KanunSağlık ve güvenlik

Toplu taşıma: temel unsurları, Sınıflandırılması

özel donanımlı bir sitede, troleybüs, otobüs, taksi, tramvay yolcu biniş / iniş için kullanılan - toplu taşıma Location. onun ekipmanın Şartları yanı sıra temel unsurları devlet standartlarını kurulur. Bize bir toplu taşıma durağı ne olması gerektiğini ileri düşünelim.

Anahtar elemanları

gibi toplu taşıma için erişim noktasının içinde yer almaktadır sitesi:

  1. giriş, bekleme ve biniş Platformu.
  2. Yavaşlama ve hızlanma şeritleri.
  3. Pavilion.
  4. Banklar.
  5. Çöp.
  6. Tehsredstva trafik organizasyonu.
  7. Aydınlatma.
  8. Kaldırımlar, kaldırımlar.

Yollar I-III kedi. alanlarda tuvalet ile donatılmış.

Genel özellikler

En basit durumda, yakın toplu taşıma durağı uygun işareti ile belirtilir. bir işaret - Otobüs puan için Örneğin,. 5.16. Kural olarak, kentte toplu taşıma yağmur gölgelik ile donatılmıştır. Hemen hemen her zaman pavyonunda takvime bir plaket var. Bazı durumlarda, alanlar ürün Bilet ile donatılmıştır. otobüse büyük metropollerde mevcut dış reklam durur. kısmına ait bölge içinde sürücülerin parkı yasaklayan işaretler uygulanır.

öğelerin için gerekenler yolların kategorisinde I ve

Toplu taşıma yol yatağı dışında olmalıdır. Ana yol için ayrı ve bir araya getirilen giriş ve çıkış olarak cihazı izin verdi. Onların ekipman yakınlıklar ve yolların kesişme öngörülen inşaat standartlarına göre yönlendirilmelidir ile. Duraklar en az 3 km uzaklıkta yerleştirilmelidir. çeşitli düzeylerde yolların kesiştiği noktada yaya akar hareket yolları yanındadır sektöründe / bırakma özelliği direk iniş noktaları kolaylık ve güvenliğini sağlamak için.

Kategori I b yollarda alanları için kurallar - III

Toplu taşıma düz bir alanda olmalıdır. . II Kat 600 m - -. III ve 400 - IV kedi bir yollar için en az bin bir metreden yarıçapı I b eğri bir kısmında cihaz madde izin verilmiştir. durağında yerinde Boyuna eğim% 40'dan fazla olmamalıdır. binilen alanında / yolcu iniş park görünürlüğü için mesafe temin etmek gereklidir. Durdurucu yol boyunca hareket bitişik saptırma plakaları Pavyonların arasındaki 30 m'den az değildir. bitişiklik ve yollar çıkartma kesişim alanlarda / biniş noktaları eşit veya görüş mesafesinde park için sağlanan daha büyük gerekir. Trafik önce veya kavşak / kavşak sonra, ters yönde hareket ettirmek için durduramasak izin verdi. Bu nedenle onların hareketi sırasında yerinden bitişik aralıklı duvar Pavyonların arasındaki 30 m'den az değildir. Genel durumlarda, durak her 3 km yerleştirilir. yoğun nüfuslu bölgelerde veya nokta arasındaki Spa mesafe 400 m indirgenir.

sınıflandırma

Toplu taşıma olabilir:

  1. Sabit. Genellikle düzenli aralıklarla belirli saatlerde TC Geliş.
  2. Talep üzerine. Aracın yolcu talebi üzerine durdu. dışarı çıkmak gerekiyor vatandaş, özel bir düğmeye basın veya yüksek sesle arzusuyla hakkında söyleyebiliriz. otobüs durağında gelmeden taşımak için bekliyor bir kişi, o araca almak gerekiyor belirten elini kaldırır.

Talep üzerine Dur bir kural olarak, özel işaretlerle işaretlenmemiş. Bazı bölgelerde ise bu tür ürünler, normal farklıdır. Örneğin talep durdurma kısmı, başlıkta adı geçen baskılara Moskova ya da karşılık gelen gösterge adının yanında bulunur. Bu noktadan Tarifleri reçete tarife dışında ayarlanabilir.

ilaveten

Şu anda, bir yarı kalıcı durağı ile donatılmıştır. Böyle öğeler üzerinde TC Varış sabit zaman aralıklarında gerçekleştirilir. Böylece yolcu trafiği böyle istasyonları dengesiz dağıtılır. Bu tür siteler biniş / iniş güvenlik amacıyla dış yerleşim bulunduğu veya özel yolları tanıtmak. Sürücü gitmek istemiyordu araç ve yolcuların hiçbiri oturmak istiyorum otobüs durağında görmüyorsa, o zaman durmadı. Son zamanlarda, sahte ürün yaygın hale gelmiştir. Onlar evlerde ve hastanelerde bakıcılık yakın yerleşiyorsunuz. Bu durak hızlı kuruma sol kasten kısa süreli hafıza kaybı ya da diğer patolojiler ve muzdarip hastaları algılamasına izin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.