SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Anjin ne yapacağını bir çocuk?

Anjin, bir çocuğun oldukça kolay belirlenebilir. Hastalığın başlıca belirtileri - kırmızı boğaz, yutma sırasında ağrı oluşumunu şişme bademciklerini.

Çoğu zaman, hastalık o yemek yemeyi reddeder uyuşuk hale gelir, çocuk ateşi var, akut başlar, submandibuler lenf düğümleri bunu büyütülür. uygunsuz muamele böyle devam kronik bademcik iltihabı, beyin iltihabı, tıp ve ciddi komplikasyonlar da dahil olmak üzere çok ciddi sonuçlara yol açabilir, çünkü çocuk anjin ile hasta şüphelenen hemen doktora aramalısınız.

Çocuklarda boğaz ağrısı nedenleri farklı olabilir. Kural olarak, çoğu durumda, hastalık streptokok veya stafilokok gelişimini kışkırtmak, hastalığın nedeni adenovirüsler hale gelebilir olur. Enfeksiyon nerede yaşıyor Bakterilerin etkin olmayan bir durumda çocuğun müközünde olduğumuzu mümkündür ve büyümeleri çocuk yürümek ya dondurma pereel için soğuk gerçeğiyle tetiklenir. Ayrıca, enfeksiyon, aynı zamanda bu nedenle havada oluşan taneciklerin tarafından iletilen anjin, dışarıdan alınabilir.

Tıpta anjin çeşitli türleri arasında ayrım yapmak alır. Bir çocukta Kataraldan boğaz ağrısı yerel inflamasyon, bademcikler heyecanlı sadece mukoza zarı ile karakterizedir. Bu durumda, çocuk hisseder boğaz, yanma hissi sonra ağrılı girer. anjina sıcaklığının Bu tür nadiren 37.5 derece yükselir.

Laküner tonsilit çocuk boşlukları bademcik lezyonlarla karakterize edilir. Tonsiller yüzeyde Hastalığın bu çeşitliliği içinde irinli plaketi tespit edilebilir. Çocuk keskin, sıcaklık arttı diye eklemlerde ve kaslarda güçsüzlük, ağrı hisseder.

Tonsillit çocuklarda bademcikler üzerinde sayısız irinli folikül varlığı ile ortaya çıkar, Bu tür bademcik yüksek sıcaklık ve sahip şiddetli boğaz ağrısı. Karışıklığı - angina Nekrotik tip silnovyrazhennaya sıklıkla ateş, belirgin en ağır formu, patina ile kaplı büyük ölçüde iltihaplı bademcik, vardır.

angina tipini belirlemek ve gerekli tedavi doktor seçmek için sadece hastalık, bunun aşaması, ve yerçekimi akışı tipine bağlı olarak değişebilir kullanılan terapötik maddeler olarak. Buna ek olarak, hasta çocuklar hastalık difteri olasılığını önlemek için burun ve ağız mukus incelemek için atanır. anjin şiddetli formları nadiren komplikasyonların gelişmesini tetikleyebilir antibiyotik ve uygunsuz tedavi ve kendini ilaç kullanılmadan tedavi edilir. (Sıcaklık 38.5 işareti aştığında durumunda) katılmadan önce, sadece çocuğa ateş düşürücü hekimi verebilir. Diğer tüm ilaçlar doktor atayacak düzeni, başvurmak gerekir.

Ben çocuklarda boğaz ağrısı tedavisi için geleneksel ilaçlar kullanabilir miyim? Tabii ki, bu sadece bir doktor atanacak Kursuna ilaveten, olarak, mümkündür. Hastalar, bir çok içki limon veya ahududu, meyve, maden suyu kantin olan çocuklar çay izin çok yararlıdır. İçecek ılık ama sıcak olmamalıdır. Boğaz ağrısı durulayın pancar suyu, bir kaynatma kullanılarak gargara etmek çoğu zaman iyidir hatmi kökü veya papatya çiçeği. Sen soda ve tuz yarım kaşık sıcak su bardak durulama, heyecan pişirmek ve iyot yüzde beş tentür üç damla ekleyebilirsiniz.

Ne zamandır bir çocukta boğaz ağrısı yapar? Uygun tedavi ile çocuk genellikle bir hafta içinde, kurtarır. Tedavi geç başlatılmışsa, hastalık gecikebilir.

bulaşıcı bir hastalıktır, bu nedenle hasta her zaman diğer çocuklardan izole edilmelidir - O anjina unutulmamalıdır. Kadar küçük çocukların anjina genellikle sert çalışan hasta çocuklarla temastan korumak için özellikle önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.