Haber ve ToplumEkonomi

Yağa neler olur: tahminleri

Yağ çıkarlarına dünya nüfusunun büyük bir yüzdesini ne olacağı sorusu. "Siyah altın" için fiyatların oluşumunda artan ilgi birçok ülkenin ekonomisine değil, aynı zamanda bir bütün olarak küresel ekonomi üzerinde sadece nüfuzlarını açıklayacağız.

Fiyatlar 2014

2014 yılının ikinci yarısında hammadde maliyeti Rusya'ya değil, aynı zamanda diğer ülkelerde yakıt ihraç sadece son derece uygundur 110 dolar düzeyinde idi. Rusya bütçesi böyle "Gazprom" olarak, özellikle, nedeniyle büyük petrol üreten şirketlerin hareketli etkinlikler doldurulan. Yağ Yaz ortasında 2014 yılına kadar fiyat yükseldi ve yaklaşık 115 dolar zirveye ulaştı. Benzer bir durum ABD, varolan OPEC ülkeleri ve bazı Avrupa ülkelerinde. Yaz 2014 yılı sonu ve Aralık sonu ile tüm dünya 60 $ seviyesine ulaşmıştır petrol fiyatlarındaki hızlı düşüş, izledi. Kışın sonunda o $ civarında 48'de çok yıllık alçak kaydedildi. O zaman, hatta dünyanın uzmanlar neredeyse tamamen yanlış olduğunu, bütün öngörüler önce yapılan beri, yakın gelecekte petrol ne olacak kesinliği kısmı ile diyemedi.

petrol damla teşvik ve onların etkisi artık Faktörler

Denemek için make bir tahmin için gelecek, birçok uzman olan tiksinti gelen faktörler olduğunu, içinde onların görüş, LED'leri için düşüyor fiyatlar. Sen, aşağıdaki hususlar hakkında konuşabiliriz:

  • Dünya ekonomisinde büyüme hızının azaltılması. AB ve Çin Japonya bir durgunluk olduğunu, gelişme durmuş durumda. Sanayi devletler talepte önemli oranda kısaltıyor az yakıt gerektirir. Yakıt büyük bir miktarı ve ona ilgi eksikliği fiyatlarında bir düşüş teşvik etmek. Uzmanlar 2015 yılı sonuna kadar durum hafif bir iyileşme tahmin.
  • OPEC, Eylül 2014'ten bu yana, önemli ölçüde 30500000 varil seviyesine üretilen yakıtın hacmini artırmıştır. Suudi Arabistan resmi olarak o dünya piyasasında değeri sadece 20 dolar olacak olsa bile, "kara altın" kotaları azaltmak için değil niyetinde olduğunu açıkladı.
  • 8.900.000 varil seviyesine ABD'de petrol üretiminin büyümesi.
  • Daha fazla rekabet yakıt satın indirim temeli haline gelmiştir. 2015 yılında tüketici için zor bir mücadelede, fiyat kaybetme Böyle Katar ve İran, Suudi Arabistan gibi ülkelerde kabul etti.
  • hidrokarbonlar için genel talep nedeniyle enerji tasarrufu teknolojileri Avrupa'da gelişme azalır. önümüzdeki yıllarda eğilim değişmez.

Beraber bütün faktörleri göz önünde olursa, o zaman 2015 yılı sonuna kadar durum olduğunu söylemek dünya pazarında geri iz petrole olmayacaktır. Çoğu uzman 75 $ seviyesine yakıt maliyeti artan öneririz. 5 Mayıs 2015 piyasasında o 70 $ fiyatı sabitlendi.

dikkate hükümetlerin kararları alarak 2015 yılında petrol fiyatı,

Birçok uzman, bu yıl petrol ne olacağı konusunda bir tahminde bulunmak için çalışıyorum, dünya petrol pazarının ülkeler-katılımcıların hükümetlerin kararlarına sadece püskürtüldü. Suudi bütçe dikkate petrol varil maliyeti 2014 yılında daha düşük düşmeyecek gerçeğini alarak hazırlanmıştır. Bu nedenle, pek çok uzman, tüm 2015 yılı için yakıt 99 $ ticaret edeceğini bahis edildi. ülke bütçesinde piyasa çöküşü sonrasında tamamen revize edilmiştir. kazık bir 60 $ başına üzerinde yapıldı petrolün varil. bütçelerinin resmi yayınlarında Saha 2015th yakıt fiyatı 65 $ fiyat seviyesini aşmamasını sağlamak tahminleri görünmeye başladı. Bunun nedeni devlet OPEC denilen kartelinin lideri olduğu gerçeğine Suudi Arabistan bağlanma.

