Sanat ve EğlenceFilmler

"Baylar-yoldaşlar" dizisi: yorumlar, tartışma

Bu yerli dizi, tarih, suç ve dedektif türlerini birleştirdi. Eylem, devrimler, ayaklanma ve hükümet değişikliği için hatırlanan geçen yüzyılın ilk on yılında gerçekleşir. Bir sözcükte, değişiklikler sırasında. Görece yeni olan "baylar-yoldaşlar" dizisi bunun ve diğer pek çok konuda anlatıyor. Bu hikâyede kaç bölüm var? Önemli roller kim oynadı? Seyirci eleştirileri ve eleştiri ne dedi? Bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Tarihe geçmek

Hakikatte, filmin merkezinin gerçekte gerçekleşen olaylar olduğunu söylemek. Dedektif olan bu seride, devrim sonrası dönemde yürüdükleri eşkıya mücadelesi verildi. Olayların gerçeği, "baylar-yoldaşlar" dizisinin dayandığı temel otantik özgünlük gerçeği ile vurgulanır. İzleyicilerin yorumları henüz analiz edilmek zorunda değildir, ancak şimdilik yazarların 1918-1920 olaylarını olabildiğince çoğaltma arzusuna değinmektedir.

Biraz tarih öncesi

Modern sinematografi, geçtiğimiz yüzyıla göreceli sıklık ile bakar: belli bir süre kapar, çalışmalar, anahtar karakterler ve olaylarla belirlenir ve daha sonra bütün bir resmi bütün bunlara ayırır. İlk kanal genellikle küçük projeler emretmektedir. Ve yayın yapımında, örneğin "baylar-yoldaşlar" gibi tarihsel serileri gözlemlememek garipleşiyor.

Dizinin içeriği, anlatının başladığı bir özet içermektedir. İzleyicilere göre hemen hemen, ilk izlenim doğar: Kesinlikle, bu gözardı edilmemesi gereken heyecan verici bir projedir.

Ülke için zor zaman

Birisi tarihi olayları unutursa bile, bu seriler onlara hatırlatacaktır. 1918'de başkent makamlar arasında hüküm sürdü, genel bir af yapıldı ve bu da işlenen suçların sayısının artmasına katkıda bulundu. Küçük holiganizmden ağır yasalara kadar farklı bir özelliği vardı. Şehirlerin tüm alanları, adalet sisteminin çalışanları, yetkililer silahlı haydut grupların kurbanları oldu.

Rus televizyon dizisi "Beyler-yoldaşlar" çar'ın araştırmasına özel önem veriyor. Bu birimin varlığı hakkında çok az kişi hatırlıyor; ancak arsa üzerinde gerçekleşen olaylardan kısa bir süre önce tasfiye edildi. Ve Moskova'nın cezai soruşturmasının büyük bir suç akışı ile baş edemediği göz önüne alındığında, soruşturmanın en eski eski çalışanlarının kendisine bağlanmasına karar verildi. Bunlar deneyimli araştırmacı-soylular Nikolai ve emekli denizci-Bolşevik Peter. Sadece birlikte çalışmayı öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda sınıf ayrımı yüzünden ortaya çıkan karşılıklı nefreti söndürürler.

Dizinin özelliği sadece kurgusal karakterleri değil, aynı zamanda mevcut kişiliklerin tecessümünü de çekmekti. Böylece, filmde Lenin kendisi, soyguncu Yakov Koshelkov, Dineji ve Meshchersky prensleri görünüyor.

Başarı bahisleri

Prömiyeri 16 Şubat 2015'te gerçekleştirildi. "Baylar-yoldaşlar" serisinin pilot bölümlerini sıcak bir şekilde kabul eden izleyicilerin ilk yorumları, başarılı bir hava başlangıcı oldu. Kaç bölüm beklediler? Şov 26 Şubat'ta kapatıldı. Toplamda, "Lord Yoldaşları" sekiz bölümden oluşur ve bunlardan her biri iki kısma ayrılmıştır.

