Haber ve ToplumKültür

Neden Amerikalılar Rusça korkuyorsun? Ve onlar gerçekten, korkar olur?

Amerikalılar tartışmalı ulusuz. Bir ülkede, azınlık, hoşgörü, serbest piyasa ve savaşın en yüksek maliyetlerin bireyselleşme ve kitlesel çatışmalarda sürekli katılımı için tolerans geçinmek. son alan Bir online topluluk göre, kavga, Ukrayna oldu. Sonuçta Maidana Amerikan ve Rus arasındaki bir sonraki çatışma bahsetmeye başladı. Hatırlanan ve Demir Perde ve geçmiş davaları. Birçok soru ortaya çıkıyor için, sonra ne olacak. Neden Amerikalılar Rusça korkuyorsun? Ve korku bir şey?

Amerikan Eğitim

Bu soruları yanıtlamadan önce, Amerika Birleşik Devletleri tarihinin dalmak ve yurtdışı ülkelerde ana saldırgan olarak algılanan anlamak gerekir. Hikayelerini nasıl başlayacağınızı hatırlatmakla yetinelim. Hatta standart ama görünümünün mevcut noktadan serbest ulusu için değil iyi bir başlangıç - Kara Hintliler ve tüm kabileler ve medeniyetlerin imha yakıyorum. Iroquois çok eğitimli ve ilerici insanlar ve kim onların medeniyet ayakta kalmış geçmişini ederdin bilir ne olduğunu not edilmelidir. Ve en önemlisi, ne olursa olsun Avrupa ne, onu fethetmek değil ve Kuzey ve Güney Amerika'da master franchise genişletmek değil.

XIX yüzyılda ABD

XIX yüzyılın başında Amerikalıların ana düşman olan muhafazakar Katolik değerleri ile, Avrupa idi. Amerikalılar, tüm Avrupa hor kendi "öz" ve bireyciliği değerli ve Tanrı tarafından seçilmiş bir millet olarak görüyorlardı.

Aynı zamanda köle ticareti gelişti. Ve eğer siyah nüfus değil, "nedolyudey" uymuyor ne kendi görüşüne göre Amerikalıların düşmanı, hak ve nefret edilen özgürlüklerinin insanlar, düşük. siyah insanların linç merkezleri kaydedildi zaman ABD'de siyahlar karşı şovenist tutum, XX yüzyılın başında devam etmiştir.

Japonya'ya karşı Amerika

İkinci Dünya Savaşı sırasında Hitler'in Almanya'da ek olarak, Amerikalılar Japonya ile savaş halinde idi. üzücü olaylar üzerinde iki ülke arasındaki düşmanlık, neredeyse tüm ABD filosu sular altında ve çok sayıda asker, hem de bir sürü insan öldüren Hiroşima ve Nagazaki'ye nükleer bomba bırakan bazen öldürüldü "Pearl Harbor", bunlardan bazıları sonra radyasyona maruz öldü .

Daha sonra, Amerikalılar, kendi ekonomisi üzerindeki olumsuz etkiledi yakıştığını kazananlar, Japon imparatorluk dayatılan en ağır cezalar gibi.

Demir Perde ve iki süper güç arasındaki savaş

İkinci Dünya Savaşı sonrasında ABD'nin baş düşman Sovyetler Birliği oldu. askeri silahlanma yarışı ek olarak, iki ülke casusluk ve uzay programları geliştirdik. Demir Perde, rakip koalisyonda birbirlerine ve dernek karşı karşılıklı propaganda Balkan kriz haricinde, neden Amerikalıların sorusu Rus korkuyorlar sonra kendiliğinden kaybolur gibi görünüyor. o XX yüzyıl boyunca iki süper güç arasında rekabet aya iniş, bir insanlı uzay uçuşu olarak dünyaya böyle büyük başarılar verdiği dikkati çekiyor olsa da, nükleer fizik, kimya ve biyoloji alanındaki gelişme. Buna ek olarak, gelişmiş ve daha sonra iki ülkenin ideolojisinde köklü edildi siyaset ve ekonomi kurumları,. kurumları ve yüksek teknoloji alanlarının gelişimi, hem de sanayi üretimi barınak onlara sağlanan ve genellikle halkın yaşamını geliştirilmiş insanların işleri verdi. Maalesef bizim için SSCB bu mücadelede kabul etti.

yenilginin nedenini anlamak için, sosyal ve politik bilimler atılmak için gereklidir. Ünlü sosyolog ve fütürist Francis Fukuyama yani "Büyük parçalanması" ve "Güven" eserlerini okuduktan sonra, hemen çalışanların güven düzeyi düşük şişirilmiş fabrikalar dayalı SSCB'nin siyasi ve idari sistemin hiyerarşisi, başarısızlığa mahkum olduğunu belirleyebilir. güven ve artış sıradan işçi sorumluluğa dayalı, mobil ve kendi ağı üzerindeki normal izin ederken Amerika atlı bilgi çağına girmeye. Mobil şirketlerin çarpıcı bir örnek zamanı, yani Apple aramaya korkuyor risk almaya istekli olan ve olmayan ABD'deki şirketin "Silikon Vadisi" dir Steve Jobs ve Microsoft Başkanı Bill Gates.

Rus nükleer güç

Biz Amerikalılar Rusça korkuyorlar neden sorusunun cevabı yaklaştı. Bir cümle içinde her şeyden özetlemek gerekirse: Amerika tarihi boyunca, pek çok durumda bu saldırgan olduğunu anlar. Ve şu anda dünya çapında açık hale gelmiştir.

Şimdi Rusya'nın askeri gücü hakkında konuşalım. dünyanın en büyük ülkesi gezegene birkaç kez yok edebilecek nükleer savaş başlıklarının en fazla sayıda, sahip olduğu Amerikalılar Rus korkar. Bu nedenle, askeri politika Rusya'ya karşı ABD'nin önsel geçerli değildir. Amerikalılar korkuyorlar. Rusya hava saldırılarına maruz veya bölge birlikleri girmek edilemez. Bunun anlamı ve buna karşı mücadele yöntemleri farklı olmalıdır. ve her zaman tehlikesi daha açıkladı ediliyor olsa da şoklara açık hale geliyor. Yani, en azından olaydan sonra "WikiLeaks" ve Julian Assange Avrupa Birliği ve ABD ilişkilerini kötüleşti.

Büyük Rus askerleri

Amerikalılar Rus askerlerinin korkuyorsun? en azından yeterince Onları merak etmek. Bu gerilla hareketi İkinci Dünya ve müdahale, yiğitliğin ve Dünya Savaşında Sovyet askerlerinin cesaret sırasında, her zaman Mayıs ayının dokuzuncu yanı sıra Çeçenistan'daki savaşlarda Rus ordusunun cesaretini hatırlıyorum. Bütün bunlar Rus ordusu sadece uzun süreli savaşın uzun yıllar tarafından eğitilmiş, ama sadık yurtlarını savunmak olmadığını düşündürmektedir. Zengin Rus tarihi, Rus İmparatorluğu, Sovyetler silahlı kuvvetlerin gücü fethi - Amerikalılar Rus Özel Kuvvetler korkan modern desen var neden sorusunun cevabı.

Amerikalılar Rus halkının korkuyorsun?

Bir yandan, memnun olduğunu kalıplaşmış Rus kümesi etrafında gezinen. Aslında, işin garibi, bu yapıların millet ve devlet gücü hakkında diyor idi. Danimarka hakkında klişe düşünebiliyor musunuz? Ama diğer taraftan, uygun İnsani Gelişme Endeksi'nde, Rusya mütevazı 77 yerdir. Ama sıralamada sağlık, eğitim gibi ve tüm önemli sosyal bileşenleri dikkate alır vb. D. Will Napolyon'un ordusuna ABD karşısında veya başka Polonya'yı yaptığı gibi, onların silah bırakmaya Nazi Almanyası veya Prusya önce yeni ve eski düşmanlar meydana gelmesi üzerine Rus takımı yukarı? hala, Rusya artık farklıdır. O ekonomik kapasite "kırmızı" olduğumuzu yoksa, ve Alexander I ve Alexander II döneminde olduğu inancı sahip değildir. "Kral. Otokrasi. Milliyet "- geçirildi. Şimdi halkımız kaybetti ve onun mevcut durum endişe edilir. Nedenleri çok değil ülkenin gurur, ve uzun bir süre için çalışmaz eski sistemin kalıntıları gidin. Yani Amerikalılar böyle bir durumda Rus korkuyorlar - tartışmalı bir nokta.

biz ülkenin askeri gücüne dokunursanız, Amerikalıların Rus askerlerinin korkuyorlar neden hiçbir soru, ama kesinlikle halkımızın ve bizim politikaları için doğru değildir. asıl sorun diğer yatmaktadır. yakın gelecek için en önemli konu şudur: "Rus Amerikalıların korkuyorsun ve bir halk olarak ve devlet olarak ve bir ideoloji olarak?"

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.