SağlıkDişçilikte

Protez - açıklama ve uygulama

bakmak her zaman güzel güzel gülümseme. Onları sürekli ve iyi baktı etmek için dişler sağlıklı olduğuna. Ama her istediğimiz gibi gitmez. dişlerin kısmen ya da tamamen yok de emaye bozulmasını etkileyen nedenlerden ötürü, bir dizi olduğu için. Sonuç olarak, biz dişler ve ağız boşluğunun bu ve diğer sorunlarla başa doktorların yardım aramak zorunda.

Bir diş veya birkaç zaten kaybolmuş ve kaldırma başvurmak zorunda durumlarda, çıkarılabilir diş protez seçeneği mümkündür. Kısmi ve tam koşullu çıkarılabilir: Bu grup ve alt gruba ayrılır. Kısmi toka, laminer ve naylondur. Hemen hemen tüm protezler benzer unsurlar: baz veya bazında alveoler sırt ek ekleri olan ve yapay diş yerleştirildiği bir platform.

Tüm yapay dişler çok dayanıklı olan ve estetik olarak tüm modern teknolojiler üzerinde yapıldıkça, iyi görünüyorsun. protezlerin iyi ve uygun bakım uzun bir süre sürecek ile, orijinal görünüm, yoğunluk ve renk değiştirmez. Buna ek olarak, hasta protez dişin seçerek onun kişisel istek ve ağız boşluğu özelliklerini kaydedildi.

bakımı konusunda takma dişler, onların dayanıklılık bağımsız. Tüm çeşitlerin mukoza için tasarlanmıştır ağız, böylece kendini temizlik hariç. plastikten yapılmış Protezler, plak yüzeyinde renk değişimi göründüğü için, temizlenmesi gereklidir. Onlar her gün yıkanmaları gerekir, ideal bir seçenek Her yemekten sonra olurdu.

Doğru değilse ağız boşluğunda inflamasyon olabilir protezlerin bakımı. Bu onları temizlemek için tercih, herkes mide asidite, diyet, alınan ilaçlar ve kötü alışkanlıkları bireysel özelliklerine bağlı olarak, kendisi için karar verir.

Kısmi protez olan durumlarda kullanılan, zaman dişler bir çift veya kayıp. Onlar kilitleri sabitleme haricinde tamamen plastikten imal edilmiştir. Bu protez kolay ve ucuzdur. Özellikle yaygın yapılan geçici protez olarak kullanılır. takma dişleri düzeltmek için özel sistemlerin yardım sabitleme kancası olmayan mümkündür ile, görsel olarak fark edilebilir olmayacaktır. Bu tür sistemler "eki" olarak adlandırılır.

Günümüzde, akrilik, naylon, poliüretan ve diğer malzemelerden yapılmış ürünlerin doğal bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz takma dişler. Bu protez düşük maliyetle kaliteli olmasını sağlar.

yatmadan önce temizlemek için - bırak ya da gece boyunca protezi çıkarmak, bu ana şey, herkes kendisi için karar aynı zamanda. takma dişler, onlar nemli ortamda saklanmalıdır hangi plastiğin rengini değiştirmek etmemek için. hafif rahatsızlık veya olağandışı duyguları hissedecek ilk ayda nedenle, daha iyidir ilk kez ateş ve ağızda bırakmamaya, yanında, bağımlılık, daha hızlı olacaktır. Her durumda, düzenli profesyonellerin tavsiye aramak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.