ÇirkinlikTamirat

Banyo mastiği

Tuvalette onarım çalışmalarının önemli bir aşaması dikişlerin ve çatlakların işlenmesidir. Banyo sıkıştırıcı bu gibi amaçlar için kullanılır. Yüksek nem yüzünden kalıp görünümünü önlemek için yüksek kalitede bir ürün seçmelisiniz.

Banyo için sızdırmazlık, tüm çatlakları ve dikişleri güvenilir bir şekilde sızdırmaz hale getirir ve mantar oluşumunu önler. Küçük bir sızıntı bile boru üzerinde yoğunlaşma yaratarak banyodaki nemi artırır. Oluşturulan kalıp alerjilere ve solunum yolu hastalıklarına neden olabilir.

Duvar, tuvalet ya da boruların arasındaki en ufak dikişler bile zorunlu işleme tabi tutulur. Bugün için çeşitli malzemelerin seçimi yeterince geniş. Akrilik ve silikon ürünler nemli ve sıcak bir odada eklemlerin tedavisinde kullanılır.

Silikon macunlar

Bu, en popüler dikiş çeşididir. Bu, banyo gibi odalarda kullanım için güvenilir ve dayanıklı bir yapı malzemesidir. Silikon dolgu macunları farklı renklerde olabilir, ancak en yaygın olanı beyaz ve şeffaftır.

Asit ve nötrdürler. Asit dolgu macunları ahşap, seramik veya plastik işlemede kullanılır. Nötr silikon ürünlerinin keskin asitli kokusu yok, bu nedenle sıhhi tesisatın onarımı için ve banyoda dikişlerin sızdırmaz kılınması için kullanılması önerilir.

Akrilik Mastikler

Bu alet sızdırmazlık dikişleri ve çatlaklar üzerinde mükemmel sonuçlar verir. Banyo için akrilik macun suya dayanıklı, güvenilir şekilde yüksek nem ve sıcaklık değişikliklerine dayanıklı seçilmelidir.

Akrilik ve silikon malzemeler çeşitli amaçlarla kullanılır. Çatlaklar büyükse silikon conta için akrilik sızdırmazlık macunu ve küçük dikişler kullanılması önerilir. Bu akrilik ürün silikondan daha az dayanıklıdır, periyodik olarak güncellenmelidir. Silikon malzemeler, özellikle de iyi bir havalandırma sistemi yokluğunda küfle baş etmemelerine rağmen.

Pahalı ve kaliteli banyo sızdırmazlık macunu genellikle nispeten ucuz bir üründen çok daha uzun süre çalışır, bu nedenle bir ürün seçerken bu ürünü üreten firmaya dikkat etmeniz gerekir.

Hermetik iki bileşenli ve tek bileşenli

İki komponentli dikiş muamele ajanı, ana bileşenden ve bir sertleştirici veya vulkanizasyon için bir katalizör olan bir etkinleştiriciden oluşabilir. Bu, havadaki katılaşma ile tek bileşenli olanlardan farklıdır.

Aktive edici bileşen, kullanımdan önce ana ürüne eklenir, daha sonra talimat tarafından belirtilen süre boyunca kapsamlı karıştırma yapılır.

Katalizör ve tabla asla aynı ambalaj içerisinde depolanmaz, ancak farklı kovalarda satılır. İki bileşenli bir sızdırmazlık maddesi uygulamak için, spatula ve karıştırma için özel bir matkap kullanın.

İki komponentli sızdırmazlık malzemeleri bir süre donar ve kullanımda güvenilirdir ancak karışımın kalitesini etkileyen karıştırma sırasında hatalı dozlama olasılığı vardır. Bazen üreticiler, her iki bileşen için tek bir bölümün daha doğru olarak belirlenmesi için dozaj kapları setlerini tamamlarlar.

Çoğu zaman, banyo için iki bileşenli bir poliüretan dolgu macunu , oldukça deforme olmuş çatlaklar ve derzlerin tedavisinde kullanılır.

Poliüretan tek bileşenli ajanların üretimi çok pahalı hammadde olduklarından, maliyet etkinliği düşüktür. Üretim, pahalı ekipman ve son derece profesyonel kontrol ile donatılmış ve dikkatle hazırlanmalıdır. Bu nedenle asal maliyetleri onları benzer iki bileşenli fonların maliyetinin iki katını aşan bir fiyata satmaya zorlar.

Bir dolgu macunu seçerken, iki bileşenli malzemeyi görmezden gelmemeniz arzu edilir, çünkü bileşenlerini karıştırmanız gerekir; bu rahatsızlık, tamamen fiyat ve özellikler tarafından telafi edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.