Entelektüel gelişimiDin

Din: kutsal ruh nedir?

Hristiyanlık tek olarak onun tanrı görmez, ancak o üç kişidir görünüyor - Baba, Oğul ve Kutsal Ruh. Yani Kutsal Ruh Kutsal Üçlü bir parçası olan Yaratıcımız enkarnasyonlar biridir vardır. Yeni derhal Tanrı'nın doğasını anlamak zor olabilir Hıristiyan inancına dönüştürülmüş, vakıf dolambaçlı görünüyor. Yani Kutsal Ruh ne olduğu daha iyi anlamak zorundadır.

Kutsal Ruh nedir?

Yani, ortodoksi biz bir kerede onur olduğunu öğretir Kutsal Trinity tek bizim Tanrıdır - hepsi çünkü Baba, Oğul ve Kutsal Ruh -. Bu basit anlayın. Başka nasıl Üçlemeci'yi algılamaya? Kutsal Ruh'un Baba - Bu akıl, Tanrı'nın Oğlu - kelime, aynı Kutsal Ruh - ruh ve hepsi tek bir birimdir. Hatta aklın olağan anlamda ruh ve kelime izolasyon yok.

Bazı İncil yorumcuları hiçbir engel malzeme ne de manevi ne bilir "Tanrı'nın gücünü, eylemlerde bulunmak" gibi Kutsal Ruh açıklar. Örneğin, diyerek çok hafif odasında göründü ama sadece her yerinde onun ışınları ve ışık nüfuz anlamına gelmez "Güneş, eve girdi". Aynı güneş tutumunu değiştirmedi. Ve Kutsal Ruh aracılığıyla Tanrımız birçok yerde doğrudan olabilir. Bu ifade ölçüde olduğunu Hristiyanların inanç güçlendirir. Herkes her yerde olduğunu Allah onun çocukları vazgeçmez biliyor.

Kutsal Ruh günahların kurtulur

Kutsal Ruh'un eylemlerden biri - günah kendisi mükemmel değilken günah inananlar ve bir defada ihbar etmek. Erken çocukluk bakıldığında, o günah eylemleri yapmak gerekmez neyin ne olduğunu açıklar. Kutsal göre, günahkarlar olarak bu dünyaya doğarlar. Günahın çok gözenekler vücudumuzda doğumda iletildiği olan herkes, Adem ile Havva'nın efsanesi bilir. Her müminin hayatı boyunca ilk günah için kefaret gerekir ve bu Kutsal Ruh ona yardımcı olur.

kesinlikle temel ilkelerini gerçekten takip etmek daha kolay bir şey yoktur. salih bir hayat. Bütün Hıristiyan değerler oldukça evrensel denk hemfikir. Her aklı başında insan tamamen dünya davranışa tutumlarını kontrol edebilirsiniz. Sonuçta, aslında, öfke, haset, gurur, kibir ve tembellik kurtulmak, hayat ile huzur ve memnuniyetini bulabilirsiniz. komşuları tarafından aldanmayın, onun için sevgi göstermek ve zarafet inerler nasıl dikkat edin.

Kutsal Ruh'un Descent

olayın kendisi Havariler üzerine Kutsal Ruh'un inişi Pentekost'ta kutlanmaktadır. Whit Pazartesi - Tanrı'nın Diriliş sonra Fısıh elli birinci gününde, at. Bu günde, ilk Pentecost sonra, inananlar Babamız Tanrı geçtiği hayat veren madde, yüceltmek, Kutsal Ruh saygılarını vermek "çocukları için lütuf döküyor." Özel namaz hizmetleri kilise okuma yapılır. Gün Tanrı'nın lütfu inananların geldiğine inanılır.

Kutsal Ruh'un İniş beklenmedik bir şey değildi. Hatta ondan dünyevi ömrü boyunca o havarilerine Kurtarıcı söyledi. havari Tanrı'nın oğlu çarmıha germe ihtiyacını açıklar Advance. dedi Kutsal Ruh, insanları kurtarmak için gelecektir. Ve Kudüs Pentecost gününde, 100'den fazla kişi Cenacle toplandı. İşte Meryem, mür taşıyan kadınlar, İsa'nın müritleri oldu.

İniş tüm katılımcılar için aniden oldu. İlk başta güçlü bir rüzgardan olarak Üst Odaya üzerinde biraz gürültü oldu. Bu ses tüm oda dolu ve ardından alevleri görmek için toplandı. Bu inanılmaz yangın yanık ve harika manevi özelliklere sahip değildir. o dokundu Herkes manevi güçlerin olağanüstü artış, belli bir heyecan, sevinç büyük bir dalgalanma hissetti. Ve sonra herkes yüksek sesle methiye Rab teklif başladı. Aynı zamanda herkesin önce bilmiyordum farklı diller, konuşabilen fark ettim.

Peter vaaz

çünkü bu gün herkesin Room, insanların çok kalabalık, gelen gürültüyü duyan Pentecost'u kutladı. övgü ve havarilerin duaları ile üst meclis çatısına çıktı. İnsanlar etrafında, eğitimsiz insanlar müjdeyi vaaz, yabancı dilde konuşurken ne kadar basit hayret. Kalabalıktan Her memleketi konuşmasını duydum.

şaşırtıcı kalabalığı dağıtmak için, onlar Apostol Petr dışarı çıktı. Onun ilk vaaz insanlara söyledi. Onlara Allah'ın lütfu dökülme konusunda eski bir kehaneti yerine nasıl mucizevi anlattı. Ne Kutsal Ruh açıkladı. O kadar ağzını Kutsal Ruh soyundan söyleyerek çünkü, onun hikayeleri her manasında alınmıştır oldu. O gün, 120 kişi kilise üç bin Hıristiyanlara büyüdü. Bu gün Mesih Kilisesi'nin varlığının başlangıcı olarak kabul edildi.

Pentecost Bayramı

o Pentecost ile olduğu gibi her yıl kilise, aynı Holy Trinity bayram kutluyor. Kutsal Ruh'un inişi büyük olayı hatırlayın. Bu gün Hıristiyan kiliselerinin temelini atıldı, etrafımızdakilere kendi niyetle güçlendirdi ve vaftiz ayini ile Kutsal Ruh bahşedilen hediyeler yenilemek edilir. Tanrı'nın lütfu herkesin en saf, yüce aydınlık, iç manevi dünyayı yeniler tüm verir. Kutsal Ruh - Eski Ahit öğretim inananların yalnız Allah'a ibadet, bunlar onun sadece Oğul ve üçüncü kişiyi edindi, artık Allah'ın varlığının farkındadır. sadık öğrenilen yüzyıllar önce bu gün, neyi Kutsal Ruh.

Trinity'de Geleneği

Her Hıristiyan Trinity kutlama kendi evlerinde hasat başlar. Gornitsa sonra yeşil dalları ile oda süslemeleri için saflığını parlıyor. Onlar zenginlik sembolü, doğurganlık vardır. Bu günde Servis ve huş dalları, çiçeklerle süslenmiş tapınaklarda düzenlenen ve kutsal ruhu yüceltti. Zengin dekorasyon için Kilisesi Holy Trinity onların saygı, saygı evince. Surp Badarak'a, ardından hemen akşam geçirin.

Bu gün inananlar, tüm çalışmaları, fırında kek sona jöle pişirmek, tatil tablo kaplı. oruç Bu dönemde değil, bu yüzden masa şey hizmet edebilir. hizmet sonra insanlar, ziyarete gitmek birbirine Trinity davranır, sunulan hediyeler kutluyoruz. Rusya'da bu gün woo yapıldı. Bu takım Trinity yapıldı eğer aile mutlu olacağı inanılan ve düğün kendisi Virgin Korunması Hakkında edildi.

Kutsal Ruh Tapınağı. Sergiev Posad

Kutsal Ruh ve Trinity adanmış ilk tapınak, sadece XII yüzyılda ortaya çıktı. Rusya'da, Kutsal Ruh'un Descent ilk kilise Radonezh bor ortaya çıktı. 1335 yılında Tanrı'nın hizmetine kendini adamış bir mütevazı keşiş Sergius, o nasılsa neyi Kutsal Ruh biliyordu inşa etti. İnşaat sitesinde yapımı için temel teşkil etmiş Trinity-Sergius Lavra. Şimdi Rusya'da büyük manevi merkezidir. Öncelikle küçük bir ahşap kilise ve birkaç hücrelerini orada dikildi. 1423 itibaren çapraz kubbeli kuleler Üçleme Katedrali'ne chetyrehstolpny olmasına dayandırılmıştır. Yüzyıllar boyunca, burada manastırın mimari ensemble yeniden inşa.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.