SağlıkMüstahzarlar

Spermisit Popüler ilaçlar, etkileri ve etkinliği. bariyer doğum

Modern hayat çok zordur. O çalışmak için harika bir yer alır. Çünkü vakalarının az boş zaman vardır. Bu kişiler arası ilişkiler içine gelen insanlar hızlı bir şekilde geliştirmek eğiliminde olmasını sağlamak için yardımcı olur. yaklaşık doğum kontrolü - bu yakınlık söz konusu olduğunda, insanlar bazen en önemli unutun. Ancak, her zaman sadece istenmeyen sonuçlarından kendilerini korumak değil, aynı zamanda sevilen bir kişinin bakımı, gelecekteki çocukları almayan insanlar önlenmesinde de aslında, unutulmamalıdır.

doğum Modern aracı çeşitlidir. Bunlar birkaç grup (hormonal, hormonal, acil, vb. D.) ayrılır. Bir spermisit - doğum araçlarının biri. Nedir, etkili nasıl çalıştığını ve ne kadar? Bu önemli soruların cevaplarını bulmaya çalışır.

Spermisid nelerdir?

Spermicides - doğum, koruma kimyasal yöntemlere ilişkin. Bunlar vajina sperm düşüş üzerinde olumsuz bir etkiye sahip maddelerdir, onları yok rahim içine kendi girmesini engellemek. Bu etki, özellikle spermisit kimyasal olarak aktif bileşen bileşimde varlığı ile açıklanabilir.

eski zamanlarda herhangi spermisit. yapmak için kullanılan Kadınlar potasyum permanganat ile douching soda, limon, aspirinin vajina dilimler halinde sunuldu. Modern spermisitler değişik şekillerde temsil edilmektedir. Tabletler, fitiller, köpükler, süngerler vardır. araçlardan biri - sperm öldürücü jel (krem). avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurun.

sperm öldürücü krem Faydaları

doğum kontrolü bu araçların başlıca avantajlarından biri erişilebilir olmasıdır. Bir krem şeklinde ilaç kolayca reçetesiz herhangi bir eczaneden satın alınabilir. Araçları kesin bir artı olarak kabul edilir, nispeten ucuzdur. sperm öldürücü krem avantajları güvenliğine atfedilebilir. Ürün hormon içermez. Bu doğum veya doğum yapmamış kadınlar vererek olarak kullanılabilir.

Sperm öldürücü kremler uygulamak kolaydır. Onlar cinsel ilişkiden önce 20-30 dakika boyunca vajina içine ve 1 saat içinde genellikle edilir. Bu doğum kontrol etkinliği yeterince yüksek değildir. İstatistiklere göre, 100 kadından 25-30 hamile.

sperm öldürücü krem Dezavantajları

Eksiklikleri nedeniyle yan etkilerin varlığı, çağdaş sperm öldürücü kremler mevcut. ilişki sonrası ortakları, dış genital yanma ve kaşıntı alerjik reaksiyonun belirtilerinin karşılaşabilir. spermicides bir diğer dezavantajı da hastalıklar ortakları yakalanma olasılığını dışladı değil kullanıldığında, cinsel yolla bulaşan hastalıklar olmasıdır.

kontrasepsiyon diğer bir dezavantajı, - sık sık veya sürekli kullanımı spermisit, hatta imkansızdır. Bu ilaç kimyasal gebelikten aittir. Uzun süreli veya sürekli kullanım için vajinal mukoza veya hasar bölgesinde tahrişe neden olabilir. Bu da, HIV bulaşma yol açabilir.

sperm öldürücü kremler kompozisyonu ve ortak fonların listesi

spermicides kısmı, belirli aktif maddeleri ihtiva eder:

 1. Surfankty. Bu maddeler, benzalkonyum klorür, menfegol, oktoksinol, nonoxynol-9 yer alır. Bunlardan ilki en etkili yöntemdir. Çalışmalar 20 saniye süre ile, benzalkonyum klorür, vajina içine düşmesi sperm yok olduğunu göstermiştir. avantajları yüksek performans değil, aynı zamanda bakteri ve virüsleri öldürmek için yeteneği sadece içerir.
 2. Enzim aktivitesinin inhibitörleri. etkin madde grubu A-53 genini (A-gen 53), Shin-a-gen (Sin-a-gen) içerir.

Vajina bileşenin dağılımını kolaylaştırır ve sargı etki sağlayan bir araç - sperm öldürücü kremler aktif madde (benzalkonyum klorür ya da başka bir) imalatında, gelecekte bir taşıyıcı uygulanmaktadır.

Farklı sperm öldürücü kremler varlığından haberdar. İşte liste:

 • "Pharmatex";
 • "Dolphin";
 • "Kontseptrol";
 • "Koromeks";
 • "Orto";
 • "Orto-Ginol";
 • "Ramses";
 • "Randall";
 • "ALPAGEL".

"Pharmatex": İlacın açıklaması

Etkili vajinal sperm öldürücü madde lavanta kokusu "Pharmatex" dir. bileşim, bir% 50 sulu çözelti içeren , benzalkonyum klorür. Destek lavanta sitrik asit, yağ çıkıntı yapar. Spermisit hızla sperm zarı yok eder. Aynı zamanda, bazı hastalıklara karşı Gonokoklar, trikomonas, klamidya enfeksiyonu korur.

