SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Baş parmağına çivi köklü Ne olur?

Dar ayakkabı, rahatsız moda ayakkabılar çok tatsız sonuçlara yol açabilir. güzel olmak arzusu birçok bayanlara yaygındır ve sonuç aynıdır - Tırnak batması. Bu hoş olmayan ve acı verici. Ayrıca, ondan kurtulmak evde son derece zordur. Size ayak başparmağında çivi köklü varsa ne anlayacaktır.

Göz hekimliği

Böylece, hastalık batık tırnak denir, ama "Tırnak batması" kombinasyonu hatırlamak çok daha kolaydır. Tırnak plakasının tırnak kat deler ve deri içine büyür. Bu kızarıklık, şişme, doku, irin, keskin ağrı neden olur. Çoğu zaman baş parmağına çivi köklü bazen diğer parmaklarla olur olur. Bu ellerde olur. ilk kez hastalığı tedavi etmezseniz, kan, irin olacak, bir parmak bile mavi dönüşebilir. Yürürken özellikle rahatsızlık böyle hastalık hastaları yaşamaktadır. Ağrı Bir kişinin önüne geçme ve hatta ayakkabı yürümek mümkün olacak, böylece ağır olabilir. yanlış çivi kesmek veya rahatsız ayakkabılar giyerken Tırnak batması meydana gelir. Daha sonra düzgün büyüyecek, böylece rastgele cilde yapışmasını, tırnağın köşesini kesmek için serbesttir.

Tedavi nedir?

Tırnak batması - ortak bir sorun. Tabii ki, biz herhangi bir hastalığı tedavi edebilir hızla sadece, mucizevi yollarla hayal ve. Eğer baş parmağına çivi köklü varsa Ancak, her şey çok daha karmaşıktır. Önemli olan - Eğer artık cuticles dinlendi böylece tırnak büyümek için ihtiyaç duydukları ve bu çok zordur. Bu durumda Geleneksel tıp papatya, okaliptüs ve potasyum permanganat banyosu ayak buhara önerir. Dahası, koşu durumu, daha sonra kasetlerin her yanında değişen, yarım saat yapmak varsa. Tedavi süreci bir ay boyunca üzerinde sürükleyebilirsiniz. buhara cilde sonra, pamuklu bir çubukla bütün irin kaldırmak ve deniz tuzu tırnak çözümünü temizlenmesi gereklidir. uygulandığı veya aloe yaprağı muz edilebilir, onun bandaj primatyvaya. Aynı zamanda, gazoz banyolarının günde üç kez olmak uygulamak için tavsiye edilir merhem Vishnevsky ve ihtiolovaya. Bu enfeksiyon ve irin çekme yayılmasını önleyecektir. Geceleri yaparsanız Özellikle etkili bu prosedürdür. lahana yaprağı ya ile birkaç tarifleri vardır balmumu, çok şiddetli durumlarda yardımcı olabilir ama sadece ameliyattan.

Normal işletim

Her cerrahın batık tırnak nasıl kaldırılacağı sorusu cevabını bilir. daha az ölüm tevzi edilebilir ise, o zaman sadece kısmen plaka ya da silindir kaldırır, tırnağın görünümü birkaç ay içinde azaltılır. diğer şeyler arasında, sen irin endişe, varsa, yara dikkatle muamele yıkanıp edilmelidir tırnak kaldırmak için tamamen. Tırnak geri sağlıklı büyür kadar parmak, yaklaşık bir ay süreyle askıda olacak. Eğer baş parmağına çivi köklü varsa, o zaman tıp son yöntemlerine başvurabilir. lazer tedavisi - Popüler bir çözüm sunar. Bu, bazı zamanlarda yeniden büyüme olasılığını azaltır. Tırnak mantar çarpması Buna ek olarak, doktorlar da bu işlemi önerilir. Ancak, bir çivi daha uzun olacak iyileşmek için, ve bu süreç - daha acı verici. Tedavi için bir batık tırnak olmak ve radyo dalgası cerrahisi yardımıyla yapabilirsiniz. Onun avantajı lokal anestezi altında veya ondan sonra yapıldığı gibi sen, ameliyat sırasında ağrı hissediyorum ya olmayacak olmasıdır. Onlar yara 4 gün sonra sıkılacak ve bandaj kaldırılabilir söz veriyorum. Yani herhangi yöntemlere başvurmak, kendiniz karar verin. Acı bir zaman olabilir, ancak aylarca sabırla banyosu yapabilirsiniz. Karar ancak ihmal bile, böyle bir görünüşte önemsiz bir hastalık sizin. Haklısınız, kendi ayakları üzerinde tüm parmakların gerekiyor?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.