Ne Nisan 2015 yılında uluslararası bir konferansta söyleniyordu?

Texas topraklarında Nisan 2015 yılında aktif olarak tartışılan konular yağa ilişkin hangi uluslararası bir konferansa ev sahipliği yaptı. Konuşmasında "Lukoil" şirketi başkanı yakıt fiyatları artık yere kadar sürün olacağı gerçeği hakkında bir kelime geliyordu. İşadamı Vagit Alekperov ulaşan ve trendin olası devamına doğrudan bir göstergesidir tarihi düşük, en fiyatları kırma dikkat çekti. Goldman Sachs analisti Jeff Currie göre 2015 fiyatları ilk yarısında nedeniyle 2015 yılının üçüncü çeyreği için kötü tahminlerin yayınlanması için aşağı indi. önkoşullar fenomen o ABD doları son derece keskin artış bağlıyor. Jeff durum biraz stabilize olmasına odaklanır. Ona göre tamamen Juha Kahenyan mutabık Asya ve Orta Doğu'da IMF'nin bölünme müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Her iki uzmanlar ayrıca tahmin ediliyor fiyatlarındaki artış ve IMF'ye eğimlidir. Ağustos ayının sonlarında 2014 uzman 99 $ aralığında 2015 yılı sonuna kadar petrol fiyatı üzerinde duruldu olduğunu hatırlayın.

madalyonun ikinci yan

Gelecekte yağ ile ne olacağı sorusunu göz önüne alındığında, o görüş Kahenyana Kerry ile kabul ve IMF tahminlerini Aydar Kozybaev, Kazakistan Ulusal Bankası temsilcisi çürütüyor etmez. O dünya petrol, yakın gelecekte yaklaşık US $ 99 kalmak dahası, hatta bu seviyeye ulaşmak gelmez mümkün olmayacaktır söylüyor. Ekonomist Brent ham petrolün varil başına 85 $ ve üzerinde varil başına 75 dolar dayanır ham petrol WITI. Rusya'da durum üzerinde güçlü etkisi dayalı Onların varsayımlar uzmanı, Devletlere ithal ediyoruz böyle Azerbaycan ve Özbekistan, Kazakistan ve Türkmenistan gibi ülkelere ihraç edilmektedir. petrol arzının fazlalığı fiyat düzeyi restorasyonu için önemli etkileri bir dizi duruma istikrar düşen fiyatlar ve bahar yol açmıştır. (- varil başına 110 dolar 105) ve elde edebilmek Gelecekte, eğilim 2014 yılında, en fazla olmasına rağmen, devam edecektir.

2014 yılında en çok Tahminleri şok: devlet bütçesine karşı pazar

Geri 2014 yılında, Rusya'nın da dahil olmak üzere yalnızca birkaç küresel analistler, kabul edilir en korkutucu prognoz söz konusu yöntem uyarınca petrol alıntılar 60 $ seviyesine düşecek olmasıydı. Çoğunlukla, uzmanlar $ 90 2015 yılında "kara altın" ın fiyatı ile kabul ediyorum. Daha az stres senaryosu bir azalma varsayar Urallar yağı 2017 - 2015 yılında ve 2016 için $ 90-91 dolara. 2017 - 2016 zaten% 2.8 - Tahminen bu 1.7 seviyesine kadar iyileşme ile% 0.6 seviyesine 2015 GSYİH'nın bir azalmaya yol açacaktır. durum (Ocak ayında 49 $ bir varil altına düşmesini) aslında katlanmamış olarak Bunun ötesinde, tüm dünya izledi. petrol piyasası öngörülemeyecek bir şekilde davranmış.

Nerede gerçeği aramaya?

