Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

"Çöl Çiçeği" - aynı adı taşıyan kitabı ve film

"Çöl Çiçeği" - Eponymous kitabında 2009 yılında çekildi bir film. Model, aktris, sosyal aktivist gerçekten kendi ülkesinde kadınlarla ne olup bittiğini hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için karar verdi. Eğer Uoris Diri dan öğrenecektir Bütün bunlar. "Çöl Çiçeği" bir olan otobiyografik kitap küçük bir kızın hayatı hakkında ve gelecekte - göçebe bir ailede 1965 yılında Somali'de doğdu dünyaca ünlü modeli. Waris ailesi, özellikle annesi hakkında sıcak konuşur. kızın ebeveynleri ise 12 çocuğu vardı. Çölde, çok sert koşullar - Sert yiyecek ve su almak için ve onu aylarca bazen beklemek olabildiğince rüya gerekmez. çöl, Waris çiçeğini - Bu nedenle, aralarında sadece altı çocuk, hayatta kaldı.

o 5 yaşındayken, o sonsuza dek hayatını değiştirdiğini kadın sünnetinin acımasız ritüel, tabi tutuldu. kurtarmak için uzun süre bu kız sonra, ama şimdi bile o herhangi bir fiziksel veya manevi şifa bulamadı kabul ediyor.

kızlar çok erken evlendirdi ve eşi için bir ücret olarak, zengin bir adam kızını evlendirmek için şanslıydım edildi çöl yasalarına göre, o uzun süre ailesi için konforlu bir yaşam sağlayabilir. 13 yaşında, Waris bir aileden kaçtı. Babasının 5 Develerden ödeme olarak verilen eski bir adamla evli olmak korkuyordu. Uzun zaman çölde dolaşıp açlık ve susuzluk çeken için, kız nihayet ablası yaşadığı şehre alır. Waris evin etrafında kullanmadan yaptığı ekmek yerine getiren, onunla yaşamaya başladı.

Daha sonra kız kardeşi ile birlikte alamadım, kız akrabaları teyzeler evinde hizmet vermeye başladı ve daha sonra bir çok etkili akrabaları eşi yerli sorumlulukları ile baş yardımcı Waris Londra'ya götürdü. Onun değil ancak 13 18 yaş olduğunu göstermiştir sahte belge yardımı ile bu şehre kendisine geldi. Amca kızı kadar 4 yıl olarak çalıştı. Waris 16 yaşında iken, o bir model haline gelmesini teşvik Malkolm Feyrchayld, adında bir fotoğrafçı ettim. Bu şekilde o Reddettiğinde bir şeyle almak istediğini düşünmek. Fotoğrafçı kereden fazla ona iş teklif ve hatta teyzesine geldi ama reddedildi. Bu nedenle, o hala onun teklifi kabul etmeye cesaret zaman, sadece 2 yıl sonra birlikte çalışmak mümkün olacak. 2 ay sonra, Waris Crawford, daha sonra sadece modellerin temel yapıya alınabilen bir modelleme ajansı döküm davet edildi, fakat aynı zamanda ilk emir verdi - Pirelli takvimi için filme. Daha önce öğrenciler ve emekliler ile bir yurt yaşamış ve "McDonald" bir temizlikçi olarak çalışmış sözleşme Waris, tamamlanmasından sonra, ben filme her gün için 500 £ almaya başladı. Bu sözleşme sonra o James Bond filminde rol aldı. Ama, ilk başarı rağmen, kariyerinde bir sükunet vardı. Waris geçim kaynaklarından mahrum bırakılan ve Somali'ye sınır dışı edilmekle tehdit edildi. O dönüş onun planlarının bir parçası değildir bu yüzden, anne rahat yaşlılık sağlamak istedik. kız Nigel adlı bir Amerikalı ile bir evlilik girer. ABD'de onun başarısı için bekliyordu. O çok fazla emir almış ve tanınmış şirketleri ile işbirliği yaptı. Yavaş yavaş yüzünü giderek onu dünya ün kazandıran moda dergilerine kapak, görünmeye başladı. Bir süre sonra, Waris tekrar Somali'de geldi ve o annemi görmek mümkün oldu. Kitapta "Çöl Çiçeği" annesi ile bir toplantıda eroin atlattı tüm duyguları tarif eder.

davulcu Dana, daha sonra evli - Bir gün, sevgilerini tanıştığı bir caz barda hezeyan olur. Zamanla, çift "eski aslan" anlamına Aliki, seçildi bir oğlu vardı.

"Çöl Çiçeği" - onun dürüstlük ve dokunaklı içinde dikkat çekicidir bir kitap. Bu mutluluğu buldum, ama duygusal yarayı sarmak mümkün değildi gelmiştir güçlü bir kadın hikayesi zor bir yoldur. Daha sonra kitap "Çöl Çiçeği" insanlar hala bazı ülkelerde neler olduğunu görebilmek için, filme ve buna karşı mücadele edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.