Haber ve ToplumÇevre

REFTINSKAYA kaza: Nedenler ve fotoğraf hasarı

REFTINSKAYA kaza ülkemizin tüm enerji sisteminin ciddi bir testti. Şimdiye kadar, komisyon temsilcileri bu olayın nedenleri hakkında kesin bir cevap veremez, onun nedenlerini araştırmak üzere ayarlanmış.

Kendi soruşturma Enerji Bakanlığı ile Federal Rostekhnadzor'dan gibi kurumlar tarafından sadece gerçekleştirildi. REFTINSKAYA üzerinde kaza soruşturma düzenlenen ve gazeteciler ve bağımsız uzmanların görüşünü dinledikten sonra istasyonun yönetimi ile iletmiş oldukları trajedinin siteyi ziyaret etti.

istasyonunda Trajedi

Öğleden sonra bu yılın Ağustos 22, iki meydana gelen yangın, erimiş metal sıçramalarına sonucuydu. REFTINSKAYA günü kaza nedeniyle izolatörün başarısızlığa oluştu. istasyonda hayat yok oldu hiçbir trajedi, normal moduna girer varsa Böyle bir beyanı duyulur.

DOE Sürüm

Olayların en eksiksiz versiyonu Enerji Bakanlığı tarafından sağlanan bilgiler olduğunu oluştu. REFTINSKAYA kaza yüksek gerilim kapasitör hattı (220 kV) imha bir nedeni olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak, onun bölüm lastikleri sırasında kontağı kapatın yağ tahliye oldu. üretilen güç sıfır ayarına maksimum değere (MW 2295) ile istasyonunda düşürüldü.

güç kaybı sonuçları

REFTINSKAYA otomatik koruma sistemlerinin aniden devreye anlamına üzerinde Kaza meydana geldi. istasyonundan gitmek tüm yüksek gerilim hatları, devre dışıdır. REFTINSKAYA (Bir kaza 2016 yılında, daha doğru söylemek gerekirse) ülke genelinde çok sayıda tetikleyen arızalara yol açtı.

Birçok Rus bölgelerde Güç sistemleri işin izole bir sisteme geçmek zorunda kaldı. Sonuçta, REFTINSKAYA kaza tam güç sadece altı Sibirya bölgeleri etmeden gitti. Bu gücün normal çalışmasına geri dönmek için çaba aldı.

bilirkişi raporu

Kaza REFTINSKAYA üzerinde gerçekleştiği hakkında savunan uzmanlar bu post-Sovyet alanda büyük insan yapımı felaketlerinden biri olduğu konusunda hemfikir.

masif ayaklanmalar başlıca nedenleri olarak onlar kavrama kapasitör aradı. Bu çubuk eritilmiş tereyağı içinde yer alan bir seramik yalıtkan halkasına sahip, iki metre uzunluğundadır.

Doğru patladı kondansatör, uzmanlar yok olmadığı hakkında bilgi, fakat bu esas olarak kaza ana nedeni REFTINSKAYA üzerinde. Uzmanlar iş istasyonunda yangın diğer olası nedenleri yola devam ediyor.

Mahallede yaşayanlara göre

En yakın köyü sakinleri Reftinskiy kaza REFTINSKAYA meydana geldi akrabalarından öğrendik. Fotoğraf hasar sadece gazetelerde gördüm. gazeteciler kendi bağımsız soruşturma yürütmek amacıyla bu yerlerde geldiğimde, çekinmeden, trajedi, hepsi alanında sakinlerini sormaya başladı petrol kondenser bir patlama olduğunu yazdı. Basın şüphe temsilcileri yol açtı Bu konsensüs, olay yerine giden gitmeye karar verdi.

kaza yerleştirin

gazetecilere önünde belirdi resim, iç karartıcı. Sonuç olarak, arazi on kilometre kare toprakları üzerinde eritilmiş tereyağı ejeksiyon tamamen yanmış edildi. trajedinin yoldan mükemmel görünür bir yer.

dikenli tel gerilmiş bir çit, yanında, çim yakılmış edildi. Bu kondansatör yağının vplesnuvsheesya yanmış olduğunu burada. Tanıklar ilk başta sonra çökme oldu, gürültülü bir patlama olduğunu söyledi.

gazetecilik soruşturma

Bir çok yerel halk telin birbirlerine bölümlerine bitişik olarak bir kısa devre gibi bir elektrik arkı kıvılcım izledi. İnsanlar izlenim sanki tüm gökyüzü kıvılcım ile dolu olduğunu söylüyorlar.

Bu REFTINSKAYA kaza ne kadar ciddi bir teyididir. trajediden sonra hemen çekilen fotoğraflar, trajedinin ölçeğini doğrulamaktadır. Gazeteciler kendi bağımsız soruşturma, kaza neticeleri bir resim çekmek için başarısız geçirirler.

Temsilciler REFTINSKAYA güvenlik servis istasyonu stratejik nesne olduğunu basına bilgi verdi, bu yüzden herhangi bir fotoğraf ve video yasak. PJSC "Enel Rusya'da" güç istasyonu doğrudan sahibinin basın servisinden duruma müdahale sonrasında çatışma durumu çözmek başardı.

Gazetecilerin kimliğinin doğrulanmasının ardından güvenlik hizmeti istasyonunun kafa kaza sitesini fotoğraflamak için izin verdi. Bu resimler yayınlandı, onlar Rus ekolojistler ilgi gördü. Köylüler Reftinsky onlar sadece şanslı olduğuna inanıyoruz. istasyon sistemi korumak için işe yaramadıysa, kazanın sonuçları çok daha büyük olurdu.

Oleg Kosmenyuk "Enel Rusya'da" Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunu tutan verdiği röportajda, hemen kaza ile ilgili alınan bilgiye sahip sonra, o Yekaterinburg uçtu, belirtti. Onun bir versiyonda, 220 kW için tasarlanan açık dağıtım aygıtları, bağlantı kapasitörü tamamen yok oldu.

Bunun bir sonucu olarak, bir kısa devre 220 KW için tasarlanan lastikler üzerinde olduğu yayılmış gözlenmiştir. tam olarak trajedinin zamanda altı güç üniteleri katıldı.

Bir gezi kilit teknolojisinin sonra istasyonda mevcut Modern otomatik koruma sistemleri sayesinde yavaş yavaş tüm güç üniteleri kapatmak olabilir. Bu gibi eylemler kaza devam olasılığını ortadan kaldırıldı.

fabrikasında durum şu anda

Sistem operatörü sekiz güç ünitelerinin normal çalışmada dahil olma isteği verilmiştir. Sadece trajediden sonra birkaç gün altıncı biriminin işlevselliğini restore edilmiş ve daha sonra ikinci bloğun normal plana döndü.

Çarşamba olarak, 24 Ağustos istasyon orijinal çalışma modunu çıktı. Profesyonel güç mühendislerinin koordineli çalışmaları sayesinde acil durumla başa çıkmak için en kısa zaman dilimi içinde başarılı oldu.

versiyon uzmanları

Mühendisler dikkatle değilse o gerçekten personel ve ekipman istasyonlarının profesyonelliği, daha ciddi ve güçlü patlama olabilirdi olmadığı konusunda Gazetecilerin sorularını sorumludur. Onlar her zaman herhangi bir acil durum için hazır basına ve istasyon korunmasını iyileştirmeye yönelik tedbirlerin tam bir sistem geliştirmek için çalışıyoruz.

önce güvenlik

Özellikle dikkat durum tatbikatı yapılmaktadır, personelin sürekli eğitimi ödenir. Bu seanslarda personel, pratik becerilerini geliştirmek için acil durum halinde davranışlarını anlamak için izin sorun durumların çeşitliliği modellenmiştir.

Her istasyon çalışanının eylemlerini anlamak için gereken eğitim seanslarının sonunda, tüm eksiklikleri, silah sesi edildi sefere analiz ettik.

Uzmanlar istasyon personelinin koordineli çalışması sayesinde hızla kayıpları önlemek, acil durum ile başa başardı olduğunu söylüyorlar. Soruşturma sırasında gazetecilerin acil durum zaten Eylül 2000'de REFTINSKAYA üzerinde oldu öğrendim.

istasyonunun çalışanları bu gerçeği doğruladı ve ciddi sonuçlar ele alınan her iki durumda da, bir güç kaybıdır istasyonun sıfır faz, açılış olduğuna dikkat çekti.

çalışan personel ile tüm eğitim, sistematik bir alarm bu senaryoda ortaya çıktığında işçilerin çalışmasıyla ilgili iş güvenliği uzmanları tarafından yürütülen nedeni budur.

Sonuç

Kaza sürümlerinden biri, uzman komisyonları, çeşitli anormal derecede fazla sıcaklığa sahiptir kabul bölgedeki saati ayarlayın. patladı kapasitör ve soruşturma sırasında anormal sıcaklık arasındaki bağlantı için doğrudan bir yanıt gelmedi saptandı.

Bu ekipmanın çalışması içgörü ile Uzmanları acil nedenlerinden biri olarak gizli bir kusur (ekipmanın evlilik) yanı sıra ihlali operasyon kurallarının, kusurlu montaj tesisleri olabileceğini söylüyor. Uzmanlar güç ekipmanlarının bu sınıfın kurulumu esas üçüncü şahısları içerdiğini açıklar.

Nedeniyle garanti süresi sona ermiş olması nedeniyle, onları sorumlu tutmak zor olacaktır. Uzmanlar ayrıca zamanında bakım istasyonu durumu ve kullanışlılığı sistematik olarak izlenmesi ihtiyacını işaret etmektedir.

Profesyonel güç kapasitörler anormal yüksek sıcaklık normal çalışması üzerinde olumsuz etkisi olasılığını dışlamaz. Bunlar doğal koşullar insan kaynakları, acil yol açmıştır birlikte, ilave bir faktör, olabilir eminiz. Pozisyonları, bunlar fizikte bir lise ders bazında açıklar. Isıtma sırasında, yağ genişlemesi bu patlamaya neden olabilir oluşur.

trajedi Onun konumu, yaban hayatı için sonuçları henüz çevreciler açıklamış değil. Bunlar hidroelektrik santralinin kaza ciddiyetini değerlendirmek için bölgede meydana gelen değişiklikleri analiz etmeye devam. REFTINSKAYA üzerinde kaza soruşturma sürüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.