Serinin dedektif-suç hikayesine dönüşmesi için her şansı vardı. Bu durumda gözlemciler, filmi büyük ölçüde damgalanmış bir ürün haline getirecek bir dizi suç ve soruşturma önermişti. Benzer yazarlardan kaçınmak için bir aşk çizgisi getirildi. Aksine, neredeyse bütün seriler "Beyefendi-yoldaşlar" la doludur. Seyircilerin eleştirileri tabii ki bu gerçeği dikkatsizce bırakamazdı, ancak aşk hikayesi sahte görünüyordu.

Böyle kategorik görüşlerin nedenlerini anlamak için arsa üzerinde çalışmaya değer. Eski baltiets Peter eşinin kızkardeşi Anna'nın güzelliği ile büyülendi. Mali açıdan zengin olan ve eğitilen bir akıllı kızdır ve kardeşi Nikolai'nin güçlü omuzunu sürekli hisseder. Onu Peter'a ne çekti? Karizma ve erkek çubuktan yoksun, ruhunda hiçbir şeyleri olmayan bir adama bir aristokratın hafif hissi açıklamak zordur.

Başlıca avantaj ve dezavantajları

Serinin sona ermesinden sonra, stok almanın zamanı geldi. Özellikle unutulmaz ne idi? Yazarlar affedilemez hatalar yaptı nerede? "Lord Yoldaşları" serisinin izleyici kitlesini büyüledi mi?

Tek bir diziyi kaçırmayanların yorumları, çoğunluğunda filmi en iyi skoru veriyor ve övgüye değer nitelikteki iddialarla ödüllendiriliyor. İlk bölüm düz bir anlatıya biraz can sıkıntısı getirir ancak arsa daha da hızlı bir şekilde kazanır. Tarihsel tabloların üretiminde genellikle ortaya çıkan yanlışlıklar, çok küçük ve önemsiz olduğu ortaya çıkmıştı ki, genel olarak bu genel izlenimi daha da kötüye gitmedi.

Rus televizyon dizisi "Beyler-yoldaşlar", oyunu bir numaralı aktörlerin yeteneklerini göstermek ve takdir etmek için tekrar izin verdi. Bunların arasında Yulia Galkina var. Kariyeri boyunca aktris tanınmış çeşitli projelerde rol aldı ancak Murka adıyla Maria Savelieva'nın özellikle parlak olduğu ortaya çıktı.

Ana ekran yüzleri

Resim çeşitli karakterlerle zengin. Hikayede şeflerden, vekillerinden, cezai soruşturma bölümünün sıradan çalışanlarından ve birçok ikincil kahramandan yüksek yetkili kişiler var. Hepsi "Lord Comedias" tarafından uyumlu bir şekilde birleştirildi. Önemli roller üstlenen aktörler, izleyicinin beğenisini kazanan üç kişilik bir sanatçı tarafından temsil edilir.

Önde gelen araştırmacının imajı Alexander Domogarov'a verildi. Yurtiçi sinema katılımıyla bir dizi başarılı filmi övünebilir. Tiyatronun ve sinemanın sadece bir yıldızı değil, aynı zamanda ulusal bir sanatçı ve amatör-chansonnier, en sadık hayranlarının bildiği gibi.

Schepkinsky okulunun 1984 yılında mezuniyetiyle aktör yavaş ama emin adımlarla tiyatro sahnesini unutmadan ekranları fethediyor. Popülarite macera filmi "Midshipmen-3" getirdi. Daha modern zamanlarda Domogarov "Kontes de Monsoro", "Bandit Petersburg", "Türk Martı" için hatırlandı. Aktör yalnızca Rusya'da değil. 1999'da Polonya yönetmen Jerzy Hoffmann'ın "Ateş ve Kılıç" adlı tarihi filmi, Domogarov'un oynadığı dünya ölçeğinin ilk resmi oldu.

