Ev ve AileÇocuklar

Bir çocukta burun akıntısı tedavi nasıl

Küçük çocuklar, özellikle bebekler, sık burun akıntısı. Çoğu zaman bu enfeksiyonlar soğuk algınlığı, burun akıntısı gelişmesi nedeniyle ancak böyle burun bir yabancı cisim veya çocuk alerji muzdarip olduğu gibi diğer bazı durumlarda, ortaya çıkabilir. Tüm ebeveynler çocuğun burun akıntısı kendisi yapılacaktır gerçeğine atıfta bulunarak, büyük önem bu hastalık verir. Ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir, çünkü Aslında, bu hastalığa çalışan, buna değmez. genellikle burun tıkanıklığı, ya da tersine, aşırı sekresyon birinci şeffaf renkli ve sarı-yeşil bir renk tonu ortaya eşlik Buna ek olarak, soğuk, her zaman zordur tolere edilir.

Çocuk Burnu akan sonra, onun ortadan kaldırılması geçmek için gereklidir. Bebeklerde Burun akıntısı kendinizi tedavi etmek için gerekli değildir. Başlangıç için ne bildirecektir katılıyor çocuk doktoruna, yapılmalıdır. derhal doktora alamazsam Ve yine, aşağıdakileri yapmanız gerekir. burundaki mukus bir sürü varsa, kaldırılması gerekir. Bu en küçük boyutu şırınga bu armut kullanmak en iyisidir. Ayrıca oluk bebek tuzlu su ile yıkanabilir. Bir eczanede satın veya kendi yapmak olabilir: kaynamış su bir litre tuz bir çay kaşığı çözmek için. burunda Damlası kısa sürede ondan yardım yapılmalıdır böylece kullanmak için bir doktorun bilgisi dışında, istenmeyen bir durumdur.

Soğuk algınlığının tedavisi büyük çocuklarda bağımsız yapılabilir, ama yine de ofis irfan ziyarete daha uygundur. Çocuk mukus burun temizleyebilir kendisi olan olasıdır, ama değilse, sulama veya şırınga için aynı ampul kullanmak zorunda kalacaktır. Burun kurutulmuş mukus kabuk birikmiş kalmamasını sağlamak önemlidir. Hatta daha zor bebeğin nefes olacak ve kurtarma hepsini sürebilir. Kabuk zamanki tuzlu ortamında olabilir yumuşatır. Bu deniz tuzu çözeltisi (kaynamış su yılın fincan başına 1-2 çay kaşığı) kullanmak en iyisidir, ama eğer bu olmuyorsa, böyle bir çözüm hazırlamak mümkündür: haşlanmış bir bardak su içinde yaz ve 1 tatlı kaşığı tuz ve sodyum soda çözülür ve 1-2 eklemek iyot düşer.

Amacıyla için burun akıntısı tedavi bir çocukta, Pek çok doktor Protargolum reçete. Bu bakterisidal etkisi olan zayıf bir oksitleme maddesidir. Protargolum çok çabuk özelliklerini kaybeder unutulmamalıdır, bu nedenle sadece 5 gün için etkilidir. Ebeveynler Eczanelerde satın alabilirsiniz, ancak kazı Protargolum sadece burun ön temizlikten sonra olması gerektiğini hatırlamalıyız. bir çocukta burun akıntısı rahatlatmak ve Nazivin, Otrivin gibi özel damla yardımcı olur. Ancak bu yöntem yalnızca nefes geliştirmek ve şişliği azaltmak, ancak soğuk algınlığından nedenini ortadan kaldıramaz. Ebeveynler bağımlılık ve hastalık seyrini kırparak, çünkü buna değer olmadığını böyle uzun zaman damlalar yer almak hatırlamalıyız. damla talimatlarda öngörülen yönergelere dayalı zorunda burun gömün.

bir çocukta burun akıntısı ile mücadele için başka yollarda kullanabilirsiniz Kalanchoe suyu. Onlar temizlenmiş burun mukozasını yağlamak gerekir. Ayrıca, taze pancar suyu olabilir çocuğun burnunun aşılanan biraz bal ilave edildiği. Bir çocuk daha iyi geceleri uyku için, (çocuk kendini istiyorsa) yatmadan önce ayakları gelin ve sonra yün çorap koyabilirsiniz. Bir çocuk yardımı ve sarımsak burun akıntısı Overcome. Onun soyulmuş karanfil hasta olmak yatağın kenarına dahil daire boyunca genişletilmelidir. dilimler halinde değiştirme günde bir kez gerekir. Bir burun akıntısı sıcaklığı eşlik etmediği takdirde, kullanışlı ve temiz hava olacak.

Tipik olarak, bir çocuğun burun akıntısı 7-10 sürer. Bazı durumlarda, bu süre başka bir yol daha az veya daha fazla olabilir. Hastalık gecikirse bu gibi durumlarda genellikle bu tür sinüzit ve orta kulak iltihabı gibi komplikasyonlar gelişebilir çünkü, çocuk, bir doktora görünmesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.