SeyahatSeyahat İpuçları

Amsterdam, kanallar, su gezi ve Amsterdam'da yürür

Amsterdam - kanallarından şehir ve Kuzey Venedik denir şaşılacak. Bu canlı ve renkli kente gelen turist, yapmamız gereken ilk şey - Eğer Amsterdam bir sürü tanımak bu süre boyunca bir tekne turu çekmek.

Bu şehirde Kanallar iyi planlanmış örümcek ağı bulunmaktadır. Onlar birbirini kestiği sapmak ve sonra tekrar bir araya. Bunların toplam uzunluğu birkaç yüz kilometre. Rezervuarlar 90 adalarında Amsterdam bölünmüş ve neredeyse beş yüz köprü var. Ve daha da önemlisi, şehrin tüm kanalları UNESCO tarafından koruma altındadır.

Amsterdam hakkında Biraz

Hemen bu şehir diğerleri gibi değil göreceksiniz. O yakalamak neredeyse imkansız olan vurgulamak, ile, özel biri. Büyüleyici mimari, dar sokaklar, kanallar, muhteşem doğası, lale ve yel değirmenleri kesti - bu Hollanda (Amsterdam) bulunuyor.

Amstel nehri kıyısında yer City. Onun hikayesi burası baraj inşa edilmiş ve daha sonra küçük bir balıkçı köyü kurulduğu, 1276 yılında başlar. pitoresk Amsterdam - Yavaş yavaş gelişen, bugün görülebilir bir gerçektir haline gelmiştir. Aslında adı olarak çevrilmiştir "Amstel Nehri üzerinde baraj." Bugün farklı konumlar ve sıradışı müzeler çok fazla var. Amsterdam kanallarının boyunca yürüyüş - su yolları oldukça dar olduğu için en iyi fırsat, şehir ve tarzını keşfetmeye, bu nedenle Bulvarı boyunca gezintiye görünüyor.

Nasıl kanalda tane?

Bugün fazla 165 kanal vardır. Hepsi şehir merkezine akan Amstel nehri kaynaklanmaktadır. Bu mimar Hendrik van Keyser tarafından 1658 yılında sunulan Planının üç kanaldan su "örümcek ağlarını" oluşturmaya başladı. Tüm göletler yapay olarak oluşturulur.

Sadece 4 büyük su yolları vardır:

  • Prinsengracht'ın.
  • Singel.
  • Keizersgracht.
  • Herengracht.

Amsterdam geliştirilen gibi onlar çıktı. Prinsengracht'ın kanallar, Keizersgracht ve Herengracht sırasıyla 1612-1613 kazılmış. Başlangıçta, sadece Leidsegracht'ta gitti ve onların yolunun sonra neredeyse 50 yıl Amstel Nehri uzatıldı ve ötesinde oldu. kemerli bir yapıya sahip olan ve ikisi birlikte bir altın kıvrımını oluşturan, şehrin orta kesiminde etrafında sarın. Bu isim, çünkü inşa eski konakların kıyısında verildi.

Fakat ilk kanal 1452 yılında ortaya çıktı. O Singel oldu. Bu bir şehir hendek olarak oluşturulur ve Amsterdam geliştirmeye başladığında, iç kanalın dönüştürülmüştür. Ana istasyonu yakınında başlar ve bölgede Myuntpleyn içinde nehre çalışır.

En uzun Prens Oranskogo Vilgelma onuruna seçildi Prinsengracht'ın, kabul edilir. Maximilian - Imperial Kanal veya Keizersgracht, Kutsal Roma İmparatorluğu'nun imparator adını aldı. Son Herengracht, şehir hüküm verenlerin onuruna açıldı ve Amsterdam'ı geliştirdi. Kanallar olarak Hollandalı için alınan bilgilere sadece su yolu biraz daha sayesinde görülebilir.

Adı "kanalların halka" olarak çevirir Amsterdam, en popüler bölgelerinden biri - O Grachtengordel dikkat değer. misafirler ilginç gerçekleri ve olayları, kanalın geçmişini ve daha gösteri multimedya materyal ve sergiler anlatmak ettiği 2011 yılında, onun onuruna Het Grachtenhuis müzesi açıldı. Genel olarak, bu müze daha ayrıntılı şehrin ana özellikleri hakkında anlatır.

sanat eserleri olarak Amsterdam köprüler

, Amsterdam kanalları ve şehrin mimari özellikleri hakkında konuşan köprüleri saymıyorum. Bunlar eski binalar, sokakları ve büyüleyici ışıklar tarafından oluşturulan benzersiz görüntü, tamamlamaktadır. Kentte Modern çelik yapılar vardır, en çarpıcı olan Python olduğunu. Bu Amsterdam süslüyordu, ama aynı zamanda dünyanın on en şaşırtıcı köprülerden biri sadece. çeliğin Bu devasa yapısı uzaktan görülebileceği hangi nedeniyle kırmızı renkte, boyalı. Ve bu köprünün adı onun menderes şeklinde kaynaklanıyordu.