"Baylar Yoldaşları" ana karakterin Anna'nın kızkardeşi olarak görev yapan Elizaveta Nilova'nın katıldığı bir resim. Leningrad'ın yerlisi olan Nilova, öncelikle "Kırık Işıkların Sokakları" nın bir arkadaşı olan Alexei Nilov'un kızı olarak bilinir. Elizabeth St. Petersburg Akademisi'nden mezun olduktan sonra Komissarzhevskaya Tiyatrosunda oynuyor ve resimlerde çekim yapmak çoğu kez Moskova'ya gider. Kızın bilinen eserleri arasında "18-14", "Retribution", "Mayakovsky" filmleri var. 2014'te "Baylar-yoldaşlar" projesindeki ana rol için onay aldı.

Serinin oyuncuları Elizabeth'in ekran ortağı olan Vyacheslav Krikunov tarafından temsil edilir. Vyacheslav, 1983'te Komsomolsk-on-Amur'da dünyaya geldi. 2008'de Moskova'ya taşındı. "The Edge" ve "The Captive" filmlerinde rol aldım. Tarihsel ve askeri konular bir aktörün en sık kullandığı yöndür. Ayrıca "Sacked" ve "Another's War" adlı tablolar üzerinde oynadı.

Bir netice hayalleri

Serinin tamamlanması bir dizi izleyicinin yorumu ve yorumlarıyla işaretlendi. Çoğunluğunda resim olumlu bir şekilde değerlendirildi ve bu bir düşünceye götürdü: Lord Yoldaşların devamı mı? 2 sezonunda kanal yönetimi planlarında yer alıyorsa, resmi açılış duyurusu henüz alınmamıştır. Bu arada, filmi sevenlerden izleyiciler, uzun zamandır beklenen devam filminde neyin olup olmayacağı konusunda spekülasyon yapıyorlar. Ana karakterler yeni suçları açığa çıkaracak mı? Peter ve Anna birlikte kalacak mı? Sonuçta, kahraman geleceğe yönelik ciddi planlar hazırlıyordu!

"Bitkin" Domogarov

Rusya'nın önde gelen aktörlerinden biri sürekli olarak dikkat çekiyor. Seyirci bakışında, Domogarov oyunuyla "Beyefendi-yoldaşlar" serisini tutuyor. Ancak eleştirmenlerin yorumları bunun tam tersini önermektedir. Çok sayıda "geçiş" rolünün ortadan kalkması, oyuncu sadece yorgun düşmüştü. Bu, bireysel sahnelerde belirgin yorulma ile kanıtlanmaktadır. Önemli devlet görevleri yapan ciddi bir adamın rolü, Domogarov'un tüm yaratıcı faaliyetlerinde kazanmayı başardığı tüm karizma ve "görünürlük" e rağmen saçma görünüyor . Eski roller şimdi en başarılı olarak hatırlanıyor gibi görünüyor.

Acı hakkında birkaç satır

Nicholas ve Peter başkanlarının sohbetlerine genellikle yansıtılan soruşturmaların yürütülmesi hakkında özel detaylara sahip "baylar-yoldaşlar" anlatılmaktadır. Bu görüşte, izleyiciler ek ilgi gördü. Yaratıcılar, küçük şeyleri unutmadan, geçen yüzyılın atmosferini iletmeyi başardı: Görünüm, eylemler, sohbetler. Hedef kitlenin dikkatini tutun, tarafsız bir öykü ve sonuçta bariz bir başarıyla sonuçlanan hızlı dinamikler sağlar. 2015'te gösterilen tablolar sırasında önde gelen yerlerden biri "Beyler-Yoldaşlar" tarafından haklı olarak işgal edilir. 2 sezonunda olduğu gibi, mantıksal ve muhtemel devamlılık, resmin hayranı olanların başlıca arzusudur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.