Haberler ve ToplumEkonomi

Bir uydu ana şahsın eşlik ettiği bir şeydir.

Uydu durumu, uydu iletimi, uydu anteni, uydu sütunu ve hatta bir uydu sitesi. Bu ortak tanım, çoğu zaman ve pratik olarak siyaset, teknoloji ve teknoloji hakkında konuşan herkes tarafından kullanılır. Aynı zamanda, onun orijinal anlamı herkes tarafından bilinmiyor, ancak bunun, bilgisayarlar, iletişim, televizyon ya da mekaniğe bağlı olarak ultramodern bir şey anlamına geldiği anlaşılıyor. Bununla birlikte, uydular kelimesi eski Romalılar tarafından satellitin genitive durumunda türetilmiştir (veya türemiştir).

Eski Roma soyundan ve gezegenlerden bir arkadaşı

Roma asilleri, onların güvenliğini gözlemleyerek sürekli arkadaşları vardı. Aslında bugünün ve onlardaki güçlü insanlar buna sahipler ve farklı şekillerde çağrılıyorlar. Bazı üst düzey rakamlar vatanseverce "koruyucu" Rus sözcüğünü kullanıyor. Batı yanlısı olan diğerleri "güvenlik" veya "muhafızlar" gibi deniz aşırı bir şey tercih ediyor. Yani, Roma uydusu muhafız korumasıdır.

Ay'ın Dünya etrafında dönmekte olduğu ve tersinin tersine döndüğü ortaya çıktığında, Latince'de Latince'de bilim de denildi. Gezegenimizin uydu biri olduğu sürece ve aynı zamanda doğal gökbilimciler de uydu olarak nitelendirdiler. Gelenek, dünyanın bütün dillerinin sözlüklerine giren "arkadaşımız" tarafından kırıldı. Ancak yakında Amerikalılar anladı ve kendi uzay aracılarını başlattıktan sonra "uydu", astronotlar da astronotlar çağırdı. Efendi efendim. Kim fırlatır, istediği gibi arar.

Daha çok uydu çanağına bazen uydu denir. Bu terim, İngilizce'den çevirinin doğrudan bir sonucudur.

Bilim adamları ve mühendisleri uydularıyla birlikte

Evrenin kozmik yapısının incelenmesi birçok teknik fikir doğurmuştur. Gezegen dişlisi, küçük olanları sadece kendi ekseni çevresinde değil, merkezi dişlinin etrafında dönen dişlilerden oluşan bir kinematik sistemdir. Mekanikte benimsenen uydu sözcüğünün anlamı, bu tür viteslerin adıdır. Bilekliklerden kompleks inşaat makineleri ve uzay araçlarına kadar çeşitli cihazlarda kullanılırlar .

Fakat mekaniği değil, aynı zamanda fizikçi-gözlükçüleri de bu terimi kullanıyorlar. Onların anlayışında, uydu, dalga teorisine göre daha parlak şeridin harmoniksini temsil eden spektral süpürenin bir parçasıdır.

Siyasi uydular

Her güçlü ülkenin müttefiklerinin gözlemlemesine yardımcı olduğu kendi jeopolitik çıkarları vardır. Doğru, her zaman rakipler vardır. Örneğin, Nazi Almanyasında, Hitlerism'in kaderi üzerinde özel bir etki yapmayan İtalya, İspanya, Romanya, Japonya, Macaristan ve diğer birkaç ülke dost ülkeler listesinde yer aldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında, her birine "uydu" saldırgan kelimesi denildi. Bu çok gütmeyen bir tanım, hükümetin kendi dış politikasına sahip olmadığını ve körü körüne "büyük kardeş" tarafından dayatılan rotayı geldiğini gösteriyor. Bazı ülkelerde benzer bir şey bugün gerçekleşiyor; hayali bir müttefiki taklit ve teslim etme, "hakiki" olarak adlandırılan bağımsızlık isteği için titizlikle veriliyor.

Internet Üzerindeki Uydular

Ancak, programcılar bir uydu ne hakkında kendi görüşlerine sahiptirler. Bu, amacı ana medya projesini tanıtmak olan küçük bir sitedir. Ziyaretçiyi "gerekli olduğu yerde" yönlendiren ve dolayısıyla trafiği artıran çok sayıda bağlantı var. Uydu sitesine gittiğinizde, çoğu zaman reklam hizmetleri maliyeti hakkında bilgi alabilirsiniz. İçerik büyük değildir ve çoğu zaman diğer kaynaklardan alınan malzemeler birkaç sayfayı doldurmak için kullanılır. Cezaları önlemek için, metinler geri dönüştürülür ve bazen işe alınan yeniden yazarların veya metin yazarlarının çalışmaları kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.