakterize oldukça sıradışı kreasyonları, (bu eğilim "Süprematizm" adıydı), sanatçı yazdı. Resimler çok ilginç olduğu ortaya çıktı. Yakında Maleviç Vitebsk sanat okulu öğretmeni yerleşti. Belki de en ünlü eseri - "Kara Meydanı'nı" boyama.

Vincent Van Gogh

Van Gogh muhtemelen dünyanın en ünlü sanatçı. Onun parlak bir izlenimci olduğunu söylemek abartı olmaz. Ne yazık ki, tanıma o sadece ölümden sonra aldı.

Van Gogh 1853 yılında Hollanda'da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren o zor karakter ve küçük dışmerkezliliğinden ile ayırt edilmiştir. Genellikle o dış dünyaya varlığını yok sayarak kendi kendine gider.

Yaş ile birlikte garip atakları etti, giderek geçildi depresyondur - Hastalık topuğunda izledi. Bazen Van Gogh bir psikiyatri hastanesinde tedavi için gitti.

Ancak, ustaların hayatında sadece acı - neşeli etkinlikler de meydana geldi. Tek pişmanlığım o hayatı boyunca ünlü olmak olmadığını, onun resimlerinde çok daha sonra başyapıtlarından kabul edildi. Şimdi insanlar tamamen yeteneğini takdir: Büyük izlenimci resimler hakiki hayranlık çekmek. Dünyanın en ünlü sanatçı gerçekten yetenekliydi.

Mikhail Vrubel

Bu Art Nouveau tarzında resim oluşturmak için bir iç sanatçıdır. O Omsk, 5 Mart 1856 yılında doğdu.

Vrubel resimlerinde farklı ve özgün. sanatçı boyama böyle ilginç bir şekilde 1884 ila 1889 süren restorasyon Ukrayna Cyril Kilisesi, sürecinde geldi. Rus Sanat Müzesi'nde anda yazar tarafından yazılmış boyama "Bakire ve Çocuk", bugün. Bu Ukrayna'nın başkenti yer almaktadır. Tabii ki, tüm ünlü Rus sanatçıların saygıyı hak, ancak Vrubel mevcut hayranlığını hak - o bir dahi.

Victor Vasnetsov

Victor Vasnetsov - Ünlü Rus ressam, Rus Art Nouveau milli-romantik versiyonunun kurucuları arasında sıralaması. Onun resimlerinde tekil güzellik ve uyum vardır.

sanatçı Avrupa Sembolizm ve Art Nouveau sözde Rus yönde kurucusu olarak kabul. Vasnetsov yeniden yorumlanmış : tarihsel tarz romantik efsanelerinin gizemli atmosferi ortaçağ motiflerle bir arada bulunabilir resimlerinin birinde. Ancak, çoğu zaman kendilerini büyük tuvallerdeki onun ana konu şiirsel gelenek haline. Vasnetsov, tabii ki, dünyanın en ünlü sanatçıları değil, ama yine de sanatla ilgilenen o kadar çok insan tanıyoruz.

Ivan Aivazovsky

Ivan Aivazovsky Marinisim uzmanlaşmış ünlü bir Rus sanatçı olduğunu. O 1817 yılında doğdu. Babası bir tüccardı. eğitim başladıktan sonra birkaç yıl sonra, yani 1835 yılında, genç sanatçı verilir gümüş madalya yaptığı çalışmalarla. Yakında, ünlü Fransız ressam Philip Tanner ona ders vermeye başlar. 1837 yılında Aivazovsky o Kırım ve Avrupa ülkeleri üzerinden iki yıllık yolculuğun gitti bundan sonra altın madalya taktı.

Bir süre sonra, sanatçı Feodosia sanat okulunda kurdu. Onun resimlerinde için alınan para gitti. Bu okul daha sonra Yeni Rusya'da bulunduğu sanat önemli bir şehir haline gelmiştir.

Şimdi onun şüphesiz yetenek ünlendi ünlü sanatçıların isimlerini biliyoruz. Onların resimlerle kendilerini alıştırmak için müzeyi ziyaret etmek önerilir. Bu mümkün değilse Ama eğer sanata adamış çeşitli web sitelerinde, online olarak yarattıkları bulabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.