Tüm tahminler şimdi analistler son derece iyimser gerilime, çok büyük değişiklik vermek edebiliyoruz. Bu durumda taktik değişmeyeceği iddia ettiği gibi 20 $ fiyatlarındaki düşüşün ile senaryoyu dikkate yakıt kotaları azaltmak niyetinde değilim OPEC ülkeleri,. 99 dolar - geleceğe güvenle ve IMF 2015 yılı sonuna kadar, petrol tırnak 90 aralığında değerleri memnun edecek inanmaktadır. Çoğu piyasa katılımcıları sadece durumu izlemek ve önemli kararlar kaçının. Biz piyasadaki durumun bugün kanıtladığı gibi gerçeği ortada bir yerde yatıyor ve söyleyebiliriz. Son 3 yılında ülkelerin petrol üretim olmasına rağmen - 4 aylık değişmedi, yakıt maliyeti biraz dengelenmiştir. Yani, ortası Haziran 2015 tarihi itibariyle, Brent varil başına 70 $ seviyesini test etmek rağmen, varil başına 65 dolara yakın bir düzeydedir.

2015 yılında aylara göre istatistikler

Peki, nerede ileri petrol piyasasını gitmek mi? temel faktörleri inceleyerek, pek çok uzman yaklaşık bir ve aynı şeyleri söylüyor. Birçok ülkede petrol ihracatı aşağıdaki değerler hakkında konuşmak için iyi bir neden verir 2015 yılı sonuna kadar aynı kalacaktır:

  • Haziran başlarında, petrol fiyatı o 69 dolar rekor duracaktır ay sonunda 66 $ ortalama. $ 76 maksimum ve 60 $ minimum olarak öngörüldü. Haziran ayının ilk iki hafta boyunca zirveleri henüz elde edilmemiştir yansıtılmış.
  • Temmuz ayında bir daha umut verici tahmin. Bu yaklaşık 69 $ 'da başlayacak ve $ 72 bir fiyat ile sona erecek. maksimum ve minimum 77 dolar ve 61 dolar seviyelerinde olacaktır. ortalama fiyat - $ 71.
  • Eylül-Aralık için fiyat aralığı, ülkelerin petrol üretim ABD'de Rus Arktik kaynakların ve yeniden canlandırma projelerinin yataklarının geliştirilmesi nedeniyle dağıtılabilir olmasına rağmen 55 dolardan 77 dolara kadar değişecektir.

2017 yıl - 2016 yılında dünya pazarı neler bekliyor?

Uzak şirketi "Gazprom" temsilcileri de dahil olmak üzere büyük bir küresel analistler, engellemez dünyada istikrarlı bir durum olmaktan, petrol ve hareketini yakın gelecekte, ama uzun vadede sadece görülebilir. Birden tahminler karşılaştırıldığında, biz 2016 katastrofik piyasada sırasında olmayacak düşüyor söyleyebiliriz. Tam tersine, durumun geliştirmeye devam edecektir. Uzmanlar, Ocak ayında 68 $ bir düşük seviyesinden başlayıp Aralık ayında $ 105 maksimum saymak önerilir. 2017 yılında durum değişmeyecektir. Mart ayında, Nisan ve Mayıs Haziran aylarında 102 dolara da azaltılmış, varil başına 63 dolara azalabilir.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından en son tahmini

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı% 10 oranında 2016 yılında petrol fiyatlarındaki düşüşe ayarlanır. zorlu tahmini 2015 yılı sonuna kadar 50 $ bir fiyat öneriyor. fiyat aralığı Kapsamlı restorasyon yazında 2014 sonu 2018 yılında beklenen, ancak daha eski olan. Bilgi Belge yakın gelecekte duruma paneer onun değişim ve modernizasyon, adaptasyon ile kamu 10 Nisan 2015 sunuldu. yönü hangi gidecek petrol fiyatları, dünya çapında bir ekonomi biz dikkate uluslararası petrol piyasasının hisse yeniden dağıtılmasını almak, özellikle de herhangi bir anda bir iz empoze edebilir. resmen yayınlanan görüşlerinden biri gerekli değildir dünyada yaşanabilir olaylar ilgiyle durumu düzeltecektir beri, kalın. örneğin "Gazprom" olarak dünyanın büyük petrol şirketleri, petrol doğru yönde göndermek mümkün değildir. Dünyadaki olayları takip etmek sadece kalır. göz önünde bulundurulması, bazı ölçüde petrol nasıl oluşacak alıntılar açıklamak çevrilevilebilecekleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.