ÇirkinlikBahçıvanlık

Yabani otlar için bir çare var mıdır

Tüm bahçıvanlar, bahçıvanlar, çiftlik işçileri ve yetiştiricileri ortak bir düşmanımız var - yabani otları. Bu bitkiler her yerde büyür ve özellikle gerekli olmadığı. alanları, meyve bahçeleri ve sebze bahçelerde yabani ot, ekin sıkışan kurutulmuş ve toprağın, toplanan nemi ve gıda yoksullaştırmak bitkileri ve hasat güçleştirir. Buna ek olarak, sık sık adam tarafından dikilen bitkiler ile hasta düşmek farklı patojenleri ve böcekler, yaşıyor. Kısacası, yabani otları önlemek ve herkesi rahatsız eder ve canlılık sadece kıskançlık olabilir.

Ama bilim uyumaz. Bilim adamları onlarla mücadelede yardımcı olmak için yabancı otların çeşitli yöntemler geliştirmişlerdir. Yabancı otlar, tabii ki, mekanik araçlar türetmek. Bu çiftçilik, üzücü, yetiştirme ve hatta el ayıklayacaktır. Agronomistler da rotasyon uygulanır. Ve bir süre bu teknikler uzun süre istenmeyen bitkilerin kurtulmak değil almak yardım etmek. Bununla birlikte, daha etkin bir yol olduğu - bu herbisitler.

Bu alanda, bilim kadar ilerlemiştir. "Tornado" yabani otlar vasıtasıyla, örneğin, atın. Bu herbisit yardımıyla daimi ve yıllık yabani ot 150'den fazla türleri ile başarılı bir şekilde mücadele edilebilir. "Tornado" ile tedaviden sonra, çoğu bütün büyüme dönemi boyunca görünmez. Ve önce 20 ila 60 gün herbisit etkisi onlar tohumlardan proizrastut değiliz kadar yıllık yabani otlar üzerinde.

adı "Roundup" altında yabani otlar etmenin başka bir yolu yoktur. Bu, herhangi bir yabani otlar üzerinde hareket eden evrensel ilaçtır. Neredeyse her yerde kullanılır. Hazırlama "Roundup" sistemik olarak kullanılan herbisit Kesintisiz işlem. Ve hatta meydana gelmeden önce, en azından, ekim veya daha önce istenen bölgeyi tedavi. Bu durumda, toprak aktivitesi, o sahip değildir ve sadece genç sürgün ve yaprak üzerinde hareket eder. Buna ek olarak, ilaç "Roundup" Bu talimatlara göre kullanılması halinde insanlar için güvenli olarak kabul edilir.

Bu sarmaşık öldürücü ekimi öncesinde uygulandığında eğer, o daimi ve yıllık, çift yapraklı ve tahıl yabani otlar tamamen imha sağlayacaktır. Ve bu durumda herbisit "Roundup" zaderzhivayas topraksız yabani ot zemin ve yeraltı parçalarda hareket edecektir. zemin olarak bu aktivitesini kaybeder ve doğal maddeler ayrışır.

dolgun adı "Agrokiller" ile yabani otlar aracı da vardır. Bunun yardımıyla yok etmek ve çift yapraklı ot, yıllık ve yıllık yabani ot. Ayrıca, ilaç "Agrokiller" muharebe ot ağaçlar ve çalılar yardımcı olur. Bu bitki öldürücü, genel savaşçı eylem ilaçtır. Ve şimdi hiçbir etkisi yoktur kendisi için (transgenik hariç) hiçbir bitki yoktur. uygun şekilde kullanıldığında Ve bu herbisit hayvan dünyaya toksik değildir.

domates ve patates - Eh sarmaşık öldürücü "Lapis" Solanaceae dikim içinde tahıl ve çift çenekli yıllık ve çok yıllık yabani otlar ile başa çıkmak için tasarlanmıştır. Ve patates ve domates için bu herbisit engellenmez. Yabani otların mahsulün saflığını korumak için 1-2 ay, hatta daha fazlası için kullanılabilir. otlar görünmeden önce İlaç "Lapis" uygulanabilir. Sonra büyüme sahnede onları yok eder. Ayrıca, zaten filizlendi yabani otları işlenebilir. Bu durumda, anlamına gelen "Lapis" onları yok etmek 10-20 gün gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.