ÇirkinlikKendiniz yapın

Alçıpan mermiler. Basit, güzel ve işlevsel

Günümüzde yüksek sınıf bitirme ve yapım materyalleri bolluğu, dairelerimizin onarımına yeni bir bakışla bakmak ve karmaşık değişiklikler ve yeniden geliştirme çalışmalarına başvurmaksızın özel, bireysel ve benzersiz bir şey yaratmak mümkün kılmaktadır. Bu yapı malzemelerinden biri, ülkemizde nispeten kısa bir süre önce (Avrupa ve Amerika ülkeleri ile birlikte) ortaya çıkan jips mukavvası olmakla birlikte, "Avrupa kalitesinde onarım" yapmadan yapamayacağı modern iç mekanların oluşturulması için o kadar popüler ve vazgeçilmez hale gelmiştir. Kurulum kolaylığı, dayanıklılık ve çevre dostu olması, herhangi bir bölüm oluşturmak, pürüzlü duvarın seviyesini ayarlamak veya odayı izole etmek, duvar ile alçı levha arasında bir ısıtıcı döşemek için çabucak ve güçlük çekmeden mümkün kılınır. Bu malzemenin inşasında ve onarımında kullanılması teması süresiz olarak devam edebilir, bu nedenle sadece bir yönüyle - alçı levha nişinin yapımı ve işlevsel yetenekleri üzerinde - duracağız.

Tarzın klasikleri

Bir zamanlar duvardaki nişler evin iç kısmının ayrılmaz bir parçasıydı . Örneğin Art Nouveau tarzında, ana tasarım öğelerinden biri, alanı en görkemli biçimde dönüştüren, görsel olarak duvarları iten, ek bir hacim oluşturan ve aerodinamik düz yüzeyler veren yapılardı. Yirminci yüzyılın iç mekanlarında, dolaplar ve raflar nişler halinde çıkarıldı, bu yöntem, küçük alanlarda çok önemli olan alan yığılmasına izin vermedi.

Modern iç mekanlarda, alçı levha nişleri yalnızca işlevsel bir yük taşımazlar, aynı zamanda çoğu zaman tasarımın parlak dekoratif bir unsuru olarak işlev görürler. Düz, ifadesiz bir duvar boyunca sığ yapılar yardımıyla ilginç görsel efektler elde edebilirsiniz, mekanı daha orijinal yapabilir, bölgelere böler veya meraklı gözlerden gizlenmiş tenha köşeler yaratabilirsiniz.

Güzellik ve işlevsellik

Alçıpan duvardaki nişler, yalnızca bir mimari öğe olarak hizmet edebilmeleri açısından aynı zamanda aynı zamanda çok fonksiyonlu bir kabinin rolünü de üstlendiklerinde, video donanımını çıkarabileceğiniz, kitaplar, en sevdiğiniz ıvır zıvırlar ve unutulmaz fotoğraflar koyabileceğiniz için elverişlidir. Bu anlamda, pencere alanındaki, genellikle özgür olan böyle bir yapı (ve bu küçük odalara yapılan atıklar ), kolayca erişilebilen ve yerden sıyrılmayan ilave şık depolama alanları yaratacaktır. Özellikle yararlı olanlar, büyüleyici fuarın yeri için koleksiyoner odasında olacaklar. Ev yapımı nişler, modern iç mekanlarda her zaman bulunması zor olan kitaplar, dergiler, albümler yerleştirmeyi planladığı kütüphane ve ofisteki dekorasyonun yeri doldurulamayan unsurlarıdır. Alçı levheden yapılmış, elle yapılmış bir niş, klasik tarzdan avant-garde'ye kadar herhangi bir tarzda muhafaza edilebilir. Alçıpan iyi kesilir, betimli figürleri yapmak kolaydır ve (veya) bir kemer gibi bir yarı dairede büker.

Alan ayarı için bir alçıpan bölme kurarak, içinde bir niş planlayın, arka aydınlatmada inşa edin ve rafları güçlendirin. Böyle bir yapının her zaman talep edileceğini ve yavaş yavaş çeşitli yararlı şeyler ile doldurulduğunu göreceksiniz. Nişin faydacı bileşenini alçı panelden atarsanız ve ona yalnızca dekoratif bir değer verdiyseniz, hiçbir şey aydınlatmalı yerleşik renkli vitray penceresinden daha güzel, olamaz. Çirkin boruları kaplayan banyo kutusuna monte etmek, aynı zamanda ev kimyasallarını ve hijyen ürünlerini depolamak, banyo ve banyo alanını en iyi şekilde kullanmak için niş bir hale getirir.

Master için birkaç ipucu

Şimdi, alçıpan ile çalışmak için önemli olan birkaç pratik ipucu. Bu malzeme farklı kalınlık ve mukavemete sahip özel alüminyum profillere vidalarla sabitlenir. Dikey profil daha dayanıklıdır; buradan tavana ve zemine tutturulmuş dikey çerçeve kılavuzlarını monte edin. Aralarında çerçeveyi takviye eden daha ince yatay kılavuzlar yatıyordu. İşe başlamadan ve malzeme satın almadan önce, içindeki nişin tayin edilmesi için gelecekteki yapının bir çizimini çizmek daha iyidir. Mağazada, müdür hangi profillerin en iyi şekilde kullanılacağı konusunda tavsiyelerde bulunmalıdır. Kitaplarda veya nişte önemli bir ağırlığa sahip diğer öğeler için raflar yapmanız gerekiyorsa, çok güçlü bir profil kullanmanız ve rafları alçıpan üzerine değil, doğru yerlere yatırılmış yatay yanlara sabitlemeniz gerekir. Dekoratif aydınlatma yaratmak için tüm elektrikçi çerçeve alçı levha ile kaplanmadan önce döşenir, böylece teller yapı içerisinde gizlenir. Alçı kartonunu yarım daire şeklinde bükün, özel bir dişli çarkı ile yüzeyinden yürüyerek püskürtme tabancasından su ile nemlendirip su emmesine izin verin. Alçıpan bağlı yapı, tüm derzlerde bir orak ve shpaklyuyut ile yapıştırılmış, daha sonra çeşitli kaplama malzemeleri ile kaplanmıştır.

Nişin alçı levheden bitirilmesi için çeşitli malzemeler kullanın. Her şey tasarıma bağlı. Duvar kağıdı ile yapıştırılır, boyanır, dokulu sıva, fayans ve fayanslarla kaplanır. Özellikle niş, ofisin veya yemek salonunun klasik iç mekanında yapıldığında sıva kalıplarının çok hoş görünüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.