ModaGiysi

Avrupa çapında iç ve dış giyim eşyası ve ayakkabı

Modern ticaret sadece pazarlarda değil, mağazalarda, butiklerde, internet mağazalarında popüler. İç pazarda çok sayıda ithal mallar, giyim boyutunu belirlerken alıcıları biraz garip bir konuma getirir. Avrupa boyutlarının normal Rus'dan farklı olduğunu düşünmeye çalışalım.

Bayan giyim

Önce etiketleme ile ilgileneceğiz. Sovyet sonrası mekanda, boyutları rakamlarla belirtmek alışılageldir. Yetişkin üst kadın giyim boyutu tablosu 40 numara ile başlar. Nasıl belirlendi? Göğüs, bel ve kalçanın çevresini ölçerek, 80-60-86'lık bir oran elde ediyoruz, bu 40. olarak alınmıştır. Bu göstergeler ne kadar fazla olursa, boyut açısından o kadar yüksek olur. Avrupalı üreticiler de dijital işaretleme kullanmaktadır. Üstün kadın giyiminin başlangıç noktası 34 büyüklüğündedir. Bu nedenle, örneğin, 46. standartlarımıza uygunsanız, giysilerin 40. Avrupa boyutuna dikkat etmeniz gerekir.

Buna karşılık, uluslararası boyuttaki dış giyim eşyaları Latin harfleriyle gösterilir . En küçük boyut XS işaretiyle, en büyüğü XL'tir. Bu durumda, büyük X, boyut ne kadar büyük olursa. Dolayısıyla, XXXXL boyutu 56 Avrupa ve 62 yerli büyüklüğe eşittir.

Uluslararası standartlara göre 36-38 arası Avrupa ebatları sırasıyla XS ve S Latin harfleriyle gösterilir. 88-70-94 (göğüs / bel / kalça) oranlı standart bir figürde, 38-40 Avrupa boyu, 44-46 Rus boyutu ve M boyutunu uluslararası standartlarla dikmek alışılageldik. L işareti, 42 Avrupa ve 48 yerli ile başlar.

Erkek giyim

Avrupa boyutlarındaki erkek giyim eşyaları tamamen Rusçaya tekabül eder. Bu nedenle, sorunlar yalnızca uluslararası işaretlemeyle ortaya çıkabilir. 50-52 ebadında standart şekil L için uygundur. Eğer bir erkek daha küçük bir kıyafet giyiyorsa, M boyutlu , eğer daha fazla - XL ebatlarında bir boyut seçmelidir.

Büyük partide ceket ve aşağı ceketi seçerken Avrupa boyutlarını yuvarladılar ve operasyonlarında herhangi bir rahatsızlık duyulmadı. Lütfen bir süveter veya gömlek giydiğiniz unutmayın.

ayakkabı

Ayakkabı boyutunu belirlemek için, çıkıntı parmak ucundan topuğa kadar ayağı ölçmek gerekir. Bacaklar zaten yorgun ve yükten şiştiğinde günün sonunda daha iyi yapın. Her iki bacağı da ölçtüğünüzde farklı sonuçlar alacağınızı göz önünde bulundurun. Burada kaygılanacak bir şey yok. Aritmetik ortalama ekleyin ve yarım bölün, 5 mm'ye kadar yuvarlayın. Çoğu zaman, işaretleme Avrupa ayakkabı boyutlarını kullanır. Böylece, 22 santimetre - bu 35 ebatlı ayakkabılar, 22.5 cm - 35.5 ebat, 23 cm - 36 ebat vb. Yani, bir tam boy ayakkabı "artı bir santimetre" formülü ile belirlenir. Ayakkabı seçerken asla taban uzunluğuna yönlendirilmemelidir. Ayak büyüklüğü, astar ile eşleşmelidir.

Ayakkabı seçiminde özel önemi olan ayakkabı ve dolgunluk (ayağın genişliği). Ayağın genişliğinin parametresi son zamanlarda kullanılmamıştır çünkü ayakkabılar elastik malzemelerden yapılmıştır, bu da elbette bir ayağı biçimlendirir ve gerilir.

Ayakkabı almadan önce ilk önce denemek en iyisidir. Ayakkabı, spor ayakkabıları, çizme, çizme ve terlik en önemlisi gardıropun ayrılmaz bir parçasıdır. Sıcak çoraplar göz önüne alındığında, çizmeler daha büyük bir boyutta satın alınır. Sandalet açıkça ebattadır. Sırtsız terlikler daha küçük bir boyutla satın alınabilir - topuk yürüdüğünde ileri doğru "bıraksın" ve bacak küçük görünür. Düzgün seçilmiş rahat ayakkabılar aktif bir yaşam biçimine sahiptir, kallus görünümünü önler ve yerinden oynamaya karşı bir koruma garantisi görevi görür. Bu nedenle, en şık ve güzel ayakkabıları bile satın alıp almayacağınıza, bütün gün onlarla geçip geçemeyeceğinizi düşünün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.