ÇirkinlikBahçıvanlık

Ben kış İpuçları bahçıvanlar ortanca kesmek gerekir mi

Hydrangeas - Bu herhangi bahçede en popüler bitkilerden biridir. yetiştirme ve bakım kolaylığı için aşkları, hem de onların inanılmaz bir güzellik. Bu çiçek herhangi alp bahçe ya da çiçek yatağının layık süs haline gelebilir, ancak çoğu acemi bahçıvanlar soğuk aylarda daha onlar için bakım yöntemleri ilgileniyor. Şu anda en popüler biri yapmak ve nasıl işlem için bitki hazırlamak ne kışın ortanca kesmek için olmadığı sorusudur.

Soğuk sezon için hazırlanıyor

Özellikle kış sezonu dona dayanıklı bitki çeşitliliği hazırlanmak unutulmamalıdır ille değildir. Onlar herhangi bir ek koruma olmadan bu süreyi hayatta iyi olan. Normal işleyişi için yeterli kışın ortanca kesip onun tabanını çapalamak için bilmek.

kış sulama için uygun hazırlık için Eylül ayının başında durdu ve çekimleri odrevesnevaniya başlatmak için tüm alt yaprakları kaldırın. Hemen don önce çiçek tomurcukları korunmasının tek ucu bırakarak bitkiden tüm yaprakları yırtıp mümkündür.

Kışın ortanca kesmek gerekir mi ve bunu nasıl

Ile büyük ortanca bu prosedür neredeyse yapılmamıştır. barınak bitkiler tüm zayıf, hasarlı ve kırık dalları kaldırmadan önce. Bu ortanca terminal tomurcuğu kaldırma kabul edilemeyeceğine dair hatırlanmalıdır. Dalları şekillenecek önümüzdeki yıl ondan oldu. Ayrıca, kararmış sürgünler kaldırmak için acele etmeyin - onlar hayatta olabilir. Baharda bekleyin ve onlara böbrekleri yumurtadan olmadığını görmek gerekir emin olmak.

Güvenle herhangi tecrübeli bahçıvan veremez, kışın ortanca kesmek gerekip gerekmediği sorusuna cevap. Hepsi bitki neredeyse bu operasyonda ihtiyaç olmadığını kabul edersiniz. filizleri kısaltılması için bir ihtiyaç varsa, bu sadece çok genç çalılar içinde yalnızca görüntüden ibaret. Ana ortanca çiçek sapları geçen yılki sürgünlerin üstleri üzerine yerleştirilir ve bunları kaldırmayı gerçeğine, bahçıvan basitçe gelecekteki çiçek yok nedeniyle budur. hiç kimse kışın olsun kesik ortanca sorusuna kesin bir cevap verebilir yüzden.

Bu bitkinin bakımında ilk öncelik tüm onun bozulmamış kaynaklanıyor korumaktır. Özellikle dikkat sürgünlerin sonunda çiçek tomurcukları verilmelidir. onlar vypreyut veya vymerznut olursa, bitki çiçek vermez, ve birkaç dal çirkin bir paket olacak.

kışın ortanca kesmek için olup olmadığı sorusunun cevabı, aşağıdaki deyim olabilir: Bu sadece bitkinin yenilenme içindir. Bu durumda, bahçıvan keser zayıf ve kırık dalları yanı sıra çalı ölçüde yeni yedek çekimleri oluşmaya başladı incelir. sonbahar prosedürü kış donlarından böbreklere ek koruma sağlayabilir olarak, bozulmamış salkımına bitkileri bırakmak çok önemli olduğunda. Bunların baharında, tabii ki, kaldırılabilir, ancak bu daha temkinli ve genç ateş zarar vermemeye özen takiben yapılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.