Orada Amsterdam'da vardır ve antik köprüler ahşap veya taştan inşa. Örneğin, Blaubyurg 1883 yılından beri var olan ve bu zamandan önce, onun yerine ahşap bir selefi oldu. önemli ölçüde değişmesine rağmen Ayrıca, Güzel Mavi Köprü çağrılabilir. Ama XVII yüzyılda ahşaptan yapılmış ve mavi boyalı.

Tekne, yüz! Nasıl geziye alınır?

Yolcu gemileri - Amsterdam en popüler ulaşım. Herhangi turist kaçırmayacaksınız cazibe böyle bir türüdür. Ve haklı, tekne turu keyifli deneyimler ve renkli anıları bir sürü getirecektir çünkü. Sen bir tramvay veya bir tekne seçebilir şeffaf çatı. Tüm kanallar tur rotası olarak münhasıran kullanılmakta ve teknenin hızı kesinlikle sınırlıdır. Eğer her yerinde daha iyi bakabiliriz ve bellek için fotoğraf çekmek mümkün olacaktır yok, onlar çok yavaş hareket, ancak bu olumsuz olduğunu söylemek mümkün değil.

Tur neredeyse her yerde bir kanal varmış kentinde sipariş edilebilir. Fiyat 10 avrodan başlayıp çok daha yüksek olabilir - fiyat seçilen rotaya göre değişir. Turistler çoğu yabancı dillerde konuşan ses rehber, sunulmaktadır. Ayrıca birçok yollar izlenerek, yolcu gemileri için bir bilet satın alabilirsiniz. Onlar müzeler, mağazalar ve konumlar yakın durmaktadır.

Ne kanallar boyunca bir seyir görebiliriz?

Eğer ikinci seçeneği seçerseniz, yani tekne için bir bilet satın önümüzdeki birkaç yolları, sadece yüzme keyfini, ancak belirli aralıklarla turistik yanında fotoğraflanan müzeler, mağazalar, ziyaret çıkarları. En basit tekne turu da çok sayıda gösterim getirmek. tüm görkemiyle Hollanda (Amsterdam), tabii ki, doğa eşsiz köprüler, parke taşlı sokakları sunmak ve edecektir. hem damar yavaş yavaş hareket ederken, başımızı ağaçları eğilecek, tekne ulaşmaya çalışıyorum, parlak yeşil arka plan üzerinde renkli bir sürü resim yapabilirsiniz.

Onlar öylesine alışılmadık olduğu için, bina iyi bir göz değer - dar ve uzun boylu ve uzun Amsterdam ayırt edici özelliği haline gelmiştir. Arazi çok pahalı önce, insanlar küçük araziler satın almak ve inşa konut yüksek, ancak diğer evlere yakın olduğu için arada, bu yüzden vardır. Biz bir rehber kişisel hizmetlerini kullanırsanız, ülke ve şehir hakkında çok şey anlatır.

Ne tavsiye turist burayı ziyaret?

Herhangi bir zamanda, Amsterdam gidebilirsiniz. Şehir yaz, sonbahar, kış ve ilkbaharda güzel şekilde Kanallar, evler, köprüler ve sokaklar, hava şartlarına bağlı olarak, onların "kıyafet" olarak değiştirin. Kenara gereklidir tekne turu, gelen insanlar burada dinlenmek için tavsiye edilir:

  • lale tohumlarını satın alın.
  • Deneyin ve takunya satın - geleneksel ahşap ayakkabı.
  • peynir ve Jenever deneyin.
  • unlu mamuller ve kahve tadının keyfini çıkarın.
  • bir ana yemek deneyin - hafif tuzlu ringa.
  • yaygındır ve kekler haşhaş veya mantar ile sigara harmanları ile dikkatli olun.

Amsterdam - ne kadar duygu kelimesi arkasına saklanarak! Başka hiçbir şehir onun gibi. Amsterdam Ziyaret - yani kendileri için hayattaki en iyi hediye olacaktır. Ve her durumda tekne gezileri ve fotoğrafları terk etmek imkansızdır. Onlar en güçlü izlenimler verecek!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.