BilgisayarlarBilgisayar oyunları

"Digger" - bu nedir?

Milenyuma yakınlarında doğdu çağdaş oyun, varsa, o "Süper Mario", "Pac-Man" ve "Digger", o cevap bulmak pek mümkün olduğunu bilir olmadığını sormak. oyun verileri doğumundan çok önce yayınlanacak çünkü bu imkansız onu suçlayamam. Sekiz grafik zevk ve sanat eseri olduğunu düşündüm sadece müzmin oyuncular bunları hatırlayın. Tabii ki, şimdi bilgisayar oyunlarının yaratılması için üstün teknolojik ilerlemeleri kullanılır, ancak bu tür "Digger" olarak lüks oyunları ortadan kaldırmamaktadır. Yani şu anda onunla ilgili ve bu oyun milyonlarca hatırlanır çünkü tartışılacaktır. O seksenlerin en iyilerinden biriydi ve doksanlı kadar kalmıştır. "Digger" - bilgisayar oyunları bütün bir kuşağın sembolü ve bilmesi gerekir, hatta yirmi yıl ışığa projenin ortaya çıktıktan sonra doğanlar.

"Kazma" Özeti

Geri 1983 yılında bilgisayar oyunları geliştirme yapan bir Avustralya şirketi, çok orijinal ve diğerlerinden farklı değildi bir taslak yayınladı. Çalma süresinin birkaç dakika sonra görebileceğiniz gibi, "Digger" - Mücevherleri üreten, zemin kazmak ve canavarlardan kaçmak zorunda arcade oyunu vardır. Benzer oyunlar daha önce serbest bırakıldı, ama "Digger" otuz yıldan sonra, başka bir oyunda başka bir şey oldu ve şimdi açıklamak edilmiş, artık o kadar kolaydır. Belki nedeni geliştiriciler oyunu orijinal özelliklerinden bazıları verdi olmasıydı. Belki görsel performans ve ses eşliğinde kullanıcıların daha sevdim gerçektir. Ama her durumda, bu özel proje, daha doğrusu selefine göre, hepimiz şimdiye kadar hatırlıyorum bir kült haline gelmiştir. "Digger" - bağımlılık ve inanılmaz ve heyecan verici bir şeydi çünkü gitmesine izin vermeyen bir oyun.

diğer değerler

Doğal olarak, bu terim sadece bir bilgisayar oyunu tayin edilmez. Bu soruyu incelemek eğer oyun denir Ama neden olduğunu açıkça görüyoruz. Ee, ne "arayıcısı" sözcüğü ilgileniyorsunuz? değer çevirisini Belirlenmesi - burada odaklanmak gerekir ne. Yani, kelime bir Rus değil - kelime kazmak sırasıyla "sevene" "kazmak" ve kazıcı çevirir İngilizce dil, ödünç alınmıştır. buradaki Rus diline Doğru çeviri, bu yüzden benzer bir borçlanma vardı. oyunda Hazineyi ele geçirmek için zemin kazma bir karakterin rolünü üstlenmek gerekir, bu nedenle adı haklı. Fakat bu terimin diğer değerleri vardır. Örneğin, dünya çapında yayılmış alt kültür kepçeler - adam tarafından oluşturulan yeraltı yapıları çeşitli keşfediyoruz insanlar. Farklı hedefler tarafından yönlendirilir - Metro Dünya Savaşı III başlayabileceğini saplantı düşüncelere saf ilgi ile. bir bütün olarak nasıl bir diggerstvo söyler ve özellikle bu hareketin Rus yönüne, - 2004 yılında popüler gazetesi "Argümanlar ve Gerçekler" hatta "karanlıkta bir gölge Digger" başlıklı bir makale yayımlandı. Ama ana teması çünkü artık, avunmak değil - bir bilgisayar oyunu.

"Digger" temel ilkeleri

Yani oyuna başlayarak, yere düşüyor kurgusal karakterin, rolüne alışmak. Onun görevi - hazine aramak ve canavarlardan kaçmak için. Her seviye toprakla doldurulur bir alandır ve hazineleri giderken delme, Becerebilirim. "Digger" - tedricen gelişen bir oyundur. alt seviyelerde ihtiyaç değil çok takı toplamak için gibi, oldukça kolay olacak ve canavarlar yavaş ve az olacaktır. Ancak her seviye görev ile komplike ve halletmek için daha çok çaba gerekiyor edilecektir. Ama nasıl yapılacağını? Bu, oyunun kendisi Digger daha ayrıntılı bir görünüm yapmak. Lurkmore şakayla oldukça doğru tüm işlemleri açıklar, ancak daha ciddi meseleye yaklaşmak hala daha iyidir.

servet

Ana hedef - madencilik hazineleri. Mücevher ve altın - bu sizin için avcılık budur. ne "Digger" bilmek istiyorsanız, oyunda sizden ne beklendiğini anlamamız gerekir. Değerli taşlar çok daha kolay üretme - Onları aşağı kazmak ve böyle bir taş içeren hücreye gitmek için yeterlidir. altın torbaları ile herşey çok daha zordur - en az iki hücre yükseklikten düştü, böylece içlerinden kazmak zorundayız. Sonra çantayı patlama ve kolayca toplayabilir vysypletsya altın, dışarı. dips konuşan - özgür herhangi bir hücreyi hareket, ancak hangi geçmek yakından izlemek gerekiyor. Sen raslantı herhangi bir taş veya altın aynı çantayı sarsar. Bu öğe size düşebilir - ve yok olacak. Yani aksi takdirde kazanamaz etrafında sersemce tüm kazmak olamaz - her seviyede kendi taktik gerekecektir için. Üstelik, oyunun "Digger" çok rahatsız edici olabilir canavarlar, müdahale edecektir. Bu nedir ve nasıl bu canavarlar sizi etkileyebilir? Bu soruların cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

canavarlar

canavarlar sağ köşesinde her seviye doğarlar anda, harita üzerinde seyahat olacak ve en kısa sürede dokunmak olarak yemek kimin. Bu toplantılarda Yani, kaçınılması gereken gerekecektir. Sen canavarlar kaçmasına ve mümkün olduğunca çabuk seviyesini tamamlamak için mücevherleri toplamak gerekecektir. Onları ateş, ancak şarj etmek için çok fazla zaman ihtiyaç - Tabii ki, canavarlar kontrol için gerekli araçlara sahip. Ayrıca bir şans ve rakipler çökertmeye özsu kullanmayı deneyebilirsiniz - taş yok senden daha kötü onları öldürmek onlara düştü. canavarlar mücadele etmenin başka bir yolu ise yoktur.

Bonus modu

Her canavar İmha size belirli sayıda toplamak için her seviyede ihtiyaç noktalarını verir. Eğer köşede canavarı öldürmek kez orada yeni değildir, ancak bu gözlükler toplam sayısı için sorumludur ve sıfıra ulaştığında, Bonus modu devreye girer. Sizinle onun zamanında yaptığı gibi Bu modda, sadece dokunarak, canavarları yok edebilir. Tabii ki, bu seçenek çok zaman sınırlı, bu nedenle nadir ikramiye en iyi şekilde istiyorsanız acele etmeliyiz edilir.

remakes

Tabii ki, zamanında, "Digger" heyecan oluşturan ve bilgisayar oyunlarının piyasa hemen remakes ile doldurmaya başladı. Hatırlayacağınız gibi kendisinin de yeniden çevriminde bir tür, çünkü Üreticileri, "Digger" başarısını tekrarlamak çalıştık. Ancak, hiçbir oyun "Digger" ile aynı zafer kazanamadı. Dokunmatik ekran veya yüksek tanımlı desteği önemli, özgün oyun, değişiklikler vardır ve mezarlıkta kahraman koymak ve ana düşman zombi yapmak üçüncü taraf projeleri vardır. Fakat bu oyunların hiçbiri dünyaca ünlü hale gelmez ve orijinal ile karşılaştırıldığında edilemedi.

bugün

Artık "Digger" Seksenli ve doksanlı bir kült oyun, insanlar bu projeyi hatırlıyorum, ama yeni nesil Gördüğünüz şaşkın olabilir. Ne yazık ki, şu anda bile "Digger" gibi projeler oluşturarak - o modern biçime taşımak mümkün değildi çünkü bu dal uzun, dışarı öldü. bir tesisatçı Mario hakkında aynı oyun üç boyutlu dünyada yerleştirerek, günümüze kadar üretmeye devam etmektedir. Bir "Digger" sadece anılar yaşıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.