Vajinal krem "Pharmatex" rahat kullanabilirsiniz. Üretici tüpünden doğru miktarda parayı alabilir ve vajina içine girdikleri özel bir dağıtıcı, yarattı. Yukarıda sperm öldürücü maddeler 1 saat hareket olduğunu belirtti. Başka etki spermisitli "Pharmatex" vardır. Talimat 10 saat boyunca geçerli olduğunu gösterir.

diğer ilaçlar

geriye kalan preperasyonlarda, benzalkonyum klorür - - sperm öldürücü madde "Dolphin" ve "Kontseptrole" "Alpagele" olarak, nonoksinol-9, olduğu oktoksinol. "ALPAGEL" hem de "Farmateks" 10 saat ve diğer sperm öldürücü ajanlar için geçerli olduğu bilinmektedir - 1 saat.

Bu aktif bileşenler olarak etkili kontraseptif krem yapmak. modern eczanelerde eksik olduğu ilaçların fiyatları denilen edilemez. istisna "Pharmatex" dir. Herhangi eczane satın alınabilir, World Wide Web'i sipariş. Onun fiyatı - küçük bir tüp için yaklaşık 400 ruble. "Pharmatex" krem şeklinde değil sadece olmuştur. Herkes (vajinal tabletler veya kapsüller formunda, örneğin) bunlar için en uygun olan diğer dozaj formları bu ilaç satın alabilir.

sperm öldürücü krem kullanımı hakkında ipuçları

Bir kullanırken vajinal krem etkinliğini korumak amacıyla belirli kuralları takip etmek gerekir:

 • cinsel ilişkiden önce ve yakınlık bu spermisit üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olduğu için, genital yıkamak için sabun kullanmayın sonra 2 saat içinde, 2 saat süre ile;
 • her bir tekrar birleşme yeni bir ilaç dozunu oluşturmadan önce;
 • sadece temiz su ile bir dış cinsel organı tuvalet gerçekleştirmek için izin ilişki sonrası;
 • Bir banyo alamaz sperm öldürücü krem uygulamasından sonra, havuz ve denize.

Daha sonra çöplerin zamanında sperm öldürücü kontraseptif uygulanarak herhangi bir hastalık veya akut kronik hastalık varsa. başlangıcı kullanmak Re vajinal kremler sadece tedavinin reçete tabii tamamlanmasından sonra etkilidir.

Bariyer doğum Hakkında

Böylece, sperm öldürücü kremler incelendi. Biz daha önce bu ilaçlar kimyasal doğum olduklarını belirtti. Buna karşılık, bu bariyer koruma yöntemlerinin büyük bir grubun parçası. operasyonun Onların prensibi basittir ve başlık görülebilir. Sonuçta yumurtaya sperm yolunda engeller yaratmaktır.

Bariyer doğum kontrolü, istenmeyen gebeliğe karşı korunma kimyasal yöntemler ibaret değildir. Aynı zamanda, kullanımı ile uygulanan mekanik araçlar içerir:

 • prezervatifler;
 • diyaframlar;
 • servikal kapaklar;
 • femidonov (dişi prezervatif).

prezervatif kullanımı

hamileliği önleyici içerir en ünlü ve popüler araçlar, prezervatifler. Onlar uzun zaman önce insanlık tarafından kullanılmaktadır. Onların tarihi Roma dönemine kadar uzanır. Bu durumda, insanlar gebelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek için hayvanların mesane kullanırlardı.

Günümüzde prezervatifler ince lateks yapılmıştır. Onlar özel yağlayıcı ile tedavi, farklı arazi ile yapılır. Onlar pek çok avantajı vardır, çünkü Prezervatifler, en yaygın şunlardır:

 • onlar kullanımı kolay ve kullanılabilir;
 • enfeksiyonlara karşı korur, HIV dahil cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar;
 • spermle alerji varlığında kadınlarda meydana hoş olmayan semptomlar ortadan kaldırır.

sperm öldürücü krem veya prezervatif: Hangisi daha iyi?

doğum kontrol kullanımı hakkında düşünme insanlar, zor bir seçim ile karşı karşıyayız. Onlar dikkatini durdurmak için koruma hangi yöntemi üzerinde bilmiyoruz - prezervatif veya sperm öldürücü krem seçin. bu maddenin bileşimi olumsuz sürekli kullanımda, bu nedenle, organların cinsel partner etkileyecek seks sadece bu insanlar nadirdir aracı kullanılmasını tavsiye edebilir. Ayrıca kremler endikasyonu kombine oral kontraseptif (hormon maddeleri) ile kesintiye vermektedir.

prezervatif Hakkında onlar tarafından en cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı koruyucu olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu spermisit bu fonların önemli bir avantajdır. Ancak, prezervatif kontraseptif etkisi çok düşüktür. İnce lateks yırtılabilir. kombine oral ilaçlarla - İstenmeyen gebelik riskini azaltmak için, diğer doğum kontrol araçlarıyla birlikte prezervatif kullanılması önerilir.

Böylece, doğum kontrol iyi yöntem ne olduğu konusunda soruya somut bir cevap veremem. Ve sperm öldürücü ilaçlar ve prezervatif belirli avantajları ve dezavantajları vardır. hesaba onların yaşam tarzı, yaş ve kişisel tercihleri alarak gerekli araçları